Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Paluks abi prozektori ja liikumisanduri ühendamisel

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Paluks abi prozektori ja liikumisanduri ühendamisel

    Click image for larger version

Name:	Nimetu.jpg
Views:	1
Size:	21,8 KB
ID:	878387

    Kuidas ühendada ? Prozektor on 10w.

    #2
    Vs: Paluks abi prozektori ja liikumisanduri ühendamisel

    Veidi infot on puudu.
    Toide on 230V AC, faas ja neutraal ?
    Prozektor on 230V ?
    Liikumisanduri mark ?

    *Nende värviliste juhtmejuppide järgi võiks oletada et ühendada kokku:
    A-D,
    B-E-F,
    C-G,
    H ? (kui toitel maandust pole siis jääb lahti)
    http://hparchive.com/
    https://worldradiohistory.com/index.htm

    Comment


      #3
      Vs: Paluks abi prozektori ja liikumisanduri ühendamisel

      Jah, toide ja prozektor on 230V ja toitejuhtmel maandust pole kuna sai kiiruga vale kaabel võetud riiulist.
      Liikumisanduri mark on miski tesatek expert, mudelit ei suuda tuvastada. Pilt anduri seest :
      Click image for larger version

Name:	12414107_1242590262424647_1781046616_o.jpg
Views:	1
Size:	121,0 KB
ID:	869339

      Comment


        #4
        Vs: Paluks abi prozektori ja liikumisanduri ühendamisel

        Tundubki olevat nii, nagu sulle eelnevalt selgitati. Said ikka aru?

        Comment


          #5
          Vs: Paluks abi prozektori ja liikumisanduri ühendamisel

          Sain, tänud.

          Comment


            #6
            Vs: Paluks abi prozektori ja liikumisanduri ühendamisel

            Esmalt postitatud hannes74 poolt Vaata postitust
            toitejuhtmel maandust pole kuna sai kiiruga vale kaabel võetud riiulist
            Kas enam õiget kaablit ei ole võimalik panna? Kui prožektor metallkorpusega, võiks ikka maandatud olla.

            Comment


              #7
              Vs: Paluks abi prozektori ja liikumisanduri ühendamisel

              Vahetasin õige kaabli vastu välja jah.

              Ma ei hakka uut teemat tegema, ehk keegi vastab siia mulle.
              Nimelt selline küsimus, et mul on õuekoridoris elektrikapis see vana hall automaatkaitse kus traat sees on, seda on vist aegade algusest juba pidevalt parandatud (uus traat sisse keeratud) ja näeb üsna väsinud välja juba. Eelmine talv sai seda mitu korda parandatud ka kui liiga palju asju taga oli ja läbi põles. Küsimus siis see, et kas ma võin selle kaasaegse nupuga korgi vastu välja vahetada, et kui ülepinge tekib, siis ma ei pea jälle kiudtraati pimedas toas taga otsima hakkama ja piisab siis ainult nupu vajutamisest? Ja kas uus kork peab olema sama võimas kui see vana mis hetkel on, 10A oli vist kui ei eksi või võib suurema ka panna 15A näiteks ?

              Üks huvitav küsimus veel, et kui ülepinge on, siis miks ta mul toas kilbist kaitset välja ei lükka vaid põleb lihtsalt õuekilbist see kork läbi? Kui ma näiteks korraga kõik pliidirauad ja praeahju tööle panen, siis lükkab küll toakilbist välja aga pika aja peale nagu kipub õuest läbi põlema. Kork vana ja kulunud siiski ?

              Tegemist siis kortermajaga ja kõik amprid korterite peale ära jagatud.

              Comment


                #8
                Vs: Paluks abi prozektori ja liikumisanduri ühendamisel

                Kaitse ei põle läbi mitte ülepingest vaid voolust.
                Iga seade mis töötab kasutab voolu ja kui nende voolude summa on üle
                kaitse lubatud väärtuse siis kaitse rakendub.

                Miks seda kaitset vaja on?
                Kui see süsteem ehitati siis arvestati mingi maksimaalse lubatud võimsusega ja seega ka max vooluga.
                Selle järgi valiti ühendusjuhtmed ja teised kaitsed kogu toiteahelas.
                Kui tarbida järjest rohkem siis rakendub esimesena kõige väiksem kaitse.
                Seega kui üks panna 100 A ja teine jääb 10 A siis ma ikkagi ei saa rohkem kasutada.

                Miks see traat seal kaugel sageli põleb? Kunagi sai proovitud et peen vasktraat algul pidas
                mingit voolu ja mõne aja pärast enam ei pidanud. Ta on sellise pikaldase mõtlemisega.

                Ma pole elektrik (ainult füüsik) ja ARVAN et sinna kaugele võiks küll panna nupuga kaitsme.
                Enne tuleks vaadata et seal pesa poleks põlenud. Muidu hakkab ilmasjata kuumenema.
                Kui aga paned sinna väga suure kaitsma siis võib juhtuda et kunagi läheb lühisesse mõni juhe
                (nt rott närib) ja siis võib kuskil tekkida tulekahju.

                Comment


                  #9
                  Vs: Paluks abi prozektori ja liikumisanduri ühendamisel

                  Küsimuste põhjal ei soovita küll mitte midagi seal ise teha.

                  Comment


                    #10
                    Vs: Paluks abi prozektori ja liikumisanduri ühendamisel

                    Nupuga automaatkorgi võid panna küll. Kindlasti peaks see olema sama mis originaalis ette on nähtud, et ei tekiks tulekahju ohtu kaablite kuumenemisest - kui kaablid on needsamad vanad mis algselt koos voolumõõtjaga pandi. Uus automaatkork on igal juhul praegu parem kui suvaline traadijupp korgi vahel, mis on oluliselt ohtlikum.

                    Kindlasti tuleks hakata plaanima elektrisüsteemi uuendamist kui kogu see värk on nii vana kui jutust tundub.
                    Kui sa ei tea millist telerit või kodukino osta ja kust otsast alustada, siis loe "Teleri ja kodukino ostja ABC-d"
                    Videoid kodukino teemadel ja asjade ülevaateid näeb minu Youtube kanalil

                    Comment


                      #11
                      Vs: Paluks abi prozektori ja liikumisanduri ühendamisel

                      Kogu korteri juhtmestik, pistikud ja toas olev kilp on uus, paigaldatud elukutseliste poolt. Iga tuba on veel eraldi kaitsme all, ainult sinna õuekoridori kilpi nad vist aja puuduses ei jõudnud, muidu mainisid küll, et sinna oleks miskit paremat "automaati" vaja.

                      Comment


                        #12
                        Vs: Paluks abi prozektori ja liikumisanduri ühendamisel

                        Lase siis juba sinna ka korralik kaitselüliti panna. Need keeratavad nupuga automaatkorgid on üsna õnnetud asjad. Kunagi küll müüdi ka korralikke, paraku olid kallid, keegi eriti ei ostnud.

                        Comment

                        Working...
                        X