Kui see on Sinu esimene külastus, siis tutvu
palun korduma kippuvate küsimustega klikates selleks ülal asetseval lingil. Enne uue postituse lisamist pead Sa registreeruma.
Postituste lugemiseks vali meelepärane foorum allpool olevast nimekirjast.
Teade
Collapse
Foorumi reeglid.
Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
Selles videos sama probleem http://www.youtube.com/watch?v=5tfIIlxAOzY . Videost näha, et kui võimsus suur, siis probleemi ei ole, aga kui madalamaks paneb siis hakkab see pulseerimine. Ja siin videos vist isegi yhte keeduala kasutades teeb seda. Mul ainult siis, kui mingeid keedualasid koos kasutada.
Äkki mõni juhtudest aitab veidi lähemale (copy-paste):
----------------------------
Induktsioon pliidiplaadid - Ebatavalised helid
Induktsiooniga seotud tööhelid
Induktsioonitehnoloogia põhineb metallide teatavatel omadustel, mis avalduvad, kui neid mõjutada elektromagnetiliselt. See tekitab nn Eddy voolusid (keerisvoolu), mis paneb molekulid vibreerima. Need vibratsioonid muundatakse soojuseks, mis olenevalt kasutatavast materjalist võib tekitada madalat heli. See on normaalne ega viita rikkele.
Vilistav heli
Võimalikud põhjused: Tühi pann. Soovitatav lahendus: See juhtub kui toiduvalmistamisnõu on tühi. Heli kaob kui toiduvalmistamisnõusse, pannakse vett või toitu.
Praksuv heli
Võimalikud põhjused: Tuleneb toiduvalmistamisnõust. Soovitatav lahendus: See heli tekib, kui toiduvalmistamisnõu on valmistatud erinevate materjalide kihtidest. Heli tekitavad vibratsioonid erinevate materjalikihtide vahel. Heli põhjustab toiduvamistamisnõu. See võib olla erinev, sõltuvalt valmistatava toidu kogusest ja tüübist.
Vilistav heli
Võimalikud põhjused: Tuleneb toiduvalmistamisnõust. Soovitatav lahendus: Selline heli tekib peaasjalikult toiduvalmistamisnõus, mis koosneb erinevatest materjalikihtidest, kui kahte kõrvutiasetsevat keeduplaati kasutatakse samaaegselt maksimaalsel soojusrežiimil. Vilistav heli kaob või on vaiksem, kui keeduplaati kasutatakse madalamal kuumusel.
Ventilaatoriheli
Võimalikud põhjused: Heli tuleb ventilaatorist. Soovitatav lahendus: Selleks, et elektroonika toimiks korrektselt, peab see töötama kontrollitud temperatuuril. Selle saavutamiseks on pliit varustatud ventilaatoriga, mis töötab erinevatel võimsustel olenevalt tuvastatud temperatuurist. Ventilaator jätkab töötamist pärast pliidi väljalülitamist, kui temperatuur on endiselt liiga kõrge.
Põrin
Võimalikud põhjused: Heli sarnaneb trafost tuleneva põrinaga. Soovitatav lahendus: See juhtub, kui toitu valmistatakse kõrgemal soojusrežiimil ning seda põhjustab energia hulk, mis kandub pliidiplaadilt toiduvalmistamisnõule. Heli kaob või on vaiksem madalamatel soojusrežiimidel.
Heli mind ei häiri, vaid see et ntx midagi keetes madalamal kuumusel siis vesi keeb - ei kee - keeb - ei kee jne. Mingi paarisekundiste intervallidega. Kui yx keeduala ainult taga, siis ei ole sellis asja. See põrin, mis induktsioon teeb, mind ei häiri.
Ehk et toimub mingi tobe koormuse jaotus.
Kas toide on ühe või kolme faasiga?
Kuskilt meenub, et vist ühega.
Seega, kas kõik sätted on paigas, või ongi äkki mingi koormust jaotav sõlm (mitte tingimata komponent) ebapädevas töörežiimis, ja sellepärast ei reguleeru enam nii hästi kui varem.
