Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

hull mõte

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    hull mõte

    mõlkus peas et võiks ehitada monitori :lol: , rgb ledidest nagu. teoreetiliselt oleks see juu teostatav, vähemalt siis 320x240 pixlit nagu arvutis. peaks saama ühendada nagu arvuti vga porti. mingeid mõtteid?
    Mis kulub helitehnika juures kõige rohkem?
    * Toitelüüdid
    * Kõlari kummilõdvik
    * Elekter
    * Kõrvad
    * Naabri närvid

    #2
    vähemalt 320X240 pixlit läheb sul päris kalliks ikkagist ju, sest et ega need rgb ledid kah nii odavad ei ole ju. Aga muidu mõte on päris hea

    Comment


      #3
      Väikseim reso, mida win95 ära tunneb, on 480*640, mis teeb 307200 punkti. Iga punkt koosneb 3-st ledist värvilisel pildil, niisiis 921600 ledi (kui iga led on eraldi). Kui 1 led = 1 kroon, siis oskad hinda juba arvestada. Pea miljon siis.

      Kui arvestada igale ledile 1 ma, mis on väga väike vool, ja korrutada see ledide arvuga, siis valge pildi puhul on voolutarve 900 amprit 3-e voldi puhul (arvestus, et 1 led tarbib 3 volti). No kust sa võtad 2,7KW voolu?

      Mina jõudsin selliste numbriteni teoorias, kes midagi rohkem teavad, need ehk parandavad juttu viisakalt.

      Comment


        #4
        2.7kW veel võtaks kusagilt aga 900 amprit 3V läheb natuke raskeks.
        Kui kuidagimoodi enam ei saa siis vaata manuali.

        Comment


          #5
          Originally posted by v6sa@Jul 30 2004, 17:24
          mõlkus peas et võiks ehitada monitori :lol: , rgb ledidest nagu. teoreetiliselt oleks see juu teostatav, vähemalt siis 320x240 pixlit nagu arvutis. peaks saama ühendada nagu arvuti vga porti. mingeid mõtteid?
          see ekraan, mis algul kaubamaja taga, pärast kunstiülikooli juures üleval rippus, oli justnimelt led-idega tehtud. ühes "punktis" oli vist 1 punane, 2 rohelist ja 2 sinist led-i.
          kuna too ekraan oli moodulitest ehitatud, (mooduleid kokku ligi kümmekond rida), siis lugesin kokku ühe mooduli "pikselid" ja korrutasin moodulite arvuga. saingi ressiks 320x200 või miski sarnase numbri.

          filmi jaoks täiesti piisab, 200 rida on standard vhs-i edaldusvõime
          GSM: 5039624

          Comment


            #6
            Originally posted by urmas78@Jul 30 2004, 18:59
            Väikseim reso, mida win95 ära tunneb, on 480*640, mis teeb 307200 punkti. Iga punkt koosneb 3-st ledist värvilisel pildil, niisiis 921600 ledi (kui iga led on eraldi). Kui 1 led = 1 kroon, siis oskad hinda juba arvestada. Pea miljon siis.

            Kui arvestada igale ledile 1 ma, mis on väga väike vool, ja korrutada see ledide arvuga, siis valge pildi puhul on voolutarve 900 amprit 3-e voldi puhul (arvestus, et 1 led tarbib 3 volti). No kust sa võtad 2,7KW voolu?

            Mina jõudsin selliste numbriteni teoorias, kes midagi rohkem teavad, need ehk parandavad juttu viisakalt.
            "win tunneb ära" just sellise reso, nagu videodraiver kirjutatud on. samuti kõik teised opsüsteemid.

            nagu ülalpool kirjutasin, saab 320x200 pikseliga filmi edukalt näidata. see teeb siis 64000 pikselit. oluliselt vähem, kui miljon.

            vajalik vool on küll kõvasti suurem, kui 1mA, kuid ledid ei põle korraga, vaid neid tuleb skaneerida. impulssreziimis pealegi, muidu ei saa heledust reguleerida.
            GSM: 5039624

            Comment


              #7
              a on kuskil skeeme? vga pordi kohta nagu ja vbla kuskil mõni segane omale sellise kokku pand?
              Mis kulub helitehnika juures kõige rohkem?
              * Toitelüüdid
              * Kõlari kummilõdvik
              * Elekter
              * Kõrvad
              * Naabri närvid

              Comment

              Working...
              X