Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Grupilüliti vooluringi loogika

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Grupilüliti vooluringi loogika

    Tere,

    Mul on selline mure, et kodus on vaja ühendada üks grupilüliti, aga nii kui ma selle voolu taha panen siis lööb korgid välja, st tegelikult algul ei löö, aga nii kui ma lülitit vajutan, on korgid väljas. Mul on kaks pirni ja üks grupilüliti. Tegin kiirelt valmis ka ühe joonise, ehk oskab keegi öelda, mis võiks sellel joonisel viga olla(Minu praegune ühenduse skeem).

    Lisaks veel niipalju, et kui ma sellise joonise põhjal teen endale patareiga vooluringi, siis sõltub üks nupp teise nupu asendist.
    Lisatud failid

    #2
    Vs: Grupilüliti vooluringi loogika

    Sellest joonisest on küll väga raske aru saada kuidas asi on ühendatud aga töönulli otsi (peaks olema sinise värviga) ära küll lüliti alla topi vaid ühenda need eraldi kokku, siis sa ei lase vähemalt korke läbi. Lüliti alla peab tulema ainult faas.

    Comment


      #3
      Vs: Grupilüliti vooluringi loogika

      Sa vist lülitad faasi ja nulli kokku ja siis peabki kaitse lendama.

      Jäta äkki elekter oskajate hoolde. Võid veel surma saada või tulekahju korraldada.

      Aga muidu tehakse nii:
      Lambi üks ots käib vooluvõrgu nulli (lülitist läbi ei käi) ja teine läbi lüliti faasi e siis lülitite ühisesse otsa ühenda faas ja sealt edasi üks juhe ühte lampi ja teine teise lampi.

      Comment


        #4
        Vs: Grupilüliti vooluringi loogika

        Ülejäänud elekter on kõik ok, ainult see grupilülitiga olev lüliti tekitab peavalu.

        Ei saa täpselt seletustest aru. Sinine juhe on mul see, mis on mis tuleb alt sisse(3 tk). vool,lamp1,lamp2. Ülevalt tuleb ühte sisse - üks voolu juhe ja lamp1 juhe(pruunid) ja teine ülevalt täpselt sama moodi vool ja lamp2.

        Bozz-i ja kermi seletustest saan nii aru: Sinised ühendan omavahel ära ja ei panegi lülitisse ja kõik pruunid juhtmed kinnitan lülitisse. Alla sissetulev vool ja ülesse lamp1 ja lamp2. Hmm, kui nüüd natuke mõelda, siis on selline asi ka loogiline.

        Kas sain õieti aru?

        Comment


          #5
          Vs: Grupilüliti vooluringi loogika

          Esmalt postitatud kullar84 poolt
          kui nüüd natuke mõelda, siis on selline asi ka loogiline.

          Kas sain õieti aru?
          http://www.zone.ee/unosut/elektritood/Elektritood.pdf

          Äkki tuleb kasuks siit natuke lugeda.
          Ja siis mõelda ja äkki asi ongi loogiline.
          Kas sain õieti aru?

          Comment


            #6
            Vs: Grupilüliti vooluringi loogika

            lülitil on tähtis, milline klemm on sissetulev e LIVE e faas ja millised on väljuvad e mis lähevad eri lampidesse. lülititel on need selgelt tähistatud.
            kui teisiti ühendad, siis hakkavad sul tuled kummaliselt lülituma - a la nagu su patareiskeem.

            Comment


              #7
              Vs: Grupilüliti vooluringi loogika

              Sain korda. Tänud kõigile kes aitasid!

              Comment


                #8
                Vs: Grupilüliti vooluringi loogika

                Edaspidiseks sellest abi.
                The difference between genius and idiot?! Genius has its limits...
                Vaja võimendit? Selleks on PS nupp!
                Projektide pildid
                Lamptehnikast eesti ja vene keeles:
                http://parsek.yf.ttu.ee/~felc/index_files/Page675.htm

                Comment


                  #9
                  Vs: Grupilüliti vooluringi loogika

                  Esmalt postitatud Cheopps poolt
                  Edaspidiseks sellest abi.
                  Kuule, kui see veksel on su oma joonis siis tee
                  sinna keskele üks või paar "risti" ka.

