vaatasin täna hommikul Terevisioonis seda töömehe rubriiki ja päris asjalik oli. Seal aga rõhutati, et alati tuleks elektrikilbis kasvoi seinapesa klemmide pingutamiseks vool kilbist välja lülitada. Samas minumeelest vahetas mul sõber terve pistiku pinge all ära. Kas mingeid elektritöid vastavate vahenditega on võimalik ka pinge all teostada(vahest näiteks kortermajas on väga ebamugav elektrikilbi juurde pääseda)?
Teade
Collapse
Foorumi reeglid.
Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less
elektritööd pinge all
Collapse
X
-
Vs: elektritööd pinge all
Esmalt postitatud m4rtin pooltSamas minumeelest vahetas mul sõber terve pistiku pinge all ära. Kas mingeid elektritöid vastavate vahenditega on võimalik ka pinge all teostada?
Tehniliselt on võimalik 220 võrgus teha suurm osa asju pinge all.
Aga tarvitseb üks kord eksida ja kaitse lülitub välja. Siis tuleb
Esmalt postitatud m4rtin pooltvahest näiteks kortermajas on väga ebamugav elektrikilbi juurde pääseda
Kui juhtmete vahele tekib lühis ja kaarleek, siis on võimalik et juhtmed enam ei ulatu pistikupesani.
Kui läheb paremini ja juhe süütab maja, pole enam probleemi pesa vahetusega.
Aga elektritööd nimetusega "laepirni vahetamine" tavaliselt teed pinge all.
Kui pirn peos puruneb (on juhtund), siis võib verejooksu peatada joodiga.
-
Vs: elektritööd pinge all
Kunagi vene ajal olin elektrik tööstuses - seal polnud võimalik nii töötada et terve tsehh seisma ja siis rõõmsalt....lampi vahetama. Ikka käis asi nii et kõik oli pinge all ning meie asutusse polnud asja madalama kategooriaga elektrikul/automaatikul kui 4. Tööriistad olid spetsiaalsed, tol ajal Poolas toodetud, lubatud töötada pingel kuni 1000V. Pole täpselt uurinud aga kindlasti on siin Elfas samuti sellised müügil. Kui eelnevat kogemust ehk harjumust pingeall töötada ei ole siis ei soovita kappi ronida, eriti need kapid tunduvad jubedad olema mis nagu kahe võimu vahel sündinud (vene ja lääne jupid läbisegi, märgistamata kaablid jne) - viimati peab siinne admin hakkama kontot kustutama.
Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
Konfutsius
Comment
-
Vs: elektritööd pinge all
saand isegi pinge all töid tehtud, aga mitte kellelegi ei soovita seda teha, eriti veel olemate kogemuste ja teadmiste pagasi puhul. sedasi olen ka paar korda litakat saanud. mina veel elan, aga kõik inimesed ei pruugi ja seda taluvust saab paraku mõõta viletsama tevise puhul vaid korra...
Comment
-
Vs: elektritööd pinge all
Esmalt postitatud OSX pooltKunagi vene ajal olin elektrik tööstuses - seal polnud võimalik nii töötada et terve tsehh seisma ja siis rõõmsalt....lampi vahetama.
Pinge all saab/tohib tööd teha küll, aga selleks on vaja teatavaid tingimusi. Eelkõige kogemusi ja vastavat koolitust. Ja õpetamatut ohutaju. Süsteem, mida remondid, peab olema pulkadeni selge ja samuti iga liigutuse võimalik tagajärg.
Kunagi üks töökaaslane tegi mulle kolli:
Oli vaja kondensaadipaagi automaatikas üks relee välja vahetada. Seda sai teha teatava ajavahemiku sees (vist oli ca 20 min.), et süsteemi tööd mitte häirida. Samas kilbis oli veel asju, mida välja lülitada ei saanud, toide tuli aga jaotuskilbist sama automaadi alt.
Ma siis nokitsesin seal, too tüüp aga koputas vastu kilbi seina. Ei ole elus hullemat ehmatust kogenud. Kui toibusin, tahtsin kutile hädatapu teha, aga sai pakku sunnik.
