Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Sülearvuti tööle KVM liidesena

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Sülearvuti tööle KVM liidesena

    On tõsin huvi kasutada oma sülemasinat, et kontrollida erinevaid teisi arvuteid. KVM switch on olemas, seega on vaja arvuti ainult vaja saada ligipääsemiseks(1 sisend). Selleks oleks vaja saada kuidagi VGA signaal läpparisse ja ühtlasi oleks ka vaja kasutada läppari klaverit ja "hiirt" et teises masinas ringi kolada. Asi võiks ideaalis toimida, nagu VirtualPC, et teine masin asub mingis aknas. Niisama softilt seda loomulikult teha ei saa, aga ma ei ole ka kuskilt leidnud rauda, mis selle mulle ära teeks. Vb on viga minu otsimisvõimetes, aga siiani puuduvad tulemused.
    Üle võrgu asjad langevad ära, sest ligipääsu on just vaja otse videokaardist ja teised asjad soovitavalt PS2 või häda pärast ka USB kaudu. Tegelik vajadus on ju alles siis, kui on tõsised probleemid ja kaugelt ligipääs on ära surnud. Serveri asukohta ei ole võimalik mahutada monitori. Isegi kui suudaksin selle sinna panna, siis varastatkse see ilmselt lähitundidel ära. Teine rakendus oleks ülekiirendamisel, sest ülekiirendataval masinal on nagunii kõik liidesed välja lülitatud, mis võimalik. VirtualPC sarnase asjaga saaks olla kontrolliv masin ka internetis ja ühtlasi teha tulemustest pildid ja need ka kohe netti üles lasta.

    Edit: http://www.startech.com/item/NOTECON...ebook-PCs.aspx
    otsing kandis vilja, kahjuks nati kallivõitu. Ma nagu ootasin miski 100...150$ kanti
    viimati muutis kasutaja reuter; 04 m 2010, 15:37.
    Reha otsa astumine on inimlik, sellel hüppama jäämine pisut rumalam tegevus

    #2
    Vs: Sülearvuti tööle KVM liidesena

    Kas Teamviewer ei sobiks selle teise masina kontrollimiseks?

    Comment


      #3
      Vs: Sülearvuti tööle KVM liidesena

      Kuidas see toimima peaks? Laed alla ja prindid seadme välja?
      1. Kellataval masinal pole võrguühendust
      2. Võrgumasinale on vaja ligi saada BIOS seadetele
      Reha otsa astumine on inimlik, sellel hüppama jäämine pisut rumalam tegevus

      Comment


        #4
        Vs: Sülearvuti tööle KVM liidesena

        Oleneb jällegi suuresti mida konkreetselt tarvis teha on.

        Otsene ligipääs arvuti rauale ja just testimiseks. Paar aastat tagasi müüdi netis kaarte mis käivad PCI pesasse ja juhtmega siis ühendati teise arvutiga softi abil. Neid oli väga erinevaid mudeleid ja põlvkondi. Mõned nendest olid PCI kaardina, mõnedel käis lisaks USB pesast juhe külge ja Sata2 pesast juhe.

        Testimis fanaatikud kasutavad süsteemi kus panevad teise arvuti virtuaalseks raudvaraks, ehk samuti on plokk kuhu tuleb Sata2, PCI, USB, VGA väljundist jne juhe teise arvutisse. Nagu mina olen aru saanud lähevad otsad teise võimsasse PC masinasse PCI-E jne pesadesse, lapakat vast selleks ühendada ei saa. Idee on selles, et tavaliselt testib testmasin ennast ise tarkvara abil ja kuna testproge jookseb samas masinas koos sama raudvaraga tulemus on midaiganes kusagil seal. Teine arvuti testijaks annab aga reaalsema tulemi palju on lugemis, kirjutamis, töötlus, video jne kiirused, näeb ära mikropausid, hangumised, tõrked, jne.

