Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

3F RVK käitumine

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    3F RVK käitumine

    Minu arusaamine normaalsest kolmefaasilisest rikkevoolukaitsmest on, et ta peaks võrdlema iga faasi ja neutraali vahel erinevusi, aga mitte faaside vahel. Aga mul kilbis Ensto EVKB 40.30 nimeline elukas käitub, nagu kontrolliks faaside erinevusi. Kui tema taga on kolmefaasiline kalorifeer, siis ei rakendu, kuid nagu ma hakkan tarbima midagi ainult ühe faasi peal, on pidu läbi. Kas on vildakas minu arusaamine, on see rvk rikkis või on see mingit erilist sorti rvk mis nii käitub? Või saan ma millestki muust sootuks valesti aru?
    Toidan trolle!

    #2
    Vs: 3F RVK käitumine

    Alguseks vaata üle kuidas see asi ühendatud on. Sama asjaga on jamatud sellest ajast saati kui see RVK välja mõeldi. Võrdleb ta tõesti nulli ja faasi erinevusi. Kui sul on kolmefaasiline tarviti siis ideaalis puudub nulljuhtmes vool ja kõik kolm faasijuhti tasakaalustavad üksteist. Kui nüüd ühe faasi puhul on rakendumine siis kõige levinum põhjus on see, et suudetakse see pärast RVKd oleva nulljuhe kuskil ühendada kokku sellise nulljuhtmega mis ei läbi RVKd. Samuti vaata üle kas nulljuhe ja kaitsemaandus kuskil kokku ei saa.

    Comment


      #3
      Vs: 3F RVK käitumine

      Esmalt postitatud redart poolt Vaata postitust
      et ta peaks võrdlema iga faasi ja neutraali vahel erinevusi, aga mitte faaside vahel.
      Millest selline arvamus? Kolme faasi korral pole seadmetel ju sagedasti neutraali vajagi, kas sinu arvates sellisel juhul RVK üldse ei töötagi?
      RVK võrdleb kõigi nelja juhtme summaarset voolu ehk siis kolme faasi ja neutraali oma, voolude summa peab olema null.

      Vaata jah ühendused üle, midagi on valesti ühendatud.

      Mul siin ühel külamehel oli peale RVK-d olev neutraal kasutuses küttepuude sae kaitsejuhina (sae metallraami külge ühendatud). Kui sae pistik oli pesas, siis pannes suvalise ühefaasilise tarbija tööle, RVK rakendus, terve majapidamine oligi vooluta.

      Comment


        #4
        Vs: 3F RVK käitumine

        Abiks vihjed, tean kust hakata elimineerimismeetodil liikuma. Tänud
        Toidan trolle!

        Comment


          #5
          Vs: 3F RVK käitumine

          Spikerdada võid siit: http://upload.wikimedia.org/wikipedi...onendikilp.JPG
          Tundub et väljuva kaabli neutraal on ühendatud enne RVK-d. Kui abi vaja ja asukoht kauge pole,
          võin tulla ja asja üle vaadata. Ega see värk äkki energiahiiu poolt ühendatud pole?

          Comment


            #6
            Vs: 3F RVK käitumine

            Käisin objektilt läbi ja natsa mõõtsin. RVK neutraal on tõesti koos PE-ga. Mul on seal hulk kaableid taga, mille teised otsad haljad, osad mööda hoovi laiali. Tõenäoliselt mõni neist. Kaablitesse minev N ja PE ju pole ilma kruvikeerajata kilbist lahutatavad ka, et kohe kiirelt saaks probleemi isoleerida. Kuna puhtad riided olid seljas, siis jäi reaalne diagnostika mustemas keskkonnas hilisemaks.
            Ühendatud on kõik minu enda poolt ja ka tänane järelkontroll seal midagi valet ei tuvastanud. Hetkeolukord ongi selline, et kilp koos ja katseks ajutine vool sees ka, aga enamuse liinide teine ots veel monteerimata. Esialgne mõte oli, et mis siis sellest, kaitselülititega on ju need liinid lahutatud, aga lahutatud on ju ainult faasid...

