Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

laelamp ei tööta

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    laelamp ei tööta

    laest tuleb 3 juhet 2 väiksemat ja 1 pikem.
    Testeriga mõõtmise tulemused.
    2 väikest andsid kokku 228 v.
    pikem juhe lühemaga ühendades 20 v.
    lülitit vajutades langes vool kuskil paari voldi võrra, ei saa enam midagi aru.
    Kui olin 30 minni kuskil lampi igatpidi ühendades testinud andsid 2 väikest juhet ainult 35 v. Kogu see elektrsüsteem on vene aegne ja tegemist on kortermajaga. alguses lampi juhtmetest lahti võttes avastasin et need 2 lühikest on kokku keeratud need siis 2 faasi või? igastahes panin ühe testeri otsa lühema juhtme külge ja teise pikema külge ning sain 20 v ja teist väikest ja pikemat juhet testides 150 v :=)
    Äkki kellegil on õrna aimu milles võib viga olla?

    #2
    Vs: laelamp ei tööta

    imelik ,ühenda need kaks väikest kus tuleb aind 220v kokku ja pikem lõika päras ära kui tööle saad

    Comment


      #3
      Vs: laelamp ei tööta

      juba proovisin enne kui nad veel 220 v kokku andsid, kuid siis ei töötanud enam lüliti ning laelampi ei saanud välja lülitada Tänud vastuse eest!

      Comment


        #4
        Vs: laelamp ei tööta

        Tüüpiliselt kasutati kolme-juhtme süsteemi kahe pirni lülitamiseks. Ehk siis üks (faas nt) on lülitiga kaheks jagatud ja teine juhe on null. Või vastupidi... Ühe pirni kasutamisel oli laialdaselt levinud see "juhtmed kokku" lahendus. Alumiinium? Kuidas lülitis ühendus on? Kruvid kipuvad pikema aja jooksul lahti keerduma. Ja korduval näppimisel Al murduma.

        Comment


          #5
          Vs: laelamp ei tööta

          Kehv klemmide ühendus rikub ka multimeetri näitu, olen ise näinud, ja on ka nii olnud et silmaga vaadates on juhtmed kokku ühendatud (õrnalt kokku krutitud) ja tarbija külge ühendades tööle ei hakka, vahest korra vilksatab. aga kas siis lambi lülitit ja seda harukarpi ei saa uurida, mis juhtmed üldse ühendatud on ja kuidas. Eeldan et juhe on seina ja lae sees, kuid tavaliselt suunatakse lambile kolm juhet siis kui see on kahe lüliti nupuga ja kahe või enama pirniga lamp, kuid on ka olukordi kui pandud kolmesooneline kaabel, sest see oli parasjagu olemas. Väikesi tulemusi võib ehk ka nullist või maast tulla, ei tea ju mis seal varem võis valesti ühendatud olla. Ma olen mõnikord tavalise lamptestriga ka maanduse klemmil saanud selle pirnikese põlema, sõrmega katsudes särtsu ei saanud. Targem oleks muidugi uus kaabel vedada kui veneaegsed kaablid kahtlased ja vanad on, kuid ehk leiad ka vea üles.
          Kui Midagi Teha, Siis Tuleb Seda Ikka Korralikult Teha

          Comment


            #6
            Vs: laelamp ei tööta

            lambile on ainult 1 ühenupuga veneaegne lüliti. Uurisin ka muidugi kohe selle läbi ning tundus korras olevat. Väga imelik tundub see olevat ikka et enne andsid 2 väikest kokku 228 v ja nüüd pidevalt 35 v. Pingutan homme lüliti klemmid uuesti üle ja kui 220 tgsi ei tule siis vist peab jah uued juhtmed vedama Tänud kõigile vastajatele!

            Comment


              #7
              Vs: laelamp ei tööta

              Need 35v saad sa ilmselt halva neutraali puhul, või lüliti lülitab sul neutraali?

              Comment


                #8
                Vs: laelamp ei tööta

                osta uus lüliti parem .

                Comment


                  #9
                  Vs: laelamp ei tööta

                  Väga tõenäoliselt võib ka harukarbis halb ühendus olla, kusagil sirges liiniosas võib vaid üliharva mingit katkestust esineda, ikka kusagil ühenduspunktis esinevad vead.
                  Vanad alumiiniumjuhtmed (olid ajad, kus vask polnud valgustuse vedamiseks lubatudki) ikka aja jooksul "annavad järgi" (pehme metall ja oksüdeerumine ka lisaks).
                  Digitester on üsna suure sisetakistusega, see võib ka läbi halva ühenduse või hoopis ühenduseta kõrvaljuhtmesse (omavahelise mahtuvuse kaudu) indutseeritud pinget näidata.
                  Elektroonika töötab suitsu baasil.
                  Tähendab - igasse detaili on doseeritud täpne kogus suitsu.
                  Kui mõnest suits välja lasta, siis värk enam ei käi.

