Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Külmkapi käivitamine inverteri abil

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Külmkapi käivitamine inverteri abil

    Tere. Mul on selline nii 7 aastat vana väike külmkapp mille voolutarve peaks olema 60w ja siis on mul inverter 12 to 230V 1000w ja hetkeline pinge 2000w. Ja kui ma proovin läbi inverteri seda külmkappi käima saada, siis tuli sees läheb põlema aga kompressor tööle ei lähe. Kui ma sama tempu teen 1800w bensiinigeneraatoriga, töötaab külmkapp ilusti. Targad mehed! Milles asi?

    #2
    Vs: Külmkapi käivitamine inverteri abil

    Kompressori käivitamine tekitab suurema vooluimpulsi, kui inverter taluda suudab?

    Comment


      #3
      Vs: Külmkapi käivitamine inverteri abil

      Oleneb ka mis inverterist jutt. Youtubes nähtud videoid kus hiina 1000w inverter osutus lihtsalt 300w ja seda ka suure vaevaga.

      Comment


        #4
        Vs: Külmkapi käivitamine inverteri abil

        Kas juhtmed akust inverterisse on ikka piisavalt paksud? Äkki tekib liiga suur pingelang inverteri juures. Inverter on puhassiinus?
        Endal Smartups 1000 inverterina (max 670W) ja paneb külmkapi käima nagu lupsti ja isegi ka veel koos suure kineskoopteleriga upsi käivitamisel.
        Külmkapil tuleb ka arvestada selle nüansiga, et kui käigupealt vool tagant ära võtta ja uuesti ühendada, siis kompressor ei suuda uuesti käivituda kõrge rõhu tõttu.
        Enda külmkapp teeb siis nii, et ei käivitu ja võtab ~600W pidevalt ~10sek, siis käib mingi klõps - tarbimine 0W ja siis ~paari min pärast läheb normaalselt käima (60W)
        EE orjusest vaba!

        Comment


          #5
          Vs: Külmkapi käivitamine inverteri abil

          rõhk ei puutu asjasse vaid bimetall käivituslüliti.

          Comment


            #6
            Vs: Külmkapi käivitamine inverteri abil

            huvitav, kuidas ma selgeks teen, kummas viga on?

            Comment


              #7
              Vs: Külmkapi käivitamine inverteri abil

              Esmalt postitatud DVDRW poolt Vaata postitust
              Külmkapil tuleb ka arvestada selle nüansiga, et kui käigupealt vool tagant ära võtta ja uuesti ühendada, siis kompressor ei suuda uuesti käivituda kõrge rõhu tõttu.
              Enda külmkapp teeb siis nii, et ei käivitu ja võtab ~600W pidevalt ~10sek, siis käib mingi klõps - tarbimine 0W ja siis ~paari min pärast läheb normaalselt käima (60W)
              Rõhuga pole seal kõige vähematki pistmist. Uuemad releed on püütud teha ilma käivitusahelas olevate kontaktideta, PTC takisti abil.
              Peale väljalülitamist tuleb oodata, kuni takisti on jahtunud. Kui lülitada varem, ergutusmähisest vool läbi ei lähe, töömähise oluliselt suurem vool lülitab kaitserelee välja.

              Esmalt postitatud pankleks poolt Vaata postitust
              huvitav, kuidas ma selgeks teen, kummas viga on?
              Mis mõttes kummas? Mis tuli sul seal põlema läheb, külmiku oma?

              60W mootori vool võib seal olla 0.8...1.0A, õigus? Loe mootori pealt, võib olla kirjas. Käivitamisel on vool vähemalt 10x suurem, seega 8...10A. 1000W on aga veidi üle 4A, õigus? Seega võib inverteri kaitse rakenduda küll.
              Kuidas kontrollida? No ma ei tea, mingite mõõteriistadega äkki?

              Comment


                #8
                Vs: Külmkapi käivitamine inverteri abil

                Külmiku tuli jah. Inverter piikusb vahetevahel. Kui suur vüik sellise uuemat tõugu A+ külmkapi voolutarve olla?

