Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Elektri lülitamise nõuded ja ohutus

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Vs: Elektri lülitamise nõuded ja ohutus

    Sel Wagol on, siis ikkagi mingi miinus ?

    Comment


      Vs: Elektri lülitamise nõuded ja ohutus

      Esmalt postitatud klemmikas poolt Vaata postitust
      See Wago on siis mingi eriti hea ühendus?
      Ei, aga kiire ühendus on, saab kliendilt rutem raha kätte.

      Esmalt postitatud klemmikas poolt Vaata postitust
      Jääb kenasti kestma aastateks ja ei karda suuri voole?
      Garantii on ju ehituses 2 aastat, rohkem polegi vaja kesta.

      Esmalt postitatud klemmikas poolt Vaata postitust
      Mis materjalist tema enda klemmid on tehtud?
      Mingi vasesulam. Aga pasta kasutamisel lubatakse kasutada ka alumiiniumjuhtmete ühendamiseks. Mina paraku ei riskiks.
      Syringe; Contents: 20 ml Alu-Plus contact paste (4017332133890) | WAGO



      Esmalt postitatud klemmikas poolt Vaata postitust
      Hoiab kenasti tugevalt kinni?
      Välja sikutada on tõesti natukene tülikas, ringiratast saab soont edukalt keerutada.

      Esmalt postitatud klemmikas poolt Vaata postitust
      Kuidas see üldse lukku käib?
      Mulle meeldiks, kui see oleks mugavalt mitteavatav, et ei oleks mingit ohtu, et keegi selle kogemata lahti teeb.
      Pisikene terav serv hoiab soont kinni. Avataval on hoob, mis vedru surve maha võtab, kogemata seda hooba lahti ei vääna.

      Esmalt postitatud klemmikas poolt Vaata postitust
      Kas neid Wago klemme võib kasutada ka harukarpides?
      Jah.

      Esmalt postitatud klemmikas poolt Vaata postitust
      Sel Wagol on, siis ikkagi mingi miinus ?
      Imepisikene kontaktpind, üsna olematu kontaktisurvega.
      viimati muutis kasutaja A.S.; 17 m 2019, 08:09.

      Comment


        Vs: Elektri lülitamise nõuded ja ohutus

        Ei soovitaks ise elektriga selliseid katseid teha, et kas tapab.
        Et kui tõenäosus et midagi juhtub on 5% siis pole ju probleemi ja aina proovime ja proovime.
        Kui 20 korda tehtud siis peabki halvasti lõppema.

        Nagu ütlus, et : viis teadlast kuuest leiavad, et vene rulett on täiesti ohutu.

        Kui Eesti energias töötasin, siis näidati sajandivahetuse paiku elektrilaipade pilte - ei olnud ilus ja ei laipade galeriisse sattuda.

        Tasuks ikka asjatundja tööd tegema kutsuda ja jälgida, et töömees heast tavast ikka kinni peaks.
        MINULE EI MEELDI KUI MÕNINGAD ISIKUD MINU POSTITUSI MUUDAVAD,
        KUI POSTITUS EI SOBI SIIS PALUKS SEE KUSTUTADA !

        Comment


          Vs: Elektri lülitamise nõuded ja ohutus

          Mis ühendusega oleks kõige mõistlikum, see alumiinium soon, siis kokku panna vasega?
          Ülejäänud ühendused tulevad vasega kõik, aga null on paraku alumiinium.
          Tegemist vene aja lõpus ehitatud majaga.

          Mind ei huvita mitte garantii, vaid see, kuidas asi korralikult kestma jääks, ohutus ja toimivus on minu jaoks tähtis.
          viimati muutis kasutaja klemmikas; 17 m 2019, 08:39.

          Comment


            Vs: Elektri lülitamise nõuded ja ohutus

            Klemmikale unejuttu, kas pärast magada saab, on iseasi https://domikelectrica.ru/kak-soedin...-s-alyuminiem/

            Comment


              Vs: Elektri lülitamise nõuded ja ohutus

              Esmalt postitatud klemmikas poolt Vaata postitust
              Ülejäänud ühendused tulevad vasega kõik, aga null on paraku alumiinium
              Oot oot, kuidas seda nüüd mõista, millisest punktist alates algab null? Kuidas saab see olla faasijuhtidest erinev?
              Kui selliseid töid juba teed, siis kasutaks ka õigeid oskussõnu. Majja siseneb kaitse-neutraaljuht (PEN), mis lahutatakse kaitsejuhiks ja neutraaliks.

              Comment


                Vs: Elektri lülitamise nõuded ja ohutus

                Jutt on kilbist, mis asub katlamajas, no null või neutraal on see juhe? Ma ei ole nende terminitega tõesti 100% kursis.
                Aga tean, milline juhe on faas, mis on null/neutraal(kuidas iganes seda nimetatakse) ja lisaks see kollaroheline lisamaandus.

                Kogu nõu, mida ma antud olukorras veel vajan on see, kuidas ühendada alumiinium ja vask omavahel?
                Tean, et mingi jama sellega pidi olema jah, lisaks pidi alumiinium väsima ajapikku, mistõttu tuleb selle ühendusi ülepingutada mingi aja peale.
                viimati muutis kasutaja klemmikas; 17 m 2019, 08:58.

