Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Veevärgile püsisurve ehitamine

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    #31
    Vs: Veevärgile püsisurve ehitamine

    Sellised süsteemid oli olemas juba vene ajal ja ilma igasuguse elektroonikata ja toimivad siiamaani.
    1-kaevu pump vastavalt oma soovidele.
    2-Peale pumpa hüdrofor. Ise soovitan ca. 200l alla selle mõtetult pisike, pump lülitab koguaeg sisse-välja.
    3-Hüdroforis peab olema õhupadi, kuidas õhku hüdrofori saada neid nippe on erinevaid. Igasugused kummitihendiga hüdroforid võib ära unustada, ikka korralik teras paak.
    4-Hüdrofori peale läheb rõhu lüliti. Asjalikel rõhu lülititel saab muuta nii alumist kui ülemist piirmäära. Seega saab kas või 0.2 bar. rõhu kukkumisel pump juurde pumbata.
    Kui hüdroforis on piisavalt õhku, siis pole eriti arugi saada kas vee surve on nüüd 4 või 5 bar.

    Comment


      #32
      Vs: Veevärgile püsisurve ehitamine

      5. punkt mis su posti teemasse tooks on puudu?
      Mõttetu troll.
      Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.

      Comment


        #33
        Vs: Veevärgile püsisurve ehitamine

        Ok sain igatahes vastuse püsisurve ehitamisel - ei kasuta elektroonikat...
        On siis nii kui kasutada tavalist pumpa (sujuvkäivitusega), et kaev -> 8m 32PEM-> filtrid -> pump -> hüdrofor 80-100L -> 8m 32PEM-> veemõõtur -> rõhulüliti -> hüdrofor 10L -> rõhualndusklapp -> jaotus
        Kui püsisurve pumpa siis põhimõtteliselt võiks rõhualadusklapp jääda aga 80-100L hüdrofor kaotab mõtte.

        Rõhulüliti 3...4 BAR, rõhualandusklapp 2,5 BAR
        "Ei" on vale vastus

        Comment


          #34
          Vs: Veevärgile püsisurve ehitamine

          Esmalt postitatud hmm poolt Vaata postitust
          Ok sain igatahes vastuse püsisurve ehitamisel - ei kasuta elektroonikat...
          On siis nii kui kasutada tavalist pumpa (sujuvkäivitusega), et kaev -> 8m 32PEM-> filtrid -> pump -> hüdrofor 80-100L -> 8m 32PEM-> veemõõtur -> rõhulüliti -> hüdrofor 10L -> rõhualndusklapp -> jaotus
          Kui püsisurve pumpa siis põhimõtteliselt võiks rõhualadusklapp jääda aga 80-100L hüdrofor kaotab mõtte.

          Rõhulüliti 3...4 BAR, rõhualandusklapp 2,5 BAR
          Minu arvates on 10L hüdrofoor mõttetu. Hüdrolööke (kui seal üldse midagi märkimisväärset tekib?) leevendab samahästi ka suur hüdrofoor. Rõhulüliti paneksin suure hüdrofoori juurde.
          Seda kui palju rõhk kõikuma hakkab, saab arvutada koolifüüsikast tuntud valemiga: p1 * V1 = p2 * V2,

          kus V1 ja V2 on hüdrofoori jääva õhuruumi mahud.

          Näiteks:

          Kui on 100 liitrine paak, kus on tühjana 1 bar juba sees, siis 50 liitrit vett annaks 2 bar rõhu. Kui pumbata rõhk 3 bari peale siis oleme lisanud 17 liitrit vett.

          Comment


            #35
            Vs: Veevärgile püsisurve ehitamine

            Eks siis näis kas 10L paigaldab või mitte, rõhulüliti siis paigaldab hüdroforile võimalikult lähedale.

            Panen siia ka eelpool mainitud rõhualandusventiili näitlikustamise video... see lahendab väga palju elektroonika probleeme - pole vaja hakata leiutama skeemie, kontrollerid jne



            Muidugi millele võib veel mõelda on sujuvkäivituse lüliti juhul kui pumbal seda pole... nt midagi sellist:
            https://www.elfa.se/elfa3~ee_et/elfa/init.do?item=37-659-65&toc=19847


            A
            ga tänud, et aitasite kaasa mõelda
            "Ei" on vale vastus

            Comment


              #36
              Vs: Veevärgile püsisurve ehitamine

              Soovitan soojalt seda Grundfosi SQE'd. Mul on kasutusel juba umbes 10 aastat ja ei ole seni mingit hooldust pidanud tegema. Usun, et praeguseks on pump investeeringu tagasi teeninud. Mul on puurkaev ja ca 15 meetri sügavusel pump, kuid seda pumpa võib vabalt paigutada ka tavalisse kaevu. Sellel SQE komplektis oleval pumbal on sagedusmuundur juba pumbas sees ja sellega juhitakse nii rõhku kui sujuvat käivitust - paisupaak on ju vaid 5 liitrit süsteemis.
              Enne SQE'd oli ka see veeautomaat 3 aastat ja roostetas läbi tal nii paisupaak kui läks tuksi ka pump - laager jooksis kokku. Ja veeautomaadiga ei saa sa hüdrolöökidest lahti - väga ebameeldivad dušši võttes.

              Comment


                #37
                Vs: Veevärgile püsisurve ehitamine

                Löögid? Surve tõuseb ju sujuvalt nii kuidas paak täitub. Kui paak just mingi kapillaari otsas ei ole.
                Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.

                Comment


                  #38
                  Vs: Veevärgile püsisurve ehitamine

                  Mul on praktikas läbi proovitud see veeautomaadi teema. Kui veeautomaadiga algselt komplektis olnud 24 liitrine paisupaak läbi roostetas, siis ostsin asemele 80 liitrise. Nii pumba sisselülitamine kui väljalülitamine oli dušši all ebameeldivalt tuntav vee temperatuuri muutusena, mõlema paisupaagi puhul. Pärast seda, kui ma selle Grundfosi SQE ära paigaldasin ei ole kusagilt aru saada, et mul üldse mingi pump on. Majas on vaikne, automaatika ja paisupaak võtavad vähe ruumi ja rõhk süsteemis on stabiilne. Juba 10 aastat.

                  Ma siiralt soovitan mitte jalgratast leiutada, kui on võimalik SQE raha leida siis see ka osta. Paigaldamine on ka lihtne ja ise tehtav.

                  Comment

                  Working...
                  X