Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Elektri lülitamise nõuded ja ohutus

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Vs: Elektri lülitamise nõuded ja ohutus

    Kui seal praegused pesad vene elik nõukaaegsed, siis tasub algul proovida ühe kaitsmega, mul on paar tükki lihtsalt keerme mõõdu erinevuse tõttu nigelat ühendust andnud ja lõpuks hakkab põhjaklemm sädelema. Tundub, et veneaegne E27 on praegusest jämedam ja keere hakkab järele andma...

    Comment


      Vs: Elektri lülitamise nõuded ja ohutus

      Küsin veel lisaks, kas ma tohin sinna paigaldada ka näiteks 2 faasilise 10A automaatkaitse?
      EI.
      Pistkupesa jaoks paned eraldi kaitsme.
      Vana helitehnika remont Pärnus

      Comment


        Vs: Elektri lülitamise nõuded ja ohutus

        Mis ohud siis kaasnevad võrreldes kahe eraldi kaitsega et kohe EII?
        Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.

        Comment


          Vs: Elektri lülitamise nõuded ja ohutus

          Mis ohud siis kaasnevad võrreldes kahe eraldi kaitsega et kohe EII?
          Tehnilise poole pealt me võime siin vaielda lõpmatuseni ja paljudel juhtudel me kohe ei leiagi ühtegi põhjust,miks üks või teine asi on just niimoodi sätestatud.Elektripaigaldiste tegemisel on kindlad normid,reeglid,standardid jne.Paljude nende standardite põhiline sisu on elektriohutus.Ma ei viitsi tõesti praegu konkreetset standardit välja otsima hakata.Toon veel ühe näite.Keelatud on selline paigaldus,kus tarbija faas on ühes kaablis ja null teises kaablis.Mõlemad,nii faas kui null peavad jooksma ühes kaablis.Selle näite puhul pole ju ka otsest ohtu,aga ometi on see keelatud.Selliseid jutuks olevaid kaheseid kaitseautomaate olen ma näinud Norras.Seal on palju vana süsteemi paigaldisi,kus null puudub.Kahe faasi vahe on 230V.Sellisel juhul on see kahene kaitse vajalik.Meil ei ole vaja seda installida,sest ruumi võtab see samapalju kui kaks ühest kaitset,samuti ei tohiks hinnavahe märgatav olla.Elektripaigaldiste standarditel on peale ohutuse ka teine loogiline põhjus.Paigaldis peab olema ehitatud selliselt,et ükskõik milline elektrik peab vajaduse korral aru saama,mis seal tehtud on.
          Vana helitehnika remont Pärnus

          Comment


            Vs: Elektri lülitamise nõuded ja ohutus

            Esmalt postitatud Ints poolt Vaata postitust
            Paigaldis peab olema ehitatud selliselt,et ükskõik milline elektrik peab vajaduse korral aru saama,mis seal tehtud on.
            Väga õige.
            Väide "Minu maja, ise teen, ise tean" on pikemas perspektiivis eksitav, sest varem või hiljem vahetub iga hoone/ehitise/kinnistu omanik-valdaja.
            Siis on see eriti aktuaalne.
            Keegi pole targemaks muutunud sellest, et mind lolliks peab.

            Comment


              Vs: Elektri lülitamise nõuded ja ohutus

              Kas tõesti on selline ühendus keelatud põhjusega et võib rumalal elektrikul pea murda? Tahaks seda kirjapildis näha.
              Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.

              Comment


                Vs: Elektri lülitamise nõuded ja ohutus

                Lisaks küsiks veel, kas tohin sellise võimsuse juures ühendada kahte soont sedasi, et keeran otsad omavahel kokku ja keeran selle punase plastikust seest metallist vindiga otsiku peale, mis selle kinni surub?
                On lubatud,aga WAGO klemmi kasutamine on kiirem,mugavam ja minu meelest ka töökindlam.
                NB!Antud ühendus peab olema tehtud harukarbis.Niisama lahtiselt tolknema jätta seda ei tohi.

