Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Elektri lülitamise nõuded ja ohutus

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Vs: Elektri lülitamise nõuded ja ohutus

    Esmalt postitatud klemmikas poolt Vaata postitust
    [ATTACH=CONFIG]17545[/ATTACH]
    AE vist, kui jutt käib sellest keskmisest automaadist. Ongi head ja "igavesed".
    Aeg on energiahulk, mis jääb põhjuse ja tagajärje vahele.

    Comment


      Vs: Elektri lülitamise nõuded ja ohutus

      Jah see keskmine automaat toidab seda kaablit, mis läheb katlamajja, mille küljes 4kW boiler oli vanasti.
      AE on sinna peale kirjutatud tõesti.

      Siin näha ka sooned, mis sealt automaadist välja tulevad.
      Click image for larger version

Name:	P3170003.jpg
Views:	1
Size:	488,0 KB
ID:	871743
      viimati muutis kasutaja klemmikas; 17 m 2019, 19:34.

      Comment


        Vs: Elektri lülitamise nõuded ja ohutus

        "Rakette" pole kyll enam iidamast aadamast ajast elektritöödel kaabli jätkamisel kasutanud, uusehitistes lähevad kõik vagodega, ka kiulisele on vagod olemas. Rakettidega suht ebamugav seda ühendust teha ka, pigemsiis juba klemmliist ja paralleelselt juhtmeotsad klemmliistu pikkuses alla ning keerata mõlema kruviga kinni kui kindlat ühendust tahta?

        E: On siga, juba jõudis oma pika postituse ära kustutada/muuta kui ma vastasin vahepeal,, zhh .
        otsija

        Comment


          Vs: Elektri lülitamise nõuded ja ohutus

          Esmapilgul tundub et kogu kilbi sisu vajaks kaasajastamist.

          Comment


            Vs: Elektri lülitamise nõuded ja ohutus

            Tegemist on vene aja lõpus ehitatud majaga, ka elektrisüsteem on selle aja oma.
            Samas töötab ja lühise korral lööb ka kenasti korke läbi, selles osas nagu ei tohiks tulekahjut karta olla, siin majas.
            Kuid nagu ütlesin, muidugi meeldiks kogu majja uus elektrisüsteem, kuid see oleks väga suur projekt, mis ilmselt jääb järgmise omaniku kaela, aastate pärast.

            Comment


              Vs: Elektri lülitamise nõuded ja ohutus

              Ega jama (tulekahju) ei põhjusta lühis, vaid õiges kohas paraja suurusega takistus (halvad ühendused), millest piisav vool läbi läheb.
              See piisav vool võib tekkida ka omaaegse alumiinumkaabli isolatsiooni keemilise koostise muutumisel ajas.
              Elu on nagu lintmakilt muusika kuulamine. Mida lõpupoole, seda kiiremini hakkab linti äraandev ketas pöörlema...

              Comment


                Vs: Elektri lülitamise nõuded ja ohutus

                Esmalt postitatud klemmikas poolt Vaata postitust
                lühise korral lööb ka kenasti korke läbi
                Mul on maja alates 2002 kasutuses ja ma ei mäleta, et ühtegi lühist oleks selle aja jooksul olnud.
                Muide, kuskohast sa selle enne mainitud "lisamaanduse" sinna boileri ühenduskarpi vead?

                Comment


                  Vs: Elektri lülitamise nõuded ja ohutus

                  Puurin katlamaja betoonpõrandasse augu maasse välja ja löön sinna vintlati sisse, mille külge läheb kollaroheline kaabel.

                  Üks küsimus veel, kas on kuskil öeldud, kumb auk pistikupesas peaks olema faas? Kas vasak või parem ?
                  Tore on muidugi see, et lahti võttes avastasin, et katlamajas on faas ka alumiinium ikkagi

                  Hakkasin praegu mõtlema ja taipasin, et kui siin majas üldse kunagi uut elektrisüsteemi panna täies mahus, siis kõige lihtsam oleks vist põrand üles kiskuda ja selle alla vedada kaablid ja lihtsalt põranda alt augud läbi seina puurida.
                  viimati muutis kasutaja klemmikas; 17 m 2019, 14:47.

