Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

UV box

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    #16
    Kui ise hakkate iganes UV lampidega mängima (tänavavalgustuse DRL vms.), siis arvestage, et asi on karm. Kui juhtub seda va UV-d silma minema olete öösel kiirabis. Asi mõjub loetud sekunditega. Ohtlik on ka hajunud valgus (toas asjadelt silma peegelduv).
    Oma kogemus olemas.

    Comment


      #17
      Oma kogemus olemas.
      Püsivaid kahjustusi ei tekkinud?

      Comment


        #18
        Vaata veel iagaks juhuks siia:

        http://www.thinktink.com/stack/volumes/vol...ii/homespun.htm

        See vend on omale ehitanud terve laboratooriumi kodus plaatide tegemiseks. Mina tegin nii poolteist aastat tagasi tema UV vargi jarele. Kasutasin hajutina sellist "koredat" klaasi mis on tavalisel suurel laevalgustil ees (kas tosiselt pikka toru) ja lampideks panin 4 tukki tavalist paevavalguslampi (no sellised mis kaivad koogis naiteks kraanikausi kohale koogikapi serva alla, kohtvalguseks) Panin need paraleeli, uksteise korvale. Paevavlgus lambid kaivad ju ka natuke UV'd valja. Mul tuleb praktikaga valja et tuleb kiiritada 6.5 minutit. Pikavoitu aga selle eest ohutu. Ja kui ajaga nats mooda panen pole ka hullu. Tosi, ma pole selle Tevalo spray'ga veel proovinud, olen teinud valmis positive resitiga plaatidest. Tomban kaitse kile pealt maha ja kiiritan.
        Panen trafareti selle poole kus koonis on peal vahetult vastu plaati ja peale umbes 6 mm paksuse klaasi tahvli et hasti uhtlaselt vastu oleks.
        Valja tuleb hasti.
        Rein

        Comment


          #19
          Ehk keegi oskab KaruTEC'i plaatide hindadest mõne näite tuua koos konkreetse skeemiga vms.
          Olen kodulehte lugenud küll kuid ega eriti head ettekujutust ei saa.

          Comment


            #20
            Kui ise hakkate iganes UV lampidega mängima (tänavavalgustuse DRL vms.), siis arvestage, et asi on karm. Kui juhtub seda va UV-d silma minema olete öösel kiirabis. Asi mõjub loetud sekunditega. Ohtlik on ka hajunud valgus (toas asjadelt silma peegelduv).
            Oma kogemus olemas.
            Mina keevitan kõik oma plaadid tänavalgustuse lambiga(seesmine osa, pealmine kuppel minema löödud)...olen nüid pool aastat kasutanud...ikka elan veel...ja näen ka. Nii hull see asi nüid ka ei ole, nagu ülal öeldud...sellega aga nõustun küll, et asi päris õige ei ole...tervise suhtes.

            Comment


              #21
              Mina kasutan ka "päris" UV lampi, ja ikka näen...kuidagi...kahekordselt
              Alati saab lambile pikema juhtme panna koos lülitiga. Kasulik kindlasti! Maksab hulka vähem kui prillid.
              Ise olen peale plaadi valmis sättimist ja lambi sisse lülitamist toast välja jalutanud. Aja täis tiksudes katab silmad käega ja tuleb tagasi ja lülitab välja.
              Silma paistev valgus teeb hästi vastiku kriipiva tunde silmades tõesti. Nagu oleks liiva täis
              - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
              - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

              Comment

              Working...
              X