Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Grupilüliti vooluringi loogika

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    #16
    Vs: Grupilüliti vooluringi loogika

    Mai tea, kas keegi nii vana teema vastu veel huvi tunneb, aga ma täna tegelesin sellega. Ristvekslitega süsteem toimib ilusti, aga ainult juhul, kui elekter tuleb nn "ühest otsast" ja lamp on "teises otsas". Minu elektrikpoiss, keda kahjuks enam ei ole, paigutas lambid koridoris kolme kohta ja juhe sealse lähima karbini. Vaja oleks, et koridori valgust saaks sisse-välja lülitada iga ukse juurest (kokku neljast kohast) ja kolm lampi. (ma ei suuda siinses lahenduses reavahet vajutada, seepärast kirjutan ühes jorus). Seega - vaja oleks, ristvekselskeemi, kus lambid võivad olla suvalises kohas. ISe ma selle lahendasin - huvitav oleks aga teada, kuidas seda TULEKS lahendada? Henn

    Comment


      #17
      Vs: Grupilüliti vooluringi loogika

      Ristveksel tundub mingi uus leiutis olema. Pole varem kuulnud/näinud. Aga sa loe see eelmine asi veelkord läbi ja mõtle natuke. Seal on pildid ka olemas. Koridoris olevad lambid paned paraleelselt ja ongi kõik olemas.

      Comment


        #18
        Vs: Grupilüliti vooluringi loogika

        Esmalt postitatud dumb_user poolt Vaata postitust
        Ristveksel tundub mingi uus leiutis olema.
        Mina ostsin oma "ristid" kuskil 93. paiku.

        Aga Hennu probleem paistab olevat selles et neid lampe rööpi panna ja
        sealt üks ots kätte saada on tehniliselt raske.

        Üks küsimus veel, kuidas on ühendatud need neli lülitit ukste juures?
        Kui nad on harilikud, ühe lambi lülitid siis läheb raskeks.
        Kui see on seintes olevate elektrikanalitega maja siis saab tõmmata paar lisajuhet. Vast.
        Kui ei saa siis annab teha see lahendus ka opto või raadiosidega.

        Aga enne otsustamist oleks vaja natuke täpsemalt asja uurida.

        Comment


          #19
          Vs: Grupilüliti vooluringi loogika

          see ristlüliti ei ole miski uus leiutis olen seda ka lapsepõlves kasutanud, kui elektriasjadega mängisin

          minu oma on see või sellelaadne



          probleemi olemus (mille am edukalt lahendasin) on selline

          koridoris on kolm lampi ja neli lülitit.
          kõigist lülititest peab saama tulesid sisse-välja lülitada
          juhtmed on veetud! ja seina sees - seina lahti lõhkuma ei hakka

          minu "elektrik" pani asjad ENNE lülitite ühendamist ilusti paika:

          iga lüliti on seinal oma "augus"
          iga lüliti kohal on jaotuskarp
          lampidest tulevad juhtmed karpidesse
          kasutatud on standardseid karpe-juhtmeid jms

          1. karp - sinna tuleb elekter alt kilbist. Sealt läheb juhe lüliti juurde ja järgmsie karbini
          2. karp - sinna tuleb juhe eelmisest karbist, läheb juhe esimese lambini, alla lülitini ja järgmise karbini
          3. karp - umbes nagu eelmine
          4. karp - samamoodi, edasi sealt juhet ei lähe

          Igatahes hakkama sain. Väike jama on selles, et elektrikupoiss oli ühe ristveksli ära unustanud - selle ma pean veel lisama sinna

          Henn

          Comment


            #20
            Vs: Grupilüliti vooluringi loogika

            Ma mõtlesin just ristvekslit. Ilma ristita veksel ja ristlüliti on küll tuttavad teemad. Aga edasi huvitab mitu soont igal kaablil on.

            Comment


              #21
              Vs: Grupilüliti vooluringi loogika

              Esmalt postitatud HennSarv poolt Vaata postitust
              Igatahes hakkama sain.
              Kui juhtub et EI SAA hakkama, juhtmeid ja sooni ei jätku, kas siis ....?

              Saab
              kasutada näiteks juhtmevaba uksekella.
              Või juhtmevaba arvutihiirt?
              Elektriliselt võimalik ja skeem pole keeruline. (eriti)

              Või on sellised lülitid kuskil müügis?
              ***
              Veel üks võimalus oleks kasutada liikumisandurit.
              Süütab kenasti aga mõned tähelepanekud:
              1. Läbi akna paistvad ca 50 m eemal sõitvad autod on ka valgustamist vajavad.
              2. Lahtise akna ees liikuv kardin on OBJEKT.
              3. Anduri all oleva veeradiaatori kütte käivitumisel käivitub ka andur.
              Erinevad andurid lubavad erinevaid võimalusi, tasub enne ostu tutvuda.
              viimati muutis kasutaja A.R.; 22 m 2013, 09:35. Põhjus: liikumisandurist

              Comment


                #22
                Vs: Grupilüliti vooluringi loogika

                Esmalt postitatud HennSarv poolt Vaata postitust
                Mai tea, kas keegi nii vana teema vastu veel huvi tunneb, aga ma täna tegelesin sellega. Ristvekslitega süsteem toimib ilusti, aga ainult juhul, kui elekter tuleb nn "ühest otsast" ja lamp on "teises otsas". Minu elektrikpoiss, keda kahjuks enam ei ole, paigutas lambid koridoris kolme kohta ja juhe sealse lähima karbini. Vaja oleks, et koridori valgust saaks sisse-välja lülitada iga ukse juurest (kokku neljast kohast) ja kolm lampi. (ma ei suuda siinses lahenduses reavahet vajutada, seepärast kirjutan ühes jorus). Seega - vaja oleks, ristvekselskeemi, kus lambid võivad olla suvalises kohas. ISe ma selle lahendasin - huvitav oleks aga teada, kuidas seda TULEKS lahendada? Henn
                Alustuseks võiks joonistada ja ka siia foorumisse manada skeemi, milline oli kaabeldus enne modifitseerimist. Siis nagu lihtsam mõelda. Ka ei mõista ma hästi, et kuidas sa ühe ristlüliti veel lisad kui sa ütled, et seina lõhkuma ei hakka?
                Aeg on energiahulk, mis jääb põhjuse ja tagajärje vahele.

                Comment


                  #23
                  Vs: Grupilüliti vooluringi loogika

                  Esmalt postitatud HennSarv poolt Vaata postitust
                  vaja oleks, ristvekselskeemi, kus lambid võivad olla suvalises kohas
                  Ei saa aru küsimusest, kui iga lambi juurest tuleb kaabel karpi, kuidas lampide asukoht asjasse puutub? Kaablisoonte arv karpide vahel on muidugi tähtis. Võiks siia lisada skeemi.

                  Comment


                    #24
                    Vs: Grupilüliti vooluringi loogika

                    Mingi kompott igatahes, paistab, et jälle on KORO faasijuhiks saanud.
                    Aeg on energiahulk, mis jääb põhjuse ja tagajärje vahele.

                    Comment

                    Working...
                    X