                  Comment


                    Vs: Elektri lülitamise nõuded ja ohutus

                    Esmalt postitatud klemmikas poolt Vaata postitust
                    löön sinna vintlati sisse, mille külge läheb kollaroheline kaabel ... kumb auk pistikupesas peaks olema faas
                    Sel juhul ühendagi see maandus ainult boileri kerega.
                    Pistikupesa aukude kohta teadaolevalt mingit standardit ei ole, ainult et kogu majas peavad need olema ühte pidi.

                    Comment


                      Vs: Elektri lülitamise nõuded ja ohutus

                      Miks ma pistikupesa maandatud kaitsejuhti ei või sinna lati külge ühendada ?

                      Comment


                        Vs: Elektri lülitamise nõuded ja ohutus

                        Esmalt postitatud klemmikas poolt Vaata postitust
                        Miks ma pistikupesa maandatud kaitsejuhti ei või sinna lati külge ühendada ?
                        Kas see latt ise on üldse maandatud? Vaevalt.

                        Comment


                          Vs: Elektri lülitamise nõuded ja ohutus

                          Oeh.See asi on segamini nagu pudru ja kapsad.Nagu ma eelnevalt mainisin,siis on keelatud selline olukord,kus faas tuleb ühest kaablist ja null teisest kaablist.Nii see ilmselt on,sest üks on ju alumiinium ja teine vask.Õige oleks vedada uus kaabel.Teiseks ma ei usalda seda vene aegset automaati.Esiteks 25A automaadile ei tohi ühendada 2,5mm2 kaablit,teiseks on nende vene automaatide kvaliteet nii kehv,et 25A automaat võib välja lülituda 50+ A korral (omal ajal sai neid katsetatud)...
                          Vene aegne sulavkaitse (kork) on selles osas kindlam.Mina veaksin uue vaskkaabli ja paigaldaksin sinna tänapäevase kaitseautomaadi.
                          Vana helitehnika remont Pärnus

                          Comment


                            Vs: Elektri lülitamise nõuded ja ohutus

                            Esmalt postitatud tcumen poolt Vaata postitust
                            Kas see latt ise on üldse maandatud? Vaevalt.
                            Ma puurisin katlamaja põrandasse augu ja panin lati sinna sisse.
                            Muidugi jah, ta läks 35-40cm sügavusele, miinus betoonpõrand, see ei pruugi piisav olla.
                            Pean millalgi selle asja jälle ette võtma ja millegagi sügavamale saama.
                            Muidu sain süsteemi kokku, aga vaevalt see vaatepilt teile meeldib

                            Mulle ei meeldi muidugi need ühendused, mis jäid alumiiniumkaablite külge, pean sinna midagi kapitaalsemat ikka hankima, kus saan soone pikemalt kinni vajutada.

                            Teen millalgi koormustesti ka pikemalt, vaatan, kas läheb midagi kuumaks.
                            viimati muutis kasutaja klemmikas; 17 m 2019, 17:19.

                            Comment


                              Vs: Elektri lülitamise nõuded ja ohutus

                              Teen millalgi koormustesti ka pikemalt, vaatan, kas läheb midagi kuumaks.
                              Mina seda ei teeks.Kohe tõsiselt.
                              Vana helitehnika remont Pärnus

                              Comment


                                Vs: Elektri lülitamise nõuded ja ohutus

                                Esmalt postitatud vanemleitnant poolt Vaata postitust
                                Sel juhul ühendagi see maandus ainult boileri kerega.
                                Pistikupesa aukude kohta teadaolevalt mingit standardit ei ole, ainult et kogu majas peavad need olema ühte pidi.
                                Kuskil on standard olemas, faas kipub olema parempoolne. Nii vähe kui valmisjuhtmeid olen mõõtnud on ka nii.

                                Koormustest tasub kindlasti teha. Termokaameraga.
                                Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.

                                Comment

                                Working...
                                X