Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Harukarbi olemasolu ja ligipääs juhtmete ühendustele

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    #91
    Vs: Harukarbi olemasolu ja ligipääs juhtmete ühendustele

    Vat selleks ongi paber, paraku tänapäeval mõni paberiga tegelane ei tea mis otsast kolbigi kätte võtta ja selles suhtes on kindlustusel õigus karta. Telli parem yhendused kellegilt kes garantii annab. Lihtne, kindlustus ei karda et sossep teeb sest kui keerati näpuga yhendus kokku ja midagi kärssab vastutab täie rauaga garantii andja. Kui sellise paberiga nad ei nõustu mine teise kindlustuspakkuja juurde.
    Modelleerimises ja tootmises kehtivad:
    1. Avariikindel vooluring lühistab kõik teised.
    2. Transistor, millel on kiiresti toimiv kaitse, säästab kaitset, sulades kõigepealt ise.

    Comment


      #92
      Vs: Harukarbi olemasolu ja ligipääs juhtmete ühendustele

      Standard 60364, Lause on sama ja siis on neli loetelu kõrvalekalleteks (või erisusteks).
      On lubatud:
      - toitejuhi ja lae, põranda- või liinnküttesüsteemi vahelised liited
      - masstäitega muhvid või kapseldatud liited (siis on lubatud)



      On vist korras selle teemaga. 7 lehte vaidlust ja võit jäi minupoole
      MSN- taneltreima182@hotmail.com
      telefon katki.

      Comment


        #93
        Vs: Harukarbi olemasolu ja ligipääs juhtmete ühendustele

        Selle standardi või ehitaja "garantiiga" ei ole sul kuskil vehkida. Siin pole vaja midagi leiutada. Ainus aktsepteeritav dokument on "Nõuetekohasuse tunnistus". Kui kontrollmõõtmised tehtud ja inspektor paigaldise ülevaatusega rahul, annab ta välja selle paberi. Ühendused võivad olla keevitatud või joodetud, ei huvita peale inspektori poolt välja antud tunnistust kedagi.
        Tean ainult juhust, kus ühe grupilüliti klemmi alt leitud "kollaroheline" tingis suuri ümberehitusi, et tunnistus saada.

        Comment


          #94
          Vs: Harukarbi olemasolu ja ligipääs juhtmete ühendustele

          - toitejuhi ja lae, põranda- või liinnküttesüsteemi vahelised liited
          On liited mis valmistatud tehases küttekaablitele, tavaliselt press-hülsitud sisuga, valatud kokku monoliidiks plastikusse, mõeldud reeglina valamiseks armeeritud (maandatud) betooni.
          -masstäitega muhvid või kapseldatud liited (siis on lubatud)
          On maasiseste jõu-kaablite muhvid, malmmuhvid spets tehnoloogia termomuhvid jne, geeltäitega ja jms, mis sisaldada võivad presshülsse, keevitatud otsastust, klemmikuid.

          Ma ei loe nendest paarist reast kusagilt välja, et igamees võib minna hoonesse sisse seinasiseseid ja laekaableid jootetinaga ja kolviga kokku sussima.
          Elu ja liinimeeste aastate (ehk aastakümnete) pikkused kogemused seavad tegelikult parameetrid;
          Nühi põllukivi palju tahad, teemantit tast ikka ei saa

          Comment


            #95
            Vs: Harukarbi olemasolu ja ligipääs juhtmete ühendustele

            Elektrialatööd kuuluvad EV jurisdiktsioonis selliste erialatööde hulka, mida tohib teha vaid paberitega mehe (vähemalt B katekooria pädevustunnistus) järelvalve all. Seega ilma loata tohid vaid lambipirni vahetada (oi kui vähe asju on seaduses ilma paberita meheta lubatud). Ette on nähtud, et peale tööde lõppu õige mees annab ka paberi elektritööde teostamise kohta, mis tavaliselt jäetakse andmata. Seega igamees ei võigi teha elektritööd, küll aga võib teha tööd järelvalve all (kõigi asjade eest vastutab järelvaataja).
            Vastuvõtukontroll on sellesama tehtud töö või töös oleva olemasoleva elektrisüsteemi kontrolltoiming, kus kontrollitakse eelpoolviidatud standardi (ja seaduste ja muude standardite) vastavust. Vajadusel võib kontrollija teha täiendavaid mõõdistuskontrolle (olulisemaks pean just isolatsioonitakistuse ja rikkesilmuste kontrolli, need näitavad kohe ära kui elektrisüsteemi on aegumise tõttu tekkimas ohtlik rike). Peale kontrolltööd väljastab kontrollija elektripaigaldise nõuetekohasuse tunnistuse ja mõlemal juhul võtab kontrollija endale ka vastutuse, et elektrisüsteem on korras. Põhimõtteliselt saab kindlustus maja mahapõlemisel nõuda kontrollijalt kahjutasu, kui põlema läks elektrisüsteemist. Ilma nõuetekohasuse tunnistuseta aga ei tohi maja omanik üldse elektrisüsteemi kasutada.

            Comment

            Working...
            X