                Comment


                  #9
                  Vs: Külmkapi käivitamine inverteri abil

                  Kui külmiku tuli põleb ja mootor ei käivitu, siis võib seal olla jupike elektroonikat, mis inverteri pinge välja prakeerib. Vähemalt teoreetiliselt võib seal olla midagi, millele inverteri ristkülikpinge ei meeldi ja seega mootori käivituse ära blokeerib. Ristküliku amplituudväärtus võib ju vabalt minna seal üle 100V suuremaks kui normaalsel siinusel tavaliselt on.
                  See oli nüüd lihtsalt suvaline targutus, ise pole säherdust külmikut veel kohanud.

                  Kas selle piiksu ajal korraks külmiku valgus kustub? Kui jah, siis see piiks võib tähendada inverteri ülekoormuskaitse rakendumist mootori käivituskatse korral.

                  Comment


                    #10
                    Vs: Külmkapi käivitamine inverteri abil

                    Külmiku ja inverteri vahele äkki NTC takisti panna?
                    Midagi sellist : http://www.oomipood.ee/product/b5723...c-takisti-4-2a
                    MINULE EI MEELDI KUI MÕNINGAD ISIKUD MINU POSTITUSI MUUDAVAD,
                    KUI POSTITUS EI SOBI SIIS PALUKS SEE KUSTUTADA !

                    Comment


                      #11
                      Vs: Külmkapi käivitamine inverteri abil

                      Esmalt postitatud pankleks poolt Vaata postitust
                      Külmiku tuli jah. Inverter piikusb vahetevahel. Kui suur vüik sellise uuemat tõugu A+ külmkapi voolutarve olla?
                      A+ voolutarve ei tundu hetkel oluline olevat. Probleemiks on ilmselt käivitusvool. Ma prooviks loomkatsetustega seda piirata. Katsetada näiteks erineva voolutarbega hõõglampe kapiga järjest ühendada. Ja kõigepealt katsetaks ilma inverterita, mis oleks see piir kus kapp veel käivitub.

                      Comment


                        #12
                        Vs: Külmkapi käivitamine inverteri abil

                        piiksu ajal jah, valgus läheb tublisti nõrgemaks.

                        Comment


                          #13
                          Vs: Külmkapi käivitamine inverteri abil

                          Eeldatavalt siis inverteri ülekoormuskaitse rakendubki? Või on 12V juhtmed ülemäära peened? Või aku liiga nõrguke (vool ikkagi paarsada amprit)?
                          Võid ju mõne NTC takistiga proovida ehk leiad sobiliku. Kui voolu liiga vähe piirad, pole sellest takistist kasu. Kui piirad liiga palju, võib olla mootoril probleeme käima minemisega.

                          Comment


                            #14
                            Vs: Külmkapi käivitamine inverteri abil

                            Esmalt postitatud raulo poolt Vaata postitust
                            A+ voolutarve ei tundu hetkel oluline olevat. Probleemiks on ilmselt käivitusvool. Ma prooviks loomkatsetustega seda piirata. Katsetada näiteks erineva voolutarbega hõõglampe kapiga järjest ühendada. Ja kõigepealt katsetaks ilma inverterita, mis oleks see piir kus kapp veel käivitub.
                            Hôôglamp annab täpselt vastupidise tulemuse - külmalt on takistus väike, tööolukorras aga suur.

                            Muideks NTC takisteid leidub impulstoiteplokkides.
                            MINULE EI MEELDI KUI MÕNINGAD ISIKUD MINU POSTITUSI MUUDAVAD,
                            KUI POSTITUS EI SOBI SIIS PALUKS SEE KUSTUTADA !

                            Comment


                              #15
                              Vs: Külmkapi käivitamine inverteri abil

                              Ma julgen kirjelduse järgi arvata, et inverter ei ole puhas siinus ja sellisel juhul külmiku mootor ei käivitugi. Modifitseeritud siinuse järgi võid panna pirne, universaal mootoreid, küttekehi ja veel mõningaid asju aga mitte sünkroom mootoreid, trafosi(trafo kannab küll ära aga äärmusi ei tasu kobada) jne.

                              Esmalt selgita välja mis tüüpi väljund siinus on ja sealt edasi on kõik selge.

                              Comment

                              Working...
                              X