                Kas tõesti on selline ühendus keelatud põhjusega et võib rumalal elektrikul pea murda?
                Ilmselt on seal veel mingid muud põhjused.
                Vana helitehnika remont Pärnus

                Comment


                  Vs: Elektri lülitamise nõuded ja ohutus

                  Esmalt postitatud Ints poolt Vaata postitust
                  Keelatud on selline paigaldus,kus tarbija faas on ühes kaablis ja null teises kaablis.Mõlemad,nii faas kui null peavad jooksma ühes kaablis.Selle näite puhul pole ju ka otsest ohtu,aga ometi on see keelatud.
                  Ma arvan et point on selles, et null juhtmel kaitset pole. Aga kui nad on eraldi siis võib juhtuda, et kaks või enam tarbijat kasutavad ühte null juhet ja see saab liiga palju koormust.
                  Maailm oleks puhas ja süüta
                  kui poleks õllejogurtit
                  - Õ.Õ.

                  Comment


                    Vs: Elektri lülitamise nõuded ja ohutus

                    Nii, üks küsimus veel.
                    Kas ma peaksin 2,2kw boileri ette eelistama C10 või B10 automaati? Sama küsimus elektripistiku kohta?
                    Mul hetkel olemas kaks tükki C10 ja üks B10.

                    Comment


                      Vs: Elektri lülitamise nõuded ja ohutus

                      Bolierile B, pesale C.
                      Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.

                      Comment


                        Vs: Elektri lülitamise nõuded ja ohutus

                        Mis vahe neil üldse on?
                        Ok, leidsin juba, nimivool on erinev, millal viivitamatult rakenduma peab.

                        Igaks juhuks lisan, et pistikupesa hakkab olema eraldi asi, mis boileriga seotud ei ole.
                        Igaks juhuks lisan veel ka kilbis ühendamise koha pealt asjaolu, et ühes kohas tuleb mul 0 juhtme puhul omavahel kokku panna alumiinium ja vasksoon, selle puhul tahtsingi kasutada seda keeratavat vindiga jubinat.
                        viimati muutis kasutaja klemmikas; 16 m 2019, 11:45.

                        Comment


                          Vs: Elektri lülitamise nõuded ja ohutus

                          Vahe on stardivoolu hindamises. B jaoks on 4x vool rike ja lülitab välja. C jaoks normaalne käivitus ja ootab mõned sekundid enne kui välja lükkab.
                          Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.

                          Comment


                            Vs: Elektri lülitamise nõuded ja ohutus

                            Esmalt postitatud klemmikas poolt Vaata postitust
                            Igaks juhuks lisan veel ka kilbis ühendamise koha pealt asjaolu, et ühes kohas tuleb mul 0 juhtme puhul omavahel kokku panna alumiinium ja vasksoon, selle puhul tahtsingi kasutada seda keeratavat vindiga jubinat.
                            Ma ei ole teemat läbi lugenud ja muus osas ei targuta, aga vaske ja alu Torixiga ma kokku ei paneks, kus nad füüsiliselt üksteise vastas on.

                            Palju parem on avatav Wago (ma ei ole saidiga kuidagi seotud, esimene vaste Googlist): https://www.elektrimaterjalid.ee/uk/...-2-ne-1tk.html

                            Comment


                              Vs: Elektri lülitamise nõuded ja ohutus

                              See Wago on siis mingi eriti hea ühendus? Jääb kenasti kestma aastateks ja ei karda suuri voole?
                              Hoiab kenasti tugevalt kinni?
                              Mis materjalist tema enda klemmid on tehtud?

                              See on taasavatav nagu aru saan?
                              Kuid see oleks mitteavatav ?

                              Kuidas see üldse lukku käib?
                              Mulle meeldiks, kui see oleks mugavalt mitteavatav, et ei oleks mingit ohtu, et keegi selle kogemata lahti teeb.

                              Kas neid Wago klemme võib kasutada ka harukarpides?
                              viimati muutis kasutaja klemmikas; 17 m 2019, 07:35.

                              Comment


                                Vs: Elektri lülitamise nõuded ja ohutus

                                Kui vask-vask ühendus teha siis võiks küll klemmliistu kasutada ja sedasi et kummagi poolt traadid jääks mõlema poldi alla.
                                http://hparchive.com/
                                https://worldradiohistory.com/index.htm

                                Comment

                                Working...
                                X