Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

akuindikaatori skeemi oskate teha?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    akuindikaatori skeemi oskate teha?

    niih, soov on siis teha või osta auto akule indikaator mis näitax auto aku mahtuvust, et kui täis on aku....
    oskab keegi sellist asja teha või on ehk kellegil pakkuda selle skeemi või kust seda saada võix?

    ette tänades Reixx...

    #2
    kuna minu teada on auto aku 12V siis peaks sobima see elukas http://circuitos.tripod.cl/schem/r82.gif
    see on väga kerge ehitada ja sisaldab vähe tykke kugi ei oska rohkem selle kohta midagi öelda kuna ple ehitand seda kuid peaks olema nii et kui on täis või on poole peal siis töötab 1 ledidest ja kui on poole pealvõi tyhi siis on teine led põlemas


    ja teine skeem asub siin lehekyljel(kuues skeem) http://ourworld.compuserve.com/homepages/B...1.htm#meter.gif

    ja kolmas http://www.designnotes.com/CIRCUITS/lowbat.htm

    ja neljas http://www.reconnsworld.com/power_12vbattmon.html

    ja ex neid leidu veelgi kui viitsid googeldada naca aadressil www.google.com

    Comment


      #3
      hmm....suht head...
      heh ma otsisin googlest aga midagi head ei leidnud...
      aga kas seda pole vaja arvestada et aku mahtuvus on kuskil 65 Ah....
      tahax ise sellist indikaatorit, mis olex displeyga, kasvõi selel skaalaga, kuid ka dioodidega olex päris hea, kuid siis võix olla vähemalt 10 dioodi, mis näitax taset....

      Comment


        #4
        no 1 võimalus oleks ka kasutada kivi lm 3914 ]datasheet
        ja skeemiga http://www.reconnsworld.com/power_lm3914battmon.html
        skeem nr 2 http://www.uoguelph.ca/~antoon/circ/batmon12.htm
        seal ei tohiks kyll midagi rasket olla (ma arvan) ja seal onm ka olemas 10 ledi nagu sa tahtsid ja saab yhendades ka rohkem panna...

        ma loodan et see töötab

        Comment


          #5
          Aga mis sellelgi viga oleks, mida vene masinates kasutatakse/kasutati... -20 kuni 20 oli skaala ja siis see näitas kas laeb või ei lae või miskit nii...
          Või ma ei tea, see vist näitabki ainult pinget, sul aga mahutuvust vaja. :unsure:
          Sound Blaster Live! 5.1 + Sansui AU-9500 + TU-9500 + 2xEstonia 35 AC-021
          www.sansui.us/AU-9500.htm

          Comment


            #6
            bloody-orc, väga head variandid pakkusid....
            eriti hakkas meeldima see: http://www.uoguelph.ca/~antoon/circ/batmon12.htm
            et arvate kas see skeem töötab ja sobib aku mahtuvuse jälgimiseks? ma paigaldaxin selle autosse, kuid panexin lyliti ette, et ta pidevalt ei näitax, sest siis olex ju akule lisakoormus, et näitex nädalas korra või kuus korra vaatan seda aku mahtuvust...

            vaatasin tevalost, et see kivi maksab 62 krooni... aga ei tea mis LED-id sinna sobixid... ostax ka siis 3-e erinevat värvi...

            et ega vict midagi paremat ja käepärase hinnaga teha ei saa...

            EDIT:
            hmm ja kas ma sain sellest lõigust õieti aru, et kui ma praeguse skeemi järgi teen, siis põleb ainult 1 LED korraga, aga kui yhendan pin 9 positiivse poolega ka ära siis põlevad kõik kuni vastava väärtuseni (nagu ma ka soovixin)

            Comment


              #7
              jah sa said õieti aru sellest: pin 9 tuleb yhendada +'i ja ledid olex jah vaja osta 3 eri värvi kui sul neid kodus juba olemas prahihunniku sees ei ole muidugi...

              anna siis teada kas asi töötab nii kuidas vaja

              Comment


                #8
                kuid veel.... kas igasugused ledid sobivad? ma pean ikka ostma neid, sest vedelemas on ainult punased jakandilised on nered.... tahax ikka kõiki yhesuguseid ymmargusi...

