Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Valgusdioodide vahetamine

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Valgusdioodide vahetamine

    niih, hakaksin siis täna vahetama! Ostsin eile poest dioodid, väga väikesed! Kui mobla lahti võtsin ja esimese dioodi lahti jootsin, sisi nägin, et sellel valgusdioodil nagu oma alus kus ta omakorda kinni on! Uuel LED'il aga seda polnud! Ja ma proovisin, aga ei saanud seda vana LED'i ka sealt aluse kyljest lahti, et uus asemele panna! Selline väike plaadike on see alus, millel nagu T täht meal, mis näitab tegelikult suunda! Telefonix 3310! Kysimus siis selline, et kas neid aluseid eraldi ka myyaxe, või kas need tuleb siis tõesti lahti kiskuda ja ikkagi ümber tõsta?

    #2
    8) prikolno

    Comment


      #3
      mina pikendasin traadijupiga oma 3310-l üks ots külge ja teisele traadist pikendus
      Seal kus suitsu, seal ilmselt tinutatakse..

      Comment


        #4
        ma nüüd teemast nati kõrvale,aga kus poest neid dioode telefonile saaks?
        Roadstar 5.1 receiver + Audes 75W102-4 ; Brig 001 (hetkel vigane) + 2xS70+2xS30B; Audes 75W82-8

        Comment


          #5
          Kusjuures nii teegi nagu sa seda asja kirjeldad....nii jääb seee yhendus kõige kindlam. Et siis võtad selle vana dioodi maha ja selle nn aluse pialt kärsatad kolba ocaga selle vana dioodi maha...ideaalselt tuleb (kui tegid seda mingi noa või muu säärase stuffiga siis võibolla tõesti ei taha ästi õnnestuda..)ja siis joodad selle uue väikese dioodi sinna nn alusele (a pead jälgima et õiget pidi,dioodi ja aluse triip ei pruugi yhtida,mul ka nt kahte varianti neid et yhed yhtivad teised mitte..)ja siis koos nn alusega jälle telefoni kylge. Kui joodad originaal dioodi koos alusega telefoni kyljest lahti siis jälgi et ei tõmma seda telefoni kyljes olevat placikest ära,muidu piad pärast traati ka veel vedama....

          head pusimist..

          Comment


            #6
            aga proovisin seda vana dioodi sealt maha kärsatada! Nu mul ei tulnud, sest see tehase kaup oli nii korralik! Ja nuh telefon polnud minu oma kah :P Aga kas neid aluseid eraldi ei myyda kuskil või äkki kellegil on pakkuda ?

            Comment


              #7
              mina ise kasutan üldse telefoni juures kuuma õhu puhurit ja pinsete.
              Mina ei saanud kolviga ültse telefoni juures eriti midagi teha.

              Comment


                #8
                natuke offtopic aga ikkagi...tekkis kyss et millise kolviga sa neid seal tinutad? mingi spets või...need ikka nii pisikesed vaatasin siin luubiga...ise küll ei hakkaks kolviga neid surama...juba tavaliste valgusdioodidega on oht et yle kuumutad

                Comment


                  #9
                  kasutan Welleri 40 w-st jootejaama, otsiku laius mingi 1 mm :P

                  Comment


                    #10
                    Nii sai ka nüüd vahetatud dioodid. Tinutasin ühe otsa kinnui ja pikendasin traadiga. Välja näeb kole aga lühisesse midagi ei lasknud ja kõik töötab. Kas 3310le originaal suuruses dioode ka saada on?
                    "Computers in future may weigh no more than 1.5 tons."(Popular Mechanics, 1949)

                    Comment


                      #11
                      3310 -l polegi vaja vanu led-e välja joota, kanguta kruvikaga külje pealt diood puruks ja jooda uus selle asemele. Vaja muidugi peenikese otsaga kolbi ja hobuse jagu kassikannatust 8)
                      Head susserdamist !

                      Comment


                        #12
                        peenikese kolviga mängib välja aga kuidas sa uut dioodi seal augus kinni hoiad?
                        "Computers in future may weigh no more than 1.5 tons."(Popular Mechanics, 1949)

                        Comment


                          #13
                          Pistad dioodi auku ja toetad peene kruvikaga pealt, samal ajal joodad ühe poole ära, siis las jahtub j.n.e.
                          Head susserdamist !

                          Comment


                            #14
                            3310 -l polegi vaja vanu led-e välja joota, kanguta kruvikaga külje pealt diood puruks
                            See nüüd küll hea idee pole... nii võib led koos rajaplatsiga eemalduda. Õigem oleks kasutada sukka, millega mugav tina eemaldada, ja peenikese ocaga kolbi + pinsette. Tulevad küll. Tagasi jootmisex tulex ühele platsile natuke tina kanda, siis led pinsettide vahele ja "tinamullile". Nüüd natuke soendada kolviga ja siis teise jala kallale. Vahetasin kunagi 3310-l 1206 kestaga ledid 0603-de vastu. Teise külje jootmiseks kasutasin sukatraadi kiudu.

                            Comment


                              #15
                              Maitseid on mitmeid
                              igal kingsepal omad liistud ...
                              Head susserdamist !

                              Comment

                              Working...
                              X