                  Kunagi üks elektrik naeris end poolsurnuks, kui rääkisin et ma neljast kohast lampi lülitan.
                  Seda ei saavat kohe põhimõtteliselt nii teha. Ta oli seda koolis õppinud ja puha.

                  Ma pidin teda pool tundi turgutama ja paberile skeemi joonistama. Ellu jäi.

                  Comment


                    #10
                    Vs: Grupilüliti vooluringi loogika

                    Esmalt postitatud A.R. poolt
                    Kuule, kui see veksel on su oma joonis siis tee
                    sinna keskele üks või paar "risti" ka.
                    Kas siis on lihtsam aru saada

                    Kui mitte, siis veel mõned...

                    ..ja veel mõned.

                    Üle kahe lülitiga veksliskeemides tuleb kasutada spets kahe ümberlüliva grupiga veksellüliteid(oli vist ristveksel).Teine variant on kasutada automaatikat...
                    viimati muutis kasutaja Cheopps; 10 m 2008, 12:15.
                    The difference between genius and idiot?! Genius has its limits...
                    Vaja võimendit? Selleks on PS nupp!
                    Projektide pildid
                    Lamptehnikast eesti ja vene keeles:
                    http://parsek.yf.ttu.ee/~felc/index_files/Page675.htm

                    Comment


                      #11
                      Vs: Grupilüliti vooluringi loogika

                      Esmalt postitatud Cheopps poolt
                      Kui mitte, siis veel mõned...
                      Ma pidasin silmas ristlüliteid ja täiendavaid lülituskohti. (-:

                      Comment


                        #12
                        Vs: Grupilüliti vooluringi loogika

                        Kusjuures vekslitega olid ka meie firmas paljud "haritud" elektrikud hädas, rääkimatta siis 3, 4, 5, jne punktiga vekslitest.
                        The difference between genius and idiot?! Genius has its limits...
                        Vaja võimendit? Selleks on PS nupp!
                        Projektide pildid
                        Lamptehnikast eesti ja vene keeles:
                        http://parsek.yf.ttu.ee/~felc/index_files/Page675.htm

                        Comment


                          #13
                          Vs: Grupilüliti vooluringi loogika

                          Esmalt postitatud Cheopps poolt
                          Kusjuures vekslitega olid ka meie firmas paljud "haritud" elektrikud hädas, rääkimatta siis 3, 4, 5, jne punktiga vekslitest.
                          Siit on näha et haridus on saatanast ja ei ole vaja mingit kooli.
                          Eriti nüüd, kui on internet ja ELFA foorum.

                          Comment


                            #14
                            Vs: Grupilüliti vooluringi loogika

                            Pigem jäi vajaka olemas olevate komponentide kasutamise ning loogilise mõtlemise oskusest.Foorumist ja netist võib igamees leida/otsida/küsida.ses mõttes on TPT siiski veel hea näide, kus elektrimontaažhile pandi alus 2. kursuse alguses praktikumides(kuigi vastav õppeaine ei olnud veel läbitudki) ning seda igal erialal; ole sa itipeal või sides...
                            The difference between genius and idiot?! Genius has its limits...
                            Vaja võimendit? Selleks on PS nupp!
                            Projektide pildid
                            Lamptehnikast eesti ja vene keeles:
                            http://parsek.yf.ttu.ee/~felc/index_files/Page675.htm

                            Comment


                              #15
                              Vs: Grupilüliti vooluringi loogika

                              Esmalt postitatud Cheopps poolt
                              Kas siis on lihtsam aru saada

                              Üle kahe lülitiga veksliskeemides tuleb kasutada spets kahe ümberlüliva grupiga veksellüliteid(oli vist ristveksel).Teine variant on kasutada automaatikat...
                              Mina olen neid poest ostnud "ristlüliti" nime all. Laod neid riste ahelasse palju just tahad.
                              Ainult otstes on harilikud vekslid. Rohelised on "ristid", ühes ja teises asendis.

                              Pildil lamp põleb. Muuda suvalise lüliti seisu - enam ei põle. Muuda veel suvalist - jälle põleb. Lihtne ju?

                              Comment

                              Working...
                              X