Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Juhtmete ühendusel abi vaja

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Juhtmete ühendusel abi vaja




    Kuidas siin neid juhtmeid kokku ühendada?

    #2
    Vs: Ühendusel abi vaja

    Peakaabli pruun + WC pruun + lüliti pruun.
    Peakaabli sinine + WC sinine + laelambi sinine.
    Lüliti sinine + laelambi pruun.
    Kollarohelised kokku (vahetult lüliti ja laelambi juures jääb kollaroheline ühendamata kui seal vastav klemm või puudub).
    viimati muutis kasutaja A.S.; 10 m 2013, 14:17. Põhjus: väike täpsustus

    Comment


      #3
      Vs: Ühendusel abi vaja

      See õpetus kehtib muidugi AINULT sel juhul, kui "peajuhtme" alguses on kaablisooned õigesti ühendatud. Olen näinud, et faas on "ilus värviline" ja null loomulikult must.

      Comment


        #4
        Vs: Ühendusel abi vaja

        Suured tänud. Töötab!

        Comment


          #5
          Vs: Ühendusel abi vaja

          Esmalt postitatud vanemleitnant poolt Vaata postitust
          See õpetus kehtib muidugi AINULT sel juhul, kui "peajuhtme" alguses on kaablisooned õigesti ühendatud. Olen näinud, et faas on "ilus värviline" ja null loomulikult must.
          Ma olen ka näinud.

          Comment


            #6
            Vs: Ühendusel abi vaja

            Isegi eluaegsed elektrikud siis kui lääne kaablid hakkasid meiemaale saabuma kütsid kollarohelise kindlaks faasiks, et näe hea meelde jätta. Ma ei usalda kunagi ühtegi harukarpi kus lülitikaablit kasutatud pole ja kollaroheline täidab mingit tööjuhi funktsiooni.

            Comment


              #7
              Vs: Juhtmete ühendusel abi vaja

              Eks ta ole. Tõesti esineb igasuguseid võimalikke ja ka "võimatuid" olukordi. Kui meil ühes töökohas taanlased tulid aparatuuri paigaldama, pidid nad infarkti saama, sest kõik (!) ühendused olid tehtud ... värvipimedate ehitajate poolt. Harukarbist harukarpi, nii nagu momendil tuju ja kaabel käes oli. Hiljem tuli mul ehitajate kaabeldus kogu ulatuses ühendustest lahti võtta ja montaaž ringi teha. Igalpool polnud see aga normaalselt võimalik (kaalitel ei jätkunud vajaliku värvi sooni ja uusi polnud võimalik betooni tõmmata), siis said juhtmeotsad kuni kaablikestani veekindlate vildikatega üle värvitud ja võimalusel kaetud õiget värvi kokkutõmbuva rüüsiga. Seega, alati tuleb kontrollida (kaabeldust, montaaži, lüliteid), sest Issanda loomaaed on suur ja ka mitmekesiste (tihti tühjade) kolpadega!

              Comment

              Working...
              X