Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Tele2 levi tänapäeval?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Tele2 levi tänapäeval?

    Kuidas Tele2 kliendid leviga tänasel päeval rahul on, eriti metsadesse-rabadesse hulkuma sattudes? Mäletan, et 8a tagasi oli see tõeline naljarubriik.

    #2
    Vs: Tele2 levi tänapäeval?

    Kusjuures tuttavad väitsid, et leviala pidi dünaamiline olema. St 95% Eestist kaetud aga mitte kunagi seal,kus ise asud. Ja tõenäosus, et see 5% liigub sinuga kogu aeg kaasas on kah suur.
    Elu on nagu lintmakilt muusika kuulamine. Mida lõpupoole, seda kiiremini hakkab linti äraandev ketas pöörlema...

    Comment


      #3
      Vs: Tele2 levi tänapäeval?

      Peaks ütlema, et sellega on omamoodi lood. Nimelt, et kui satud olema mõnes asutuses, mis koosneb plekkseintest (nagu tänapäeva suuremad toidupoed kipuvad olema), siis levi on vähevõitu. Samas mingi maa kolkas olen näind sellist pilti ka et Elisa klient oli täiesti levi-vaba ja Tele2 on vähemalt 4 pulka ees. Niiet suht inimese kinni milline võrk (kujutan ette et EMT võrk on levi poolest parim). Samas Tele2 on kasulikum inimesele, kes rohkelt välismaale reisib. :-)

      Comment


        #4
        Vs: Tele2 levi tänapäeval?

        Siiani pole isiklikult veel Tele2 sellist olukorda olnud, et helistada pole saanud. kohati on olnud, et levi on vähem, aga täiesti kadunud nagu pole olnud. Välja arvatud mõnes keldris. Ühe korra isa rääkis mulle, et ta pidi suht maakohas EMTga katusele ronima, et rääkida. Teine mees oli Tele2 majas sees ja rääkis. Eks osaliselt ole see ka telefonis kinni.

        Comment


          #5
          Vs: Tele2 levi tänapäeval?

          Maa kohas ( muhus) oli tele2-ga niiet kui olid rõdul sai räkida aga 2 korrusel ei saanud.Ja ühe kindla koha peal ( ploomi puu kõrval) sai ka maapinnal rääkida aga halvasti.Ka rõdul oli kõne katkentlik.

          Comment


            #6
            Vs: Tele2 levi tänapäeval?

            3 aastat tagasi sai levi, kolgastes rahuldavaks lugeda - kohati oli levi hea/kohati nigel. Kui üldiselt kolgastest rääkida siis kõige olulisem on vast hea telefonivalik - mõned on lihtsalt nõrga antenniga.
            Tele2-es oldud ~1999...2003. Hinnapoliitika meeldis ja levi oli minu jaoks juba siis piisav. Aga jah, siiamaani leidub ullikesi, kes räägivad väljasõitudest levi piirkonda...las jäävad neile, nende väikesed rõõmud.
            -

            Comment


              #7
              Vs: Tele2 levi tänapäeval?

              Klient aastast 2000, pole kordagi levita jäänud (ka nt. Ida-Virumaa metsades/rabades on hakkama saadud). Hoonetes teinekord tõrkeid muidugi esineb, aga siin pole teenusepakkuja süüdi.

              Comment


                #8
                Vs: Tele2 levi tänapäeval?

                Nii et arvatakse enamasti positiivselt; tänan kommentaarijaid Tuleb vist ära proovida, pmst saab ju probleemita tagasi vahetada, kui teenusega rahule ei jää.

                Comment


                  #9
                  Vs: Tele2 levi tänapäeval?

                  28. oktoobril päästis Tele2 võrk Sagadi mõisas tekkinud olukorrast. EMT oli täiesti kadunud.
                  Kas EMT oli sel päeval nullis seoses tugevate tuultega, ei oska arvata?

                  Comment


                    #10
                    Vs: Tele2 levi tänapäeval?

                    Ma ka pikka aega Tele2 klient olnud. Enamasti pole leviga viga, mõned erandid välja arvata. Aastaid oli Valgas ühel piiri ääres (küll eestimaa poolel) olevas majas levi null, tuli käia maja ees telefoniga rääkimas. Kuid kui viimane kord seal käisin, oli levi ka sinna jõudnud. Isegi lätimaal paari kilomeetri ulatuses levis veel Eesti tele2 võrgus.
                    Suurem probleem on mul aga tööl (tondil, tallinn-väike raudteejaama lähedal). Millegipärast täpselt minu laua koha peal on meeletu leviauk, st toa aknast kaugemas osas. Eelmine telefon ei levinud seal üldse, uus telefon küll püsib levis aga rääkida ei saa - pidevalt katkub. Tuleb käia telefoniga rääkimas akna lähedal, paari meetri kaugusel ei ole enam rääkimisega probleeme. Huvitav, kas kuhugi tasuks teatada ja kas sellel mõtet ka oleks?