                Comment


                  Vs: Elektri lülitamise nõuded ja ohutus

                  Hea küll, aga kuidas saavad faasid olla vasest ja neutraal/null alumiiniumist. Koro ei ole sugugi LISAmaandus, vaid (täiendavalt) maandatud kaitsejuht.

                  Comment


                    Vs: Elektri lülitamise nõuded ja ohutus

                    Terminoloogiaga peab paraku kursis olema, muidu ei tea, millest jutt käib. Cu ja Al saab omavahel liita spetssulamist liidete abil.
                    Aeg on energiahulk, mis jääb põhjuse ja tagajärje vahele.

                    Comment


                      Vs: Elektri lülitamise nõuded ja ohutus

                      Paraku on siin nii tehtud, mina seda enam muuta ei saa, kunagi on isa selle asja nii teinud.
                      Selle järel töötas edukalt aastaid 4kW elektriboiler, enamik majast on alumiiniumkaablitega.
                      Osa on, aga veetud vasega.
                      Mina üritan nüüd selle kilbi võimalikult korralikult ja turvaliselt omadega valmis teha.


                      Kust ma seda spetssulamist liidet saan ?
                      viimati muutis kasutaja klemmikas; 17 m 2019, 19:35.

                      Comment


                        Elektri lülitamise nõuded ja ohutus

                        Esmalt postitatud vanemleitnant poolt Vaata postitust
                        Hea küll, aga kuidas saavad faasid olla vasest ja neutraal/null alumiiniumist. Koro ei ole sugugi LISAmaandus, vaid (täiendavalt) maandatud kaitsejuht.
                        On nähtud igasugu kaableid. Ma ei imesta üldse, kui ratsimehed on kaablisse kokku pannud nt. 3 Cu faasijuhti ja Al PEN-juhi, mis veel omakorda on pool faasijuhtide ristlõikest

                        Esmalt postitatud klemmikas poolt Vaata postitust
                        Kust ma seda spetssulamist liidet saan ?
                        Ma saan aru, et jutt käib kuni 2,5mm2 kaablitest. Esimesest ettejuhtuvast elektrikaupadega tegelevast poest küsi klemmliidet. Aga seejuures peaks klemmliide olema kas tuhmhall või läikivhōbedane, mitte kollast värvi metallosaga.
                        viimati muutis kasutaja Scott; 17 m 2019, 20:15. Põhjus: järjestikpostitused kokku (kasuta multiquote nuppu mitme postituse tsiteerimisel)
                        Aeg on energiahulk, mis jääb põhjuse ja tagajärje vahele.

                        Comment


                          Vs: Elektri lülitamise nõuded ja ohutus

                          Jah, sellisest kaablist on jutt, sellel alumiiniumkaablil on tegelikult kaks soont paralleeli ühendatud ja tahan mõlemat ka edaspidi kasutada.
                          Kas saaks mingi pildi ka, milline see klemmliide täpselt on ? Siis tean paremini, mida otsida. Ei saa välistada, et leian ka kodust.

                          Comment


                            Vs: Elektri lülitamise nõuded ja ohutus

                            Esmalt postitatud klemmikas poolt Vaata postitust
                            üritan nüüd selle kilbi võimalikult korralikult ja turvaliselt omadega valmis teha ... alumiiniumkaablil on tegelikult kaks soont paralleeli ühendatud
                            Tee sellest kaablist ja kilbist pilt, siis on võimalik nõu anda, mis ja kuidas.

                            Comment


                              Vs: Elektri lülitamise nõuded ja ohutus

                              Click image for larger version

Name:	P3170002.jpg
Views:	1
Size:	494,4 KB
ID:	871741 Seal all see hõbedase klemmiga on faas ja see rippuv juhe paremal on neutraal.
                              Seda kollarohelist kaablit hetkel ei ole, aga see tuleb.
                              Nagu ka boileri ja elektripistiku kaabel tulevad sinna sisse varsti.
                              Paremale üllesse nurka tulevad kaks 10A automaati.
                              See boileri relee, mis seal pildil on, see ei oma enam tähtsust.
                              See kilbi näitamine ei muuda selles osas midagi, kuna küsimus on, kuidas alumiinium ühendada, muus osas mul enam küsimust ei ole ja muu on mul juba läbi mõeldud.
                              viimati muutis kasutaja klemmikas; 17 m 2019, 09:45.

                              Comment


                                Vs: Elektri lülitamise nõuded ja ohutus

                                Pildil ongi klemmliistud (valged), millega võib Cu ja Al jätkata. Klemmliistu metallosa ei tohi, aga olla kollast värvi, muidu hakkab Al aja jooksul niikuinii oksüdeeruma.
                                viimati muutis kasutaja Scott; 17 m 2019, 20:16. Põhjus: eelnevat ei pea täielikult tsiteerima
                                Aeg on energiahulk, mis jääb põhjuse ja tagajärje vahele.

                                Comment

                                Working...
                                X