Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Elektri lülitamise nõuded ja ohutus

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Vs: Elektri lülitamise nõuded ja ohutus

    ähh.






    endal on kaadervärks MC-08 mõõte otsad ja vaiad puuduvad.

    Comment


      Vs: Elektri lülitamise nõuded ja ohutus

      Katsusin natuke mõõta.
      Vardaid polnud aga oli 3 j 4 mm vintlatt.
      Lõin mõlemad 30 cm maasse 6 m vahega ja mõõtsin nende vahelist takistust.
      Oli 2,6 kilooomi.
      Seega üks latt 1,3 koomi ja kaks rööpi 650 oomi.
      Umbes selline takistus siis.
      Poodi mind ei lasta ja pikemat latti osta ei saa.

      Aga 5 m kanalisse annaks toksida 3-4 latti ja saada alla 100 oomi takistus. Lootus jääb.

      Maanduse täpsem mõõtmine eeldaks 3 punkti mõõtmist aga suurusjärk on enamvähem teada. VIST?

      Comment


        Vs: Elektri lülitamise nõuded ja ohutus

        Aga korrosioon? Keermelatt saab olematuks mingi x-aja pärast.
        Aeg on energiahulk, mis jääb põhjuse ja tagajärje vahele.

        Comment


          Vs: Elektri lülitamise nõuded ja ohutus

          Kunagi sai ka jalgratast leiutatud, ja oma arust vinge maandus tehtud. Nimelt, panin maja ümber, drenaažitoru kõrvale sedasama vasest plank kaablid, 50mm läbimõõduga, ja umbes 70 m. pikkusega. Tulemuseks sain 46 Ω, samas kolmnurka paigaldatud vasest vardad näitasid ilusti 22 Ω.
          Peaks suvel ülemõõtma, ega juhuslikult testrit kellegil laenata pole?
          Ilmselt provotseerib audiofiilia aja jooksul retrofiilse modernofoobia arengut.

          Comment


            Vs: Elektri lülitamise nõuded ja ohutus

            Esmalt postitatud a1 poolt Vaata postitust
            Ma arvaks, et alla 30 oomi võiks olla. Kas see kuskil normina ka kirjas on, ei tea.
            Sellest ma ikka aru ei saanud, miks vardaid ei taha lüüa?
            Ma täiesti ütlesin seda, järelikult sa pole hoolega lugenud.
            Ma ei taha seina sisse auku puurida, samuti ei taha hakata vedama maja alt juhet üles maa peale.

            Lihtsam ja mõistlikum on kraavi panna, mis praegu lahti on ja maja alt ka auk lahti, kustkaudu veetoru jookseb.

            Comment


              Vs: Elektri lülitamise nõuded ja ohutus

              Esmalt postitatud klemmikas poolt Vaata postitust
              Lihtsam ja mõistlikum on kraavi panna, mis praegu lahti on ja maja alt ka auk lahti, kustkaudu veetoru jookseb.
              Tavaliselt on kraavil olemas põhi ja sinna 5 m pikusesse põhja annab toksida vardaid 2tk 5m vahega, 3tk, 2,5m vahega või 4 tk 1,6 m vahega.
              Need vardad ühendad oma vaskkaabliga ja saad natuke parema maanduse.

              Vaatasi natuke netis ringi ja seal pakuti et hea oleks kui pinge maandusel ei tõuseks üle 50 V.

              vaata lk 165.
              Midagi ikka.

              PS
              Kui tahad kakelda:
              (Ma täiesti ütlesin seda, järelikult sa pole hoolega lugenud.)
              siis milleks katsuda aidata?

              Comment


                Vs: Elektri lülitamise nõuded ja ohutus

                Samahästi võib ju vasktoru asemel vedada õige ümarjuhiga, või on see vasktoru juba veetud?
                Valgustid, valgusallikad, valgusti tarvikud, valgustus elektroonika, pistikupesad ja lülitid, automaatika, kaablid ja juhtmed, kaablitarvikud, kütteseadmed, radiaatorid, põrandaküte, arvutivõrgu tarvikud

                Ja siis kraavi põhja vardad sisse ja õiged ühendusklambrid. Kui teha varrastega maandust siis nagunii kaevatakse kraav ja ei jäeta varraste ühendusi maa peale.
                Ühesõnaga kompleksne ja ära testitud lahendus viisaka tootja poolt. Ja mis kõige parem, see on ka odavam.

