Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Küsimus kombikaitsmete ja kammlati paigalduse kohta

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Küsimus kombikaitsmete ja kammlati paigalduse kohta

    Tere.

    Kuna kilp on väike ja ruumi vähe, siis plaanis tavalised kaitsmed mini kombikaitsmete vastu vahetada. Jäid silma näiteks sellised: NOARK Electric: Ühe mooduliga RCBO Ex9NLE EL 1PN B16 30mA A EU (noark-electric.eu)​ ja NOARK Electric: Ex9NL-N 3P+N B13 A 300mA (noark-electric.eu)​.
    Tekkis aga küsimus, et kas üldse või kuidas neid kammlatiga ühendada? Ühefaasilisele kombikale peaks sobima see latt muidu: NOARK Electric: BBP 4LN 10 M12 EU (noark-electric.eu)​ aga sellel on kirjas, et ei sobi N-latiga seadmetele. Tegu eramajaga ja sisse tuleb 3 faasi ja PEN, mis on siis lahutatud. Teoreetiliselt saaks ühendada nii, et peale peakaitset tuleb kohe 3-faasiline kombikaitse, mis on juhtmetega ühendatud ja sealt edasi siis läheb samuti edasi juhtmetega esimeste 1-faasiliste kombikateni ja sealt edasi kammlatiga. Aga siis on ikkagi probleem selles, et N-latiga ei saa seda kammlatti kasutada ja kirjade järgi on antud kaitsmete latt mõeldud pealt ühendamiseks, mitte alt. Kaitsmete endi puhul ei ole vahet, kas kaitsmesse tuleb sisse alt ja läheb välja ülevalt? Ja kas antud juhul polegi muud teha, kui lati asemel juhtmetega ühendada?

    Tänud.
    viimati muutis kasutaja Wago_klemm; 02 m 2024, 09:42.

    #2
    Pealt-alt on suhteline, nt din liistu suhtes on latt alati üleval ja juhe all. Muidu automaadil jah pole vahet kummalt poolt vool tuleb, viisakas on alt. Põranda suhtes siis.
    Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.

    Comment


      #3
      latid ei sobi rikkevoolu kaitsmetega. latid on tavalistele ühe ja kolmevaasilistele automaatidele.

      Comment


        #4
        Esmalt postitatud olavsu1 poolt Vaata postitust
        latid ei sobi rikkevoolu kaitsmetega. latid on tavalistele ühe ja kolmevaasilistele automaatidele.
        Võibolla saan mina millestki valesti aru, aga antud lati dokumentatsioonis on kirjas, et sobib.
        Lisatud failid

        Comment


          #5
          Esmalt postitatud elukaz poolt Vaata postitust
          Pealt-alt on suhteline, nt din liistu suhtes on latt alati üleval ja juhe all. Muidu automaadil jah pole vahet kummalt poolt vool tuleb, viisakas on alt. Põranda suhtes siis.
          “Alt” pidasin silmas jah põranda suhtes. Huvitav siis, mul praegu tavalistel automaatidel on latt all ja ülevalt lähevad juhtmed välja. All tundub kuidagi loogilisem. Siis vist antud kombikatel tuleks lati asemel juhtmetega teha.

          Comment


            #6
            Esmalt postitatud Wago_klemm poolt Vaata postitust
            Võibolla saan mina millestki valesti aru, aga antud lati dokumentatsioonis on kirjas, et sobib.
            Kahtlane, dokumentatsiooni võib mida iganes kirjutada. tegelikult juhitakse läbi nonde kammide ainult faase.

            Ise ei kasuta RVK jaoks klemmlatte.

            On mitmesuguseid klemmlatte.

            1. https://www.ehituskaup24.ee/ee/uhend...0mm-12mod.html
            kaitsmatele millel on kruvi juures vastav pilu. pealetulevad juhtmed ühendatakse latitaha,

            2. https://www.ehituskaup24.ee/ee/abb-k...akatetega.html
            ilma klemliistu piluta kaitsmetele, peale tulev vool tuleb siis läbi (kaitse/lahk)lüliti kaitsmerivi ühest otsast.

            on ka ühefaasiline kamm olemas.
            viimati muutis kasutaja olavsu1; 01 m 2024, 21:33.

            Comment


              #7
              Spetsiaalselt kombikaitsmete ühendamiseks on ka neljapooluselisi kamme:
              MINULE EI MEELDI KUI MÕNINGAD ISIKUD MINU POSTITUSI MUUDAVAD,
              KUI POSTITUS EI SOBI SIIS PALUKS SEE KUSTUTADA !

