Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Staatiline ja impulsspinge.

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    #46
    Vs: Staatiline ja impuspinge.

    Hetkelise päripinge all mõtled seda, mis dioodi jaoks nagu vastupinge on (samapidi pinge nagu algselt)? Eks see võib tekkida küll, aga kui see esimene impulss ilusasti ära lühistatakse, siis selle teise impulsi jaoks ei pruugi enam piisavalt energiat jätkuda. Minu katse korral väikeste pingete ja vooludega seda probleemset impulssi üldse ei tekkinudki, aga piisavalt suurte vooludega katse jaoks on lihtsalt mõõteriistast kahju, pole ossi jaoks 1:1000 kõrgepinge otsikut. Kuigi teoreetiliselt ei tohiks midagi juhtuda, aga...
    Aga katseta selle sädevahemikuga kui diood küljes. Karta on, et mingit kaart enam ei saa, isegi väiksema sädevahe korral.

    Comment


      #47
      Vs: Staatiline ja impulsspinge.

      Ok, negatiivne pulss lühistada; aga kohe tuleb ka positiivne, mis sellest saab. Kas kordne positiivne võib rikkuda dioodi, või ei?
      Nühi põllukivi palju tahad, teemantit tast ikka ei saa

      Comment


        #48
        Vs: Staatiline ja impulsspinge.

        Kui negatiivne lühistada, siis positiivset ei tohiks tulla. Vähemalt mitte probleemse suurusega. Momendil sa negatiivset ei lühista ja positiivne põletabki silla dioodi maha.

        Comment


          #49
          Vs: Staatiline ja impulsspinge.

          Põlemad poolperioodid ju kustutab ära zener. Kaitsediood on silla dioodidega paralleelne ja seega jääb teistpidisele impulsile piisavalt ruumi, kuigi ühe poolperioodi tapmine peaks teist oluliselt vähendama. Kui nüüd panna zener (või mitu suurema võimsuse jaoks), siis ei lastak kummatki poolperioodi eriti kõrgeks. Isegi väga väikse võimsusega stabilitronid kannatavad lühikese aja vältel päris palju voolu.
          Reha otsa astumine on inimlik, sellel hüppama jäämine pisut rumalam tegevus

          Comment


            #50
            Vs: Staatiline ja impulsspinge.

            Käisin ja katsetasin.
            Ladusin kõik leitud rikkis alaldisillad ritta lauale, erinevad tootjad ja nõks erinevate andmetega; aga imelik tähelepanek: põleb maha (-) poole üks dioodidest; mitte üks (+) poole oma polnud läbi.

            Panin magnetmähise ette summutusdioodi, ehk vanast sillast 2 dioodi paraleelina sinna peale.
            Sädelahendit ei teki; mõõtsin digitestriga, Flukega; numbriline näit töö reziimis 186V, miski hetkeline näit tuleb kuvamisele peale väljalülitust ca 80V, siis kukub kolinal alla; aga all on tollel jooksev kursor 0 kuni 600V on skaala, vahel harva viskab selle skaala lõpuni, mitte alati aga vahel.

            Kui millalgi saab plaanitud asjad korrektselt ümber ehitatud, eks siis julgeb ka ossiga kallale minna.
            Nühi põllukivi palju tahad, teemantit tast ikka ei saa

            Comment


              #51
              Vs: Staatiline ja impulsspinge.

              Selline teema: eelnimetatud ahelas oli magnetmähisel "peal" varistor; asi töötas. Siis sai pandud peale ka kaitsediood, mis vastupinge lühistab (negatiivse pulsi kõrvaldab) ja seejärel varistor hävis, ehk põles ära , kõik muu jäi alles (va sulakaitse).

              Ons see nüüd mingi uus reegel, või oli lihtsalt kokkusattumus?
              Nühi põllukivi palju tahad, teemantit tast ikka ei saa

              Comment

              Working...
              X