                Comment


                  Vs: Elektri lülitamise nõuded ja ohutus

                  Tee nii, nagu standard ette näeb. Siis peaks kõik korras olema
                  Aeg on energiahulk, mis jääb põhjuse ja tagajärje vahele.

                  Comment


                    Vs: Elektri lülitamise nõuded ja ohutus

                    Esmalt postitatud klemmikas poolt Vaata postitust
                    Päris solvama ei tohiks ka nagu hakata või mis ?

                    Sellise pirniga mõõtmise puhul ma eeldan, et see minu uus maandus ei tohiks neutraaliga kokku pandud olla sel hetkel ?

                    Kas vana maandus, mis hetkel toimib ja mida ei mõõdaks, tohib sel hetkel jääda kilbiga kokku?
                    Kuigi jah, see jama on, et see vana maandus jääks uuele väga lähestikku.

                    Nagu ma aru saan ühel juhul on lihtne pinge mõõtmine, põhimõtteliselt suvalisest pistikust ja teisel hetkel pinge mõõtmine pirnilt, mis saab toidet faasist ja maandusest.
                    Mõõtmise ajaks lase mõlemad maandused kilbist lahti, jätad ainult alajaamast tuleva PEN või mis iganes sul sinna tuleb. Kui mingi maandusejupp läheduses ja kõigus, siis võib mingit viga sisse tekitada küll. Suvaline pistik võibolla pole kõige parem, kui kusagil mõnisuurem koormus veel seal suvalise pistiku liini peal, siis võib neutraali pingelang mõõtmise veaprotsenti suurendada. Aga kui suuri tarbijaid selle mõõtmise hetkel kusagil kilbis taga ei ole, siis põhimõtteliselt poleks vahet jah.
                    otsija

                    Comment


                      Vs: Elektri lülitamise nõuded ja ohutus

                      Peast kohe standardit ei ütle,aga minu meelest igasugune alajaamast tulev PEN ei ole mitte mingi maandus.Vähe sellest,(kui seadust vahepeal muudetud ei ole)siis liitumiskilbis olevat maandust kasutada ei tohi.Tarbijal peab olema enda välja ehitatud maandus.
                      viimati muutis kasutaja Scott; 11 m 2020, 21:15. Põhjus: eelnevat ei pea täielikult tsiteerima
                      Vana helitehnika remont Pärnus

                      Comment


                        Vs: Elektri lülitamise nõuded ja ohutus

                        Mismoodi sa ei kasuta liitumiskilbi maandust? Peab eraldustrafo vahele panema?
                        Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.

                        Comment


                          Vs: Elektri lülitamise nõuded ja ohutus

                          no kuulge, TN-C juhistiku puhul on ka alajaama maandus kasutuses.

                          Comment


                            Vs: Elektri lülitamise nõuded ja ohutus

                            Juttu on ju kohustuslikust kordusmaandusest. Takistus pole normeeritud, on vaid piksekaitse puhul.

                            Comment


                              Vs: Elektri lülitamise nõuded ja ohutus

                              Takistus pole küll jah normeeritud, võiks aga siiski piisavalt väike olla. Mitte nii, et viskame aga pisikese torujupi kraavi põhja ja tehtud.

                              Comment


                                Vs: Elektri lülitamise nõuded ja ohutus

                                Esmalt postitatud home poolt Vaata postitust
                                vasest plank kaablid, 50mm läbimõõduga, ja umbes 70 m
                                See on vast vägev maandus. Üle tonni vaske maasse kaevatud.
                                Esmalt postitatud A.S. poolt Vaata postitust
                                Takistus pole küll jah normeeritud, võiks aga siiski piisavalt väike olla
                                Kui lähtuda ainult lubatud puutepingest 50 V, siis peaks 30 mA rikkevoolukaitse rakendumiseks piisama 50 V / 0,03 A = 1666 Ω.

                                viimati muutis kasutaja vanemleitnant; 12 m 2020, 10:26.

                                Comment

                                Working...
                                X