              Comment


                #8
                Antud kaitsmetele on spetsiaalne kamm olemas, kus neutraalid ka kenasti paigas. Tehasest tulles on see kamm jah selline, mida saaks justkui ainult ülevale poole paigaldada, ent kui sa võtad selle kammi ja need mõned sillad sealt plastsoontest välja tõmbad ja veidi ümber tõstad, siis saab kenasti ka allapoole paigaldada, korduvalt ja korduvalt samasid kamme kasutanud ja need sillad seal ümber tõstnud, et kammi allapoole saaks paigaldada.
                otsija

                Comment


                  #9
                  Esmalt postitatud otsija poolt Vaata postitust
                  Antud kaitsmetele on spetsiaalne kamm olemas, kus neutraalid ka kenasti paigas. Tehasest tulles on see kamm jah selline, mida saaks justkui ainult ülevale poole paigaldada, ent kui sa võtad selle kammi ja need mõned sillad sealt plastsoontest välja tõmbad ja veidi ümber tõstad, siis saab kenasti ka allapoole paigaldada, korduvalt ja korduvalt samasid kamme kasutanud ja need sillad seal ümber tõstnud, et kammi allapoole saaks paigaldada.
                  Aga kuidas mõista minu poolt lingitud kammlati juures kirjutatut, et ei sobi N-latiga seadmetele?

                  Comment


                    #10
                    Võib olla on näpuviga, usalda ikka tootja andmelehte. Kontaktidest leiad Baltikumi müügijuhi numbri, tema peaks toodetega teoreetiliselt väga kursis olema.
                    Aeg on energiahulk, mis jääb põhjuse ja tagajärje vahele.

                    Comment


                      #11
                      Esmalt postitatud Tikk poolt Vaata postitust
                      Võib olla on näpuviga, usalda ikka tootja andmelehte. Kontaktidest leiad Baltikumi müügijuhi numbri, tema peaks toodetega teoreetiliselt väga kursis olema.
                      Info ongi tootja kodulehelt. Ma millalgi kirjutasin Noarki samad küsimused, aga pole siiani vastust saanud. Ilmselt ei saa ka.

                      Comment


                        #12
                        Tootja vist Poola? Ei osanud eesti keelset kodukat vahest kokku panna ja pingutasid millegagi üle? Andmelehel ju selline info puudub? Küsi julgelt sellelt müügimehelt, mida seal kodukal selle N-siiniga konkreetselt mõeldud on.
                        Aeg on energiahulk, mis jääb põhjuse ja tagajärje vahele.

                        Comment


                          #13
                          Esmalt postitatud Tikk poolt Vaata postitust
                          Tootja vist Poola? Ei osanud eesti keelset kodukat vahest kokku panna ja pingutasid millegagi üle? Andmelehel ju selline info puudub? Küsi julgelt sellelt müügimehelt, mida seal kodukal selle N-siiniga konkreetselt mõeldud on.
                          Panin tootelehelt pildi. Kirjutasin seekord tehnilise toe asemel müügimehele. Vaatab.
                          Lisatud failid

                          Comment


                            #14
                            Esmalt postitatud Wago_klemm poolt Vaata postitust
                            Võibolla saan mina millestki valesti aru, aga antud lati dokumentatsioonis on kirjas, et sobib.
                            Jah, valesti.. Seal on selgelt kirjas, millele need latid sobivad..
                            Ja kirjas on, et iga faasi vahel on N-latt..
                            ja kui sul on 3f-ne (4-ne kompleks) kaitse, kus faasid on järjest ja siis tuleb N-latt- siis see kammi mudel ei sobi.

                            E: Vaatasin siis ka..
                            Tavaliselt tootel ühtki serti peal pole, kõik on volitatud esindajad ja tootja on siis kes.., vastavus EN-ile on tõlgendatav ja eriti tsehhide poolt väga kõvasti,
                            materjal tundub pildil olevat nagu Baco-l aga skeem algab N-iga nagu kaugel idas oleks tehtud.
                            Hiinaühendriikides tehtutel on välimus tsipa teine ja serdid kõik peal tipen-topen, see mis siin müüakse.. ma ei saa aru mis need on.
                            viimati muutis kasutaja erku; 02 m 2024, 14:41.
                            Nühi põllukivi palju tahad, teemantit tast ikka ei saa

                            Comment


                              #15
                              Seal on selgelt kirjas, et ühte kammi kasutades istuvad 1P rikkekad ühe faasi peal ja teist kammi kasutades istuvad 1P rikkekad erinevate faaside peal. See muu N-jutt eestikeelsel kodukal on mingi overkill ja segaduse tekitaja.
                              Aeg on energiahulk, mis jääb põhjuse ja tagajärje vahele.

                              Comment

                              Working...
                              X