            Kui sul, pikkrebane, on vajalik tunnistus taskus ja pakud kasutusloaks vajalikku mõõdistamisteenust, siis sellest võime küll rääkida, nt privas.
            Toidan trolle!

            Comment


              #7
              Vs: 3F RVK käitumine

              Lp. Redart

              Ma ei paku teenust, lihtsalt abi, et probleem saaks lahendatud.
              Kasutusloa saamisel ja mõõdistamisel ma sind kahjuks aidata ei saa, ei oma sellist paberit,
              küll aga on seljataga ca paarkümmend aastat aastat toimetamist sellel alal.
              Kui vajad abi, anna teada. Kui aga luba, siis pead kellegi teise leidma.

              Asjast ka. Kas see RVK lööb välja sii kui pistad 1faasilise tarbija järgi? Ja samal ajal kui haljad otsad on kusagil vedelemas,
              ning ilma selle tarbijata, kas püsib RVK sees. Kui nii, siis ikkagi on miskit valesti ühendatud.
              viimati muutis kasutaja pikkrebane; 21 m 2014, 19:39.

              Comment


                #8
                Vs: 3F RVK käitumine

                Selleks korraks selgus majas: valesti oli ühendatud üks 3f pikendusjuhe, millel PE ja N omavahel lühises, ning valesti oli ühendatud ka üks puidukruvi, mis läbi karkassi kaablis samuti PE ja N sildas
                Nüüd käib kõik nagu peab. Ummikust aitas edasi vihje, et RVK paneb mõistusevastaselt käituma PE ja N vaheline lühis peale RVK-d. Selle peale ise ei tulnud. Tänu veelkord kõigile.
                Toidan trolle!

                Comment


                  #9
                  Vs: 3F RVK käitumine

                  Esmalt postitatud redart poolt Vaata postitust
                  RVK paneb mõistusevastaselt käituma PE ja N vaheline lühis peale RVK-d.
                  Mismõttes see mõistusevastane on? Sa siis tõesti ei oma isegi mitte udust ettekujutust, kuidas RVK töötab?

                  Comment


                    #10
                    Vs: 3F RVK käitumine

                    Esmalt postitatud A.S. poolt Vaata postitust
                    Mismõttes see mõistusevastane on? Sa siis tõesti ei oma isegi mitte udust ettekujutust, kuidas RVK töötab?
                    No vabandust. Inseneridega on raske, kõik tuleb pulkadeni seletada. Sõnastan siis pikemalt.
                    Mul kiilus kinni selle peale, et 3f tarvitiga töötas, kuid 1f tarvitiga rakendus. Ise selle peale ei tulnud, et mul võib olla üld-N ja RVK N vaheline lühis. Viitasin sellisele olukorrale minu peas kui "mõistusevastasele", st rvk käitumisele, mille jaoks mul tol hetkel ei olnud mudelit. Vihje, et võiks viga sealt otsida viis lahendusele ja miks RVK nii käitus saan ka aru.
                    Kuigi, miks ma sulle seda üldse seletama pean?
                    Loll olemine on põhiseadusega lubatud, tegelt. Praegu ma tunnen end selle koha pealt üsna abituna, et ma ei suuda su kirjutise ajendit mõista.
                    Toidan trolle!

                    Comment


                      #11
                      Vs: 3F RVK käitumine

                      Sa ise said uduse ettekujutuse mis mõistusevastane oli? Mitte see et hobi korras nulle kokku lasta vaid et 3f seade töötab ilusti, aga 1f mitte.
                      Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.

                      Comment


                        #12
                        Vs: 3F RVK käitumine

                        Esmalt postitatud A.S. poolt Vaata postitust
                        Mismõttes see mõistusevastane on? Sa siis tõesti ei oma isegi mitte udust ettekujutust, kuidas RVK töötab?
                        Oh, enamus inimesi ei tea kuidas see töötab. Ma olen vestelnud hulga "pädevust" omavate elektrikutega ja ka nemad ei tea täpselt kuidas see töötab. Ma ei teagi, mille taga see rumalus kinni on; ehk valearusaamade levik ja infopõud.
                        Isegi siis, kui teatakse kuidas see töötab, ei teata milleks see täpselt ette nähtud on ja kus kohast tulevad need lekkevoolu suurused või mille järgi need arvutatud on.