                    Comment


                      #11
                      Vs: Tele2 levi tänapäeval?

                      Esmalt postitatud digital poolt
                      Suurem probleem on mul aga tööl (tondil, tallinn-väike raudteejaama lähedal). Millegipärast täpselt minu laua koha peal on meeletu leviauk, st toa aknast kaugemas osas. Eelmine telefon ei levinud seal üldse, uus telefon küll püsib levis aga rääkida ei saa - pidevalt katkub. Tuleb käia telefoniga rääkimas akna lähedal, paari meetri kaugusel ei ole enam rääkimisega probleeme. Huvitav, kas kuhugi tasuks teatada ja kas sellel mõtet ka oleks?
                      Mul oli selle laua taga täpselt sama jura. Kummaline, et koridoris saan ma jällegi täitsa okeilt rääkida. Huvitav, mis sealt gyproci alt maja ehitusmaterjalina vastu vaataks?

                      Raadiolainete peegeldumisest seintelt peaks hoonetes teoreetiliselt tekkima iga poole lainepikkuse tagant korduvad interferentsmiinimumid, 900 MHz korral oleks see umbes pea kallutamise kaugus. TTÜ RSTI laboris tehtud vastavad väljatugevuse mõõtmise tulemused olid minul aga küll pigem juhusliku iseloomuga (FM raadio puhul andis kusjuures isegi loetavaid tulemusi).

                      Comment


                        #12
                        Vs: Tele2 levi tänapäeval?

                        Esmalt postitatud digital poolt
                        ...Tuleb käia telefoniga rääkimas akna lähedal, paari meetri kaugusel ei ole enam rääkimisega probleeme. Huvitav, kas kuhugi tasuks teatada ja kas sellel mõtet ka oleks?
                        Üht huvitavat juhust tean (mis siiski polnud Tele2).
                        Tugijaama mast paistis teise korruse toa aknast, aga levi polnud.
                        Sama maja allkorruse garaažis aga oli levi tip-top. Klient oli ka
                        teatanud oma murest. Hiljem selguski et süüdi oli üks tugijaama
                        antenn. Oli valesti kokku pandud või midagi taolist, vastasfaasis
                        signaalid kompenseerisid üksteist ühes kindlas (selle kliendi)
                        suunas. Kui õigesti mäletan, vist pandi poollaine pikkune kaablilõik
                        kuhugi vahele et signaalid samasse faasi saada.
                        Elektroonika töötab suitsu baasil.
                        Tähendab - igasse detaili on doseeritud täpne kogus suitsu.
                        Kui mõnest suits välja lasta, siis värk enam ei käi.

                        Comment


                          #13
                          Vs: Tele2 levi tänapäeval?

                          Ise olen Tele2 klient olnud 6 aastat. Võin öelda nii palju et alguses sai see soetatud sest oli odav, kuid siis kehtis see tõsiasi et "Pole levi pole arvet"
                          Nüüd olen täiesti rahul ja Tele2 on samale tasemele jõudnud kui EMT. Paljuski loeb asi ka telefonist aga see on juba eraldi teema. Olen saanud paljudes kohtades helistada kus EMT pole hakkama saanud, EMT ei levi isega tartu külje all(1 erand näide) Sõber elab paneel majas ja tema korterist helistada ei ole võimalik. Igal juhul soovitan proovida, säästad raha.
                          PS: kunagi oli veel selline jama et koguaeg oli võrk hõivatud. Nüüd olen vähe seda tähendanud, kuid mõned korrad on ette juhtunud.

                          Comment


                            #14
                            Vs: Tele2 levi tänapäeval?

                            Mul oli EMT-ga see nädal, Tartus 7-8 korda, et võrk hõivatud...mingi jõuluhullus ja haetegevus-sõnumite saatmine vist käib.
                            -

                            Comment


                              #15
                              Vs: Tele2 levi tänapäeval?

                              Esmalt postitatud served poolt
                              EMT ei levi isega tartu külje all(1 erand näide)
                              Kas endiselt Vasula? Mäletan, et mõni aasta tagasi, kui Simpelit kasutasin, oli seal levi tõesti nagu udu, tihti ainult SMS suutis sealt teele minna. Samas tolles Pargi tn varjendis (kus kunagi sellenimeline klubi oli ja kus hetkel noortekeskus tegutseb) oli EMT levi päris hea, kuigi maa seest ulatub välja vaid varjendi esikülg. Tele2 aga seal ei levi.
                              Mulle on ikka tundunud, et kui EMT all muliseda tahetakse, peab telefoni levinäidik olema pügala võrra kõrgemal kui Tele2 all rääkides. Võibolla sõltub see ka telefonist.

                              Comment

                              Working...
                              X