Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Drosseli valik gaaslahenduslambile

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Drosseli valik gaaslahenduslambile

    Õhtust.

    Peale otsinguid jäi ikka õhku küsimus, kas luminofoortoru või elavhõbe-tänavalambi drosselile märgitud võimsus peab kokku langema lambi võimsusega?

    Muidugi ei saa suuremat lampi drosselile järgi ühendada, kui sellele märgitud, aga vastupidi? Kas lambi eluiga sõltub drosseli valikust või läheb võimsama drosseliga "üleliigne" vool soojuseks?

    Olemas on 40W lambile mõeldud drosselid, kuid torud peaks 20W piiresse jääma. Sama asi ka 250W Hg-lambi ja 400W ballasti koosluse korral.

    See 250W lamp-400W drosseli kooslus on küll edukalt töötanud, kuid järelduste tegemiseks jäi aeg lühikeseks, kuna valgusti pideva edasi-tagasi tassimisega põrus lambi kolvis ühendus lahti.

    Thanks
    73lpiC3kCzI 1hz9KtdUAoU FHo6rXLHNTU
    ATiP1pN4XeM

    #2
    Vs: Drosseli valik gaaslahenduslambile

    Kuna iga gaaslahenduslamp on negatiivse takistusega, siis peab tal olema voolupiiraja. Drossel on induktiivne selline ja kasutatase induktiivset just lahenduse süütamiseks (süütepool), kuna lahenduse tööpinge on kordades madalam, kui süttimispinge. Põhimõtteliselt võib selle drosseli (tegelikult tööolukorras voolupiiraja)
    asemel olla ka aktiiv takisti või mahtuvus (kui süüdata väliselt) .
    Seega eri võimsustega lampise ja drosselite puhul tuleb jälgida lubatavaid voole ja vajadusel võib neid voolupiirajaid (ballast) ühendada nii järjest, kui paralleeali ja läbisegi. Tasub mõõta voole ja pingeid, aga!: neid ei saa liita aritmeetiliselt, sest tegu on kompleksarvudega.
    Üldiselt lahenduslamoidel suurem vool vähendab iga, väiksem suurendab.
    Liigväike ballast võib ülekuumeneda ja kärsata, liigsuurega ei juhtu vist midagi.

    Comment

    Working...
    X