Comment
-
Vs: elektritööd pinge all
Nägin minagi seda hommikuterevisiooni elektriteema lõiku, ausalt öelda veidi lapsiku mulje jättis ja konkreetsel elektrikul olid eriala mõisted pisut segamini, mis mind veidi häiris.
Pingestatud süsteemis palju keerulisi töid teostatud aegade jooksul ja näed krt. kas jumala tahtest või tänu mõnele kolmadale faktorile veel elan, olgugi, et on olnud juhuseid, kus tekkinud kaarleek põletas seljast ära riided ja lõiketangidest jäid järele kätte ainult isolatsiooni osa pooleldi. Üks raskemaid ja vastutusrikkamaid töid oli kunagi aastaid tagasi Tartus 8 korteriga korterühistu kahe korruselise puumaja sisendkilbi paigaldus. Nimelt puudus majal peakilp (polnud ühtegi jaotuskilpi maja peale, olid vaid kaks korki ehk siis sulavkaitset), kust oleks saanud elektri välja lülitada tööde teostamise ajaks, samuti ei olnud maja elanikud nõus elektrikatkestusega ja veel enam ei soovinud seda terve poole Võru tänava elanikud, kelle elektrienergia samalt liinilt tuli. Tuli leida kompromiss ja ainuke rahumeelne viis töid teostada, oli pinge all, koos võimalike koormustega liinil ja ilma elektrikatkestusteta, kasutades sildamis meetodit. Tuli veenduda faaside õiges järjestuses, koorida lahti ettevaatlikult majja tulev sisendkaabel paari meetri ulatuses ja veada krokojuhtmetega ühest kooritud jaost teise sillad, vahelt kaabel naks-naks pooleks ja otsad kilbi peakaitse automaadi alla. Toona sujus töö ilma eriliste viperusteta, põhiline mure oli suure ristlõikepindalaga juhtmete isolatsiooni koorimine, vahel tükkis meelest ära minema tõsiasi, et seda pole soovitav teha koorimistangidega, millel puudub käepidemetel isolatsioon. Paar nähvakat ära sain, jäi meelde, käisin kiiresti läbi seal samas lähedal asuvast Effexist ja ostsin ISO standardile vastavad tööristad.
Comment
-
Vs: elektritööd pinge all
Esmalt postitatud erxxx pooltTrolli- ja trammiliinidel tehakse enamus avariitöid pingealusena. Isegi sain seal töötades 3 korda 600 volti alalisvoolu maitsta.Aeg on energiahulk, mis jääb põhjuse ja tagajärje vahele.
Comment
-
Vs: elektritööd pinge all
Esmalt postitatud Tikk pooltKoolist on meelde jäänud lause, et:
"Kõrgepingeliine remonditakse pinge all ja faasikaupa".
kas seinakontakti õpetati ka pinge all parandama?
Üks asi on see, kui me tahaks, aga ei saa,
teine, kui saaks, aga ei taha.
Milleks, mis ta ikka teeb. Mul raudsed sõrmed.
Ja üks mees netis rääkis et pole vajagi.
_______________
P.S.
ja mul on puust pea ka
Comment
-
Vs: elektritööd pinge all
kõrgepinge puhul on tarbijaid palju, ja seega ei saa iga pisikese asja pärast kõiki elektritta jätta. teiseks on seal ka juhtmete vahelised kaugused hulga suuremad, ning kogematta mitut juhet korraga tabada palju väiksem võimalus. liidu ajal oli suuremal osal korvtõstukitel korv mastist isoleeritud, seega jäi ka sealt teine juht ära.
magamistoas seinakontakti vahetamisel või pikendusjuhtme avamisel suraka saamine on aga hoopis teine asi. sel juhul tasuks peeglisse vaadata ja küsida endalt: kaua ma elada tahan. halvemal juhul pead ohutuks tööks jätma elektrita oma pere(va eelmainitud erandid) ja nende hoiatamine ei peaks olema nii suur probleem, kui terve asula välja lülitamine
üks elektrilöök enamasti ei tapa, teine ka ilmselt mitte jne. iga elektrilöök aga kahandab südame vatupanuvõimet. pisikeste näriliste peal katsetused on asja minu jaoks suht veenvalt tõestanud. mingi hetk võib lihtsalt järgmine elekrtilöök jääda viimaseks
Comment
Comment