                        Ka siin foorumis korduvalt läbi käinud teemadest kajab läbi, inimesed arvavad tõemeeli, et 30mA on ohutu suurus nende endi jaoks võrgupinge juures.
                        Ja neid on juba üsna vähe, kes teavad kuidas ja et nimetatud kaitse on ettenähtud kaitsemaandust omavate seadmete ette, kus juba kaitsemaandust omava seadme sees võib tekkida lekkevool kuni 30mA kaitsemaandatud korpusesse, mispuhul lekkevoolukaitse "rakendub" ja toitepinge eemaldatakse seadmelt, mille toime siis persoonile on loetud ohutuks (kuigi seal on lisaks veel tingimused). Ja et otsekontakti puhul faasijuhiga, pole kusagil kirjas, et persoon peaks ellu jääma.
                        Aga noh, veel meil... ei tehta ju rikkel ja lekkel ka vahet ja meil on RVK. Täpselt niipalju tehakse vahet ka haridusel ja haritusel. Üldmuljet iseloomustab kõige paremini siiski väljend: "tule taevas appi.." (nüüd ka juba moodsamalt: "võimalik vaid...").
                        Nühi põllukivi palju tahad, teemantit tast ikka ei saa

                        Comment


                          #13
                          Vs: 3F RVK käitumine

                          Esmalt postitatud erku poolt Vaata postitust
                          Oh, enamus inimesi ei tea kuidas see töötab. Ma olen vestelnud hulga "pädevust" omavate elektrikutega ja ka nemad ei tea täpselt kuidas see töötab. ..... pole kusagil kirjas, et persoon peaks ellu jääma. .....
                          Viimati oli siin foorumis RVK-dest pikemat juttu jõulutulede teemas:

                          Ja muide, ega minulgi pädevustunnistust pole,
                          ju kõike ikka ei teaks isegi siis kui oleks.

                          PS. Tavainimesest ja haritusest/haridusest ei räägikski, aga eks
                          proovige tänavaküsitlust teha lihtsa küsimusega - kui palju on
                          null koma üks korda kümme? Ilmselt enamus ei vastagi õigesti.
                          viimati muutis kasutaja fre; 22 m 2014, 16:55.
                          Elektroonika töötab suitsu baasil.
                          Tähendab - igasse detaili on doseeritud täpne kogus suitsu.
                          Kui mõnest suits välja lasta, siis värk enam ei käi.

                          Comment


                            #14
                            Vs: 3F RVK käitumine

                            Esmalt postitatud elukaz poolt Vaata postitust
                            Sa ise said uduse ettekujutuse mis mõistusevastane oli? Mitte see et hobi korras nulle kokku lasta vaid et 3f seade töötab ilusti, aga 1f mitte.
                            Mõistusevastane oli kõik seni kuni jõudis kohale, et põhjuseks olid koos N-id. Nüüd on kõik selge nigu viisaastaku perspektiiv. Ja selle selguse kohaselt saab 3f tarviti kokku ühendatud N sisendi ja väljundiga toimida ainult seni, kuni N-is puudub vool. Seega , kui ma nüüd veaolukorra taastan ja selle kalorifeeri tähtühenduse peale ringi lülitan, peaks ka RVK rakenduma, sest siis on neutraalis ka vool?
                            Toidan trolle!

                            Comment


                              #15
                              Vs: 3F RVK käitumine

                              Kui see kalorifeer on sümmeetriline tarbija ehk siis kõigis faasides on vool võrdne, siis neutraalis paraku vool puudub. Reaalselt kõigi faaside vool võrdne pole, seega mingi imepisike vool neutraalis siiski on. Kas see on aga RVK rakendumiseks piisav, ei oska arvata. Seda enam, et suurem osa neutraali voolust läheks siiski läbi RVK, nagu on "ette nähtud" ja vaid väiksem osa läheks ringiga läbi teise kaabli N ja PE (või N ja maa) vahelise ühenduse.

                              Comment

                              Working...
                              X