                  Comment


                    #10
                    Vs: laelamp ei tööta

                    Esmalt postitatud tanku poolt
                    laest tuleb 3 juhet 2 väiksemat ja 1 pikem
                    Mismoodi lamp nende külge enne ühendatud oli?

                    Comment


                      #11
                      Vs: laelamp ei tööta

                      Digitestri näitu ei ole mõtet liiga usaldada. Nagu öeldi, on selle sisetakistus liiga suur ja kuna ta ei koorma mõõdetavat, siis mõõdab ta ka kõike niisama kogunevat häiret, leket jm parasiitsust. Et kindlamat tulemust näha, tuleks mingi koormus ka panna ja koormuse pealt mõõta. Kui lambi külge ühendad ja see põlema ei hakka, siis sellest piisab ja pinge mõõtmised rohkem infot ei anna.
                      Soovitaks väga kedagi erialaga tuttavat appi kutsuda seda probleemi lahendama. Võrgupinge võib olla ohtlik. Eriti just kui ei tea, millal on asjad pinge all. Lambi ühendamise ajaks peaks kaitsme välja lülitama, kuid välja lülitatud kaitsme korral mõõta ei saa.
                      Selleaegsed installatsioonid olid peaaegu alati tehtud alumiiniumjuhtmega. Alumiiniumjuhtmel on selline halb omadus, et ta kipub väga kergesti murduma. On võimalik, et sa oled ühendamistega juhtme soone ära murdnud. Näiteks laest välja tulemise koha pealt. Kui ettevaatlikult juhet liigutada, siis on tunda nõrk koht, kus isolatsiooni sees alumiinium katki ja ainult isolatsioon annab ühendust. Muidugi võib ka mõni muu ühendus katkenud olla (mõnes majas küll on ühendusi suhteliselt vähe, sest on tõmmatud üksikud juhtmed otse punktist punkti, ilma harutoosideta jms jätkudeta). Tavaliselt küll keevitati ühendused üle ka, kuid see ei pruugi alati tehtud olla.
                      Alumiiniumjuhtmetel on ka suvalistes kohtades tulnud ette hädasid. Mingi koha peal on isolatsioonis pragu, niiskus saab sisse ja oksüdeerub natuke, ühel hetkel katkeb.
                      Aga ikkagi... Enne kui midagi torkima lähed, kaitse välja!

                      Comment


                        #12
                        Vs: laelamp ei tööta

                        Selguse toob tavaline pliiatsitaoline indikaator või ka kahe klemmiga spets faasimääraja.

                        Eeldusel, et faas on ehitatud läbi lüliti (oli kunagi juhus, kus läbi topeltlüliti oli pandud hoopis null, faas aga otse laevalgustisse):
                        Kui lülitis faas puudub, siis on viga enne lülitit.
                        Kui faas läbib lülitit ja lakke ei jõua, siis viga lüliti ja lae vahelises soones.

                        Olen alumiiniumist juhtmetega lähiajal kahel korral kokku puutunud. Mõlemal korral soon seina/lae sees katkenud.

                        Kui seina sees juhet vahetada on probleemne (juhtmed krohvi all, mitte torus ega kanalis), siis tavaliselt on murdekoht üsna väljaviigu lähedal. Abiks sel juhul meisel ja haamer, uus juhe, jätkumuhv ja isolatsiooni ning viimistlusmaterjalid.

                        PS! Lõhkumise ajaks vool välja!

                        Comment


                          #13
                          Vs: laelamp ei tööta

                          veneaegsetes paneelmajades jookseb läbi laelambi neutraal pistikupesadesse. st. neutraal on läbijooksuga. ühenda need kas väiksemat juhte tagasi kokku kui nii ennemgi oli. lambile paned need kaks lühemat N- klemmi alla ja pikema L- klemmi alla. see et sa ennist said kahe väikse vahele 220v on see, et samal hetkel oli kuskil pesas mõni tarbija järel. üldiselt selliseid neutraali läbijookse olen kohanud just köökides.

                          Comment


                            #14
                            Vs: laelamp ei tööta

                            OT
                            omale majja elektrit vedades läks lõpp kiireks. Hommikul pidid puistevilla panijad peale tulema, pidin öösel lõpetama. Viimaseks jätsin veksli ja selleks hetkeks olin juba tõsine loll valmis. nulli jaoks soont 3 harulises kaablis enam ei jätkunud ja tõmbasin selle siis kõrval olevast pistikupesa harukarbist. Kui lambi ühendamiseks läks, nuputasin pool päeva, kust krt see 110V ja teatud hetkedel 40V tuleb. Pistiku pesas oli ühel mõõtehetkel tolmuimeja ja teisel raadio. Roomasin villas ja tegin oma nulli korda, nüüd siis 230V.

                            Comment

                            Working...
                            X