Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Mootori mähis

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Mootori mähis

    Tere! VÄheke mõtlemist. Paluks abi väikese projekti elluviimisel. Nimelt on mul olemas treipingi servomootor. Tahan selle tööle panna generaatorina. Mootor ise on püsimagnetrootoriga (magneteid rootoril 12), mille küljes on harjad. Harju kokku 16 tükki, kaheksa jooksevad mööda kommutaatorit, teised kaheksa jooksevad mööda teist kommutaatorit. Viimane ühendatud kahe juhtmega. Mootori mähis on ühendatud kommutaatoriga, mis on jäigalt kinnitatud mootori korpusega. Kuidas saada lahti kommutaatorist ja harjadest? Kuidas mähkida või ümberühendada mähis sellisena, et saada olemasolevast parim tulemus?
    Click image for larger version

Name:	12212539_10205444563056805_881956889_n.jpg
Views:	1
Size:	101,0 KB
ID:	878356Click image for larger version

Name:	1447789115140.jpg
Views:	1
Size:	35,4 KB
ID:	878357Click image for larger version

Name:	1448204707043.jpg
Views:	1
Size:	42,9 KB
ID:	878358Click image for larger version

Name:	1448215379836.jpg
Views:	1
Size:	51,7 KB
ID:	878359Click image for larger version

Name:	1447005355635.jpg
Views:	1
Size:	42,8 KB
ID:	878360
    viimati muutis kasutaja Krudi; 06 m 2015, 20:59.

    #2
    Vs: Mootori mähis

    See on küll vägev servomootor. Nii suurt pole mul veel olnud.
    Väiksematega on asi lihtne. Mõõdad ära milliste otste vahelt kõige rohkem vahelduvat pinget tuleb ja alaldussild sinna taha. Ajad näiteks trelliga ringi.
    Sul pole isegi sellel veel harjad kulunud.
    Ilma asjata võtsid lahti, või oli miski viga küljes?

    Comment


      #3
      Vs: Mootori mähis

      Selgita lähemalt seda pinge mõõtmist, kustkohast täpsemalt? Muidu töötab aga tahan harjad ära kaotada kuna nende liikumine mööda kommutaatorit teeb jubedat häält.

      Comment


        #4
        Vs: Mootori mähis

        Huvitav tõesti, miks puupeadest konstruktorid need mõttetud harjad sinna üldse projekteerisid?

        Comment


          #5
          Vs: Mootori mähis

          Mul sarnane aga palju väiksem mootor kätte sattunud. Just sama mõte tekkis, et miks kuradi pärast need harjad sinna pandi
          Mähised saad ju lihtsasti välja mõõta. Peaks olema nii, et iga kommunikaatori klemmi vastand on mähise teine ots.. Vähemalt enamusel on nii..

          Comment


            #6
            Vs: Mootori mähis

            Jajah, mähise takistuse järgi saab kõigepealt sotti mis otste vahel mähised on.
            Hiljem saad vahelduvpinget mõõta sealt kui ringi ajad.
            Harjasid ma ennem ei eemaldaks kui olen veendunud et neist tõesti abi pole.
            Aga elektriskeem oleks abiks kui suudad hankida.

            Comment


              #7
              Vs: Mootori mähis

              Seda kommutaatori lamellide vahelist takistust juba mõõtsin multimeetriga. Näitab 0.3 oomi ja alla selle ning kõigi puhul niimoodi. EI mingit erinevust. Tunduks nagu oleks kõik kõik üks suur kamakas. Netist olen ainult niipalju selle mootori kohta leidnud: http://elektro-dvigateli.ru/postoyan...-bolgarii.html

              Comment

              Working...
              X