                Comment


                  #9
                  ledid sobivad 5mm vist kõige paremini ja kõige tavalisemad ledid kui värvid samaks jäävad, mis seal aadressil(kol,pun,roh)

                  Comment


                    #10
                    Kõik need skeemid näitavad aku pinget...mahtuvusega pole siin küll midagi pistmist. Aku mahutavust mõõdetakse teatud kindla vooluga koormamisel ja siis arvutatakse aja järgi mil 12V aku pinge on langenud u. 10 voldini. Autol on see "koormamine-laadimine" nii segamini ja nii erinevate vooludega, et üsna võimatu on mahtuvust määrata.
                    Venelastel oli üks huvitav skeem, mis näitas autoakult tarbitavat (ja laadimise-) voolu +/- 200 amprit...skaalal oli keskel 0 ja jaotused 2A, 20A, 200A (logaritmiline)...mõõdeti aku miinusjuhtmel tekkiva pingelangu järgi...skeemi ennast kahjuks pole.

                    Comment


                      #11
                      selge, kuid sellle skeemiga, mis mul on peax ju seda ikka näitama, et millal aku tyhjeneb...

                      Comment


                        #12
                        See skeem näitab pigem aku laetuse taset...näiteks starteri käivitamisel tekib akul üsna suur pingelang, aga see ei tähenda, et mahtuvus oleks kuhugi kadunud. Selline mõõtmine annab üsna umbkaudse tulemuse, sest akud ise juba suht erinevad ja...alati peab miski ka akut koormama (näiteks esituled põlema mittetöötava mootoriga)...siis on sellisel mõõtmisel mingigi mõte.
                        Ja veel...kui otse aku klemmidelt mõõta, tuleb kindlasti ka mingi kaitse (näit. 1A) vahele panna...et lühise korral oleks millel läbi põleda, ilma tulekahju tekitamata!

                        Comment


                          #13
                          nu kaitset ma loomulikult ei unustax...
                          kuid ma panexin ka cveel lyliti sellele skeemile ette, et mitte pidevalt seda skeemi pinge all hoida... ja vahest harva kontrollixin aku taset, enne mootori käivitamist ja enne igasugust koormuse lisamist... kuigi koormuse all on pidevalt kell ja automaki kell...

                          OT: kas kesklukk ka akut koormab, kui kõik uxed lukus? minu teadmiste järgi koormab ainult sel hetkel kui uxi avada või sulgeda... (uxelukku), kuid isa vaidles vastu ja ytles, et kesklukk on magnetitega ja koguaeg pinge all...

                          Comment


                            #14
                            See LM3914 tarbib ise ainult 10mA, kuid iga põlev valgusdiood veel lisaks u. 30mA, nii et lüliti oleks vahel vajalik. Üks võimalus oleks siiski kasutada lülimiseks süütelukku ja selle 0,1...0,2V pinge languse skeemis kompenseerida. Muidugi...kaitse igal juhul vajalik.
                            Kesklukk ise ei tohiks pinge all olla s.t. ei tarbi niisama voolu. Iseasi, kui kesklukku juhib signalisatsioon...siis on signa vastuvõtja pidevalt väikese voolu all, aga kõik see kokku (signa, autoraadio backup, dig. kell jne.) ei ole korras akule mingiks probleemiks.
                            Selleks, et mõõtja ka õieti näitaks, peab koormus akule olema üsna suur...esituled oma 9...10 ampriga annavad selle.

                            Comment


                              #15
                              oot, et kas sa tahad öelda sisi seda, et kui ma mõõdan selle skeemiga pinget, et siis peax nagu esituled sees olema ve? et mingisugune suurem koormus akul taga olex? Aga see just tekitabki akule pingelangu, nin siis ju sellel indikaatoril ka näit langeb....

                              Comment

                              Working...
                              X