Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Luuplambi ballast suriseb ja läheb kuumaks

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Luuplambi ballast suriseb ja läheb kuumaks

    Sai kunagi aastaid tagasi ostetud Elfast soodushinnaga 22W toruga luuplamp, mis on igapäevaselt kasutusel laualambina. Umbes kuu aega tagasi hakkas ballast surisema, käega katsudes tunda vibratsioon. Kõvasti ballastist kinni hoides õnnestub ta sisemine tung maha suruda, kaob ka vastik surisev heli. Suht soojaks läheb ka, umbes 50 C* pakun. Väga pikalt ei taha kätt küljes hoida.

    Mis võiks olla põhjus ja tablett raviks?

    Suht kohe peale lambi ostu vahetasin originaaltoru (rõnga) Osram Lumilux sooja 827 vastu.

    #2
    Vs: Luuplambi ballast suriseb ja läheb kuumaks

    See on sul siis mingi elektrooniline ballast või tavaline drossel?

    Comment


      #3
      Vs: Luuplambi ballast suriseb ja läheb kuumaks

      Tõenäoliselt tavaline drossel,
      selline 200x50x50 mm plekkorpuses jurakas ühel lambi jalal.
      Kleepsul on kirjad
      Model No 8064
      Elfa Part No 82-975-19
      viimati muutis kasutaja trebla; 16 m 2012, 00:47.

      Comment


        #4
        Vs: Luuplambi ballast suriseb ja läheb kuumaks

        Ega seal urisemise vastu polegi siis muud teha kui ballast välja vahetada. Kui just muidugi kinnituste pingutamine tulemust ei anna.
        Aga see kuumenemine on normaalne, drosselid tavaliselt lähevadki üsna tuliseks.

        E: Vaatasin pildilt, et torul tuleks nagu 4 klemmi otsast välja, seega peaks saama drosseli vajadusel elektroonilise ballasti vastu üsna lihtsalt ringi vahetada.
        viimati muutis kasutaja A.S.; 16 m 2012, 09:08.

        Comment


          #5
          Vs: Luuplambi ballast suriseb ja läheb kuumaks

          Mina vahetasin näiteks garaaži kanali luminofoorlambi drosseli Vossloh Schwabe 1x36 W drosseliga, hind 1,50 €. Eks nad kuumenevadki, nende cos fi on üsna madal.

          http://www.elektrikaup.ee/valgustite-suuteseadmed/

          E
          lektroonilse ballasti vastu vahetamisel eeldab elektrilise skeemi mõningat ümbertegemist.
          viimati muutis kasutaja etsv56; 16 m 2012, 10:22. Põhjus: Lisatud

          Comment


            #6
            Vs: Luuplambi ballast suriseb ja läheb kuumaks

            Soovitan elektroonilisi ballasteid vältida, tihti ei kesta üle 4-5 aasta. Tavalisel drosseli normaalne töötemperatuur on 55 kraadi celsiuse skaalal, seega tuliseks läheb nii et katsuda kaua ei saa on normaalne. Surisema hakkas see kuna mähisetraat on aja jooksul lõdvaks läinud. Mul undab üks 1989 aasta isend juba seitsmendat aastat, läbi ei taha minna.
            -Artificial_Intelligent-

            Comment


              #7
              Vs: Luuplambi ballast suriseb ja läheb kuumaks

              Kuna need uued, lääne drosselid on piisavalt "rauavabad", siis olen vajadusel ja võimalusel vahetanud neid korralike mitteurisevate vene drosselite vastu, sest 40W torudele mul neid on veel.

              Comment

              Working...
              X