        Sellest, kui testimise vidina/asja vastu ise huvi tundsin on tükk aega möödas, ei osaka hetkel peast ühtegi linki välja kuvada, aga ehk said mõne mõtte..
        Nühi põllukivi palju tahad, teemantit tast ikka ei saa

        Comment


          #5
          Vs: Sülearvuti tööle KVM liidesena

          Kuna oled elektroonik siis oled ehk suuteline selle valmis tegema. Üks võimalus on teha vGA-RF modulaator, isegi niimoodi, et levib mõnesaja meetri kaugusele. Muidu on imelihtne 3-5 takiga teha RGB Y signaal, sellele liita paari kasvõi kt315 transiga sünkro. Saadud signaal samasugune videosignaal nagu PAL või NTSC, kuid ei vasta nende standarditele. Veel üks kt315 trans ja ongi 70 MHz lähedal sul klassikaline signaal olemas. Edasi on maitse küsimus kas võimendid ja suundanatenn või lihtsalt jupp traati ja koksiaalkaabel. Vastuvõtukohas tuleb lihtne amplituudmodulatsiooniga detektor teha. Vaja vaid sünkrod eraldada, Y saadad otse meeldivale RGB pinnile või kõigisse samaaegselt. kahjuks mul seadet ennast ei ole säilinud (RGB->y->Y+sync, -> 70 MHz on skeemid kuskil sahtli tagapõhjas säilinud, kasutasin kunagi telekale rgb arvutitele testpildi ette saamiseks. VGA ainus puudus on, et ta ei ole teleka enda sünkrosageduses, seega tagasi detekteerimiseks sa telekat kasutada ei saa. Detektor tuleb ise ehitada, neid skeeme ehk netiavarustes on. 70 MHz ei ole vaja teha, kui saad kaabliga otse pildi tuua kasvõi x100 m kaugusele. Muidugi võid kasutada seda nippi teha vähemate juhtmetega, teed vaid RGB koond Y signaali ja kahe koks kaabliga saadad sünkrod otse või liidad vaid ühe sünkro Y signaaliga (vaid 2 koksiaalkaablit!). Monitori juures jagad jälle laiali, idee järgi sünkro sisend videosignaali levelile ei reageeri ja videosignaal on sünkro ajal nagunii kustunud olekus.

          Veidi keerulisem lahendus on ühe sommi oma, arvatavasti pole netis tema tehtust enam midagi säilinud. Tema tegi PIC videokaardi, konkreetselt küll LPT porti. Arvutile oli miski draiver tal endal kirjutatud, tehniliselt see raske ei olnud. (korjas standard videoväljundist ekraani tärkgraafika ja viskas üks ühele LPT porti) Tal oli 2 pic-i üks genereeris otse PAL signaali, teine suhtles LPT pordiga. LPT pordist saabunud baidid olid siis kas tähed või graafika. Ja draiver korjaski siis vajatud infot arvutist. Pead arvestama, et PIC töötas tal maksimumiga, lähteprogrammideks olid tal PIC mängud (seal on valmis kood PAL signaali genereerimiseks olemas, samuti ASCII täheteisendused). Oligi hädas, et teeks juba veelgi vingema videokaardi, kuid PIC madal töökiirus jääb takistuseks. Ja mälu on PIC liiga vähe, et midagi asjalikku teha.

          Veel võid vaadata valmisasjadena VGA-TV muunureid, kuid need on kallid. Kas neid enam saada ongi?

          Comment


            #6
            Vs: Sülearvuti tööle KVM liidesena

            PIC , tal oli palju vaba ega. Selleks on FPGA. On spets kivid mis teeved video digiks võid digi videoks. Misignaes video siis RGB, composiit S-video. Vahele käib FPGA põhine framebuffer et syncimis probleem ära kaotada. Aga pointles ehitada aega ja raha kulub palju. Poest aga saad 300 eega eest composiit framegrabberi. http://www.oomipood.ee/?t=k_ki&i=TELL_CMP-USBVG5 ja 800 eega eest video converteri. http://www.oomipood.ee/?t=k_ki&i=TELL_CMP-TELVIEW1
            Modelleerimises ja tootmises kehtivad:
            1. Avariikindel vooluring lühistab kõik teised.
            2. Transistor, millel on kiiresti toimiv kaitse, säästab kaitset, sulades kõigepealt ise.

            Comment


              #7
              Vs: Sülearvuti tööle KVM liidesena

              Sellise konvertimisega saan ma kõigest pildi ja juba on mitu seadet. Klaveri ja hiire infoni veel ei jõuagi. Kõigest hoolimatta on kasedasi juba 1kEEK tarvist. Ju peab veel otsima ja kui ei leia, siis selle enda lingitud isendi ära ostma...

              Compact, portable KVM device that works over USB. Uses the VGA, keyboard and mouse connections from the host computer and the USB connection on your laptop.

              veel üks seade, kui kellelgi peaks huvi olema
              viimati muutis kasutaja reuter; 10 m 2010, 23:01. Põhjus: lisatud link
              Reha otsa astumine on inimlik, sellel hüppama jäämine pisut rumalam tegevus

              Comment

              Working...
              X