Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Valgusdioodide vahetamine

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    #16
    ma pole just mingi suurem asi ledide vahetaja, aga olen kuulnud et mingid vennad vahetavad neid kuidagi fo"o"niga, kas keegi v6iks sellest meetodist l2hemal r22kida.

    Comment


      #17
      Tavalise fööniga pole siin midagi pistmist - seda tehaks spets. termoregulaatoriga kuuma puhuriga. Ise kasutan väikest 12v kolbi mida toidan reguleeritavast plokist. Võimsus tuleb arvutades ca 18w. Mõnikord keeran juurde ka kui sulama ei hakka. Lahti jootmine pole probleem, ainuke kala tekib siis kui üritad seda väiksemat 0603 dioodi sinna auku saada - pintsetidega koos ei mahu. Olen tinutanud väikese traadijupi dioodi külge ja sellega dioodi auku tõstnud.
      "Computers in future may weigh no more than 1.5 tons."(Popular Mechanics, 1949)

      Comment


        #18
        Muretse väiksemad pintsetid - kallid muidugi on, aga mis teha.
        Head susserdamist !

        Comment


          #19
          On juba väiksed -kui väiksed peaks siis olema?
          "Computers in future may weigh no more than 1.5 tons."(Popular Mechanics, 1949)

          Comment


            #20
            Mul on sellised, mis otsast ~1 cm kaugusel on 2 mm läbimõõduga. Nendega hoiab LED -e seal (3310) augus küll paigas.
            Head susserdamist !

            Comment


              #21
              3310-l on pintsette vaja ainult selleks, et diood maha võtta. Ise olen teinud nii, et ajanud dioodi teiseltpoolt trükkplaati puust hambaorgiga pinge alla, niiet kui kolviga korra puutud siis ots tinast lahti tuleb. kui teist otsa kolviga kuumutad siis võid juba dioodi pintsettidega maha tõsta. Kõige ideaalsemateks on siiamaani osutunud Victorinox'i taskunoaga kaasasolevad tillukesed pintsetid.
              Et uusi dioode asemele panna siis 3310-l on hea kui kleebid isoleeri või teibi trükkplaadile displaypoolepeale dioodide aukudele ette, siis saad uue dioodi asetada auku ja ta kleepub teibi külge. Kui kolb parasjagu tinaseks teha siis saab ilusti tina plaadilt dioodi külge tõmmata.

              Igaljuhul edu huvilistele
              "Computers in future may weigh no more than 1.5 tons."(Popular Mechanics, 1949)

              Comment

              Working...
              X