Ja veelkord küsin, kas samasugune sisse-välja plõksimine on erinevate nõudega samadel aukudel? Või läheb mõnes normaalselt vesi keema ära, ja jääb edasi mullitama, ilma kakkumata?
Minuteada on see "pulseerimine" täiesti normaalne. Mul on kaks erinevate firmade induktsioonpliiti ja mõlemad pulseerivad teatud tingimustel. Samuti pulseerivad minuteada kõik ülejäänud induktsioonpliidid. Pulseerimine ei toimu alati, vaid see sõltub poti/panni suurusest ja selles keedetava toidu hulgast ning pliidi induktsioonalale valitud võimsusest.
Pole sellesse pliidi hingeellu täpselt süvenenud, mis tingimustel kõik toimub, kuid igatahes pliit peatab induktsiooni vahepeal et säilitada etteantud võimsust/temperatuuri. Näiteks suure mahutavusega nõus ei pruugi pulseerimine olla nähtav kuna vedeliku mass on suurem ja vesi ei lõpeta keemist kuigi pliit pulseerib. Väiksema poti ja vedeliku hulgaga ilmneb see rohkem.
Ma pole muidugi mingeid katseid teinud vaid muuseas jälginud.
viimati muutis kasutaja Cartman; 06 January 2015, 08:21.
Kui sa ei tea millist telerit või kodukino osta ja kust otsast alustada, siis loe "Teleri ja kodukino ostja ABC-d"
Videoid kodukino teemadel ja asjade ülevaateid näeb minu Youtube kanalil
Heli mind ei häiri, vaid see et ntx midagi keetes madalamal kuumusel siis vesi keeb - ei kee - keeb - ei kee jne. Mingi paarisekundiste intervallidega. Kui yx keeduala ainult taga, siis ei ole sellis asja. See põrin, mis induktsioon teeb, mind ei häiri.
Mul on ühe keedualaga väike teisaldatav induktsioonpliit ja see teeb madalal kuumusel täpselt sedasama - keeb, ei kee, keeb, ei kee. Ma ei pea seda puuduseks, nii peabki induktsioonpliidi puhul olema, see on nende eripära.
See ehk on jah see PWM, natuke madalamal sagedusel. Toiteplokkides ju ka lülitatakse vool trafole peale ja jälle maha, ning sõltuvalt vajalikust energia hulgast on impulsside kestuse ja pauside pikkus erinev.
Kogu teemat läbi lugedes on äkki põhjus ikka sellest, et pliit on pandud ühele faasile. Sain aru, et korteris on kolm faasi olemas ja ei mõista seda miks pandi pliit ühele faasile. Minu BEKO induktsioon plaat lubab maks koormuseks 7,2Kwh. Ei kujuta hästi ette mis see üks 2,5mm2 traat teeb sellise koormuse all. Lisaks veel teised korteris olevad asjad. Peakaitse on küll korteris 40A aga ikkagi.
Vaata oma elektri juhtmed üle. Tehakse nii, et faas 1; faas 2 läheb pliidile ja kolmas faas ahjule.
Kui pliidiplaadil on tehase poolt taga kolme soonega juhe (sinine, pruun ja kollane) siis mismoodi ma sinna 2 faasi ühendan? Plaadi koguvõimsus on 4600 W
Tekkis kohe huvi, lugesin ka erinevaid kasutusjuhendeid mis netis leidusid. Tõesti tundub olevat selline mudel, mis toitub vaid ühest faasist ja eeldab täisvõimsuse saavutamiseks 20A kaitset. Kui kasutajal on pakkuda 16 või 13A, siis tuleb pliit esimesel sisselülitamisel vastavalt konfida.
... ning võib juhtuda, et kui ongi konfitud 13A või 16A peale (mis võibki olla sobiv ja õigustatud), siis selle keeb-ei kee'ga võibki toimuda valitud voolutugevuse piirides püsimine.
Kui kaitse ja kaablid pliidi taga võimaldavad 20Aga proovida, siis võiks arvata, et lävend tõuseb, ning annab rammu rohkem välja.
Võiks, ei pea.
Comment