Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Abi paluks skeemi lugemisel...:)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Abi paluks skeemi lugemisel...:)

    skeem

    Piltil on üks skeem ja mul oleks vaja väheke abi skeemil olevate osade äratundmisel...

    esiteks mind huvitaks et mis ylesanne on punases kastis olevate kontaktidel või otsadel(kuhu nad peavad olema yhendatud???)

    teiseks ma ei tundnud ära mis asjad on pruunis ja oranžis kastis...oranzis peaks olema mingi relee vist aga kas selle kohta ei peaks mingisugust täpsustust olema(mitu volti ja kontaktide arv jne)

    ja kolmandaks ma ei mõistnud mis toimub rohelises ja sinises kastis...rohelises peaks olema mingisugune kondensaator aga miks ta ylejäänud skeemist niimoodi eraldatud on?...

    Oskab keegi aidata..

    Ette tänades DDiesel...
    Viga saab olla alati kas töövahendis või meistris...praktika alusel on enamus ajast viga meistris

    #2
    Ei taha eriti sinu arvutist pildi lugemisega IE toime tulla...HTML soursest võis pildi aadressiks saada file:///C:/Documents%20and%20Settings/Silver/Desktop/Figure_02.gif. Uploadi see ikka sinna koduka kataloogi ära.

    Comment


      #3
      sry..kohe muudan
      Viga saab olla alati kas töövahendis või meistris...praktika alusel on enamus ajast viga meistris

      Comment


        #4
        niih...sain muudetud lõpuks ...vabandan et ma korduvalt muutsin..ma pole ammu kasutanud enam koduka tegemis programme ja miski ei tulnud enam meelde..

        Kuid nyyd sis see skeem..
        Viga saab olla alati kas töövahendis või meistris...praktika alusel on enamus ajast viga meistris

        Comment


          #5
          Alustuseks äkki leiad ka selle lehe lingi kust see skeem võetud on? Kui sul on ainult see skeem siis on jama, sest seal progretav u-protsessor..tahab programmi sisse kärsatamist.
          esiteks mind huvitaks et mis ylesanne on punases kastis olevate kontaktidel või otsadel(kuhu nad peavad olema yhendatud???)
          Suuremat skeem ja lehe aadressi oleks ikkagi vaja Seal ikka ära seletatud.

          teiseks ma ei tundnud ära mis asjad on pruunis ja oranžis kastis...oranzis peaks olema mingi relee vist aga kas selle kohta ei peaks mingisugust täpsustust olema(mitu volti ja kontaktide arv jne)
          Pruunis kastis on 4MHz kvarts ja oransis relee mähis, mis sikutab sinises kastis olevaid kontakte, vist.. Nu releed juhitakse läbi transistor 5V'ga, seega peab relee rakenduma 5V juures. Kontaktide arv sõltub juba sinu atretustest, mida releega lülitama hakkad.

          ja kolmandaks ma ei mõistnud mis toimub rohelises ja sinises kastis...rohelises peaks olema mingisugune kondensaator aga miks ta ylejäänud skeemist niimoodi eraldatud on?...
          lihtsalt toite stabiliseerimise pärast (+ ja maa vahel) ja eraldatud on lihtsalt niisama...et ilusam vaadata oleks.

          Comment


            #6
            skeem

            see on see link kus see skeem algselt on...aga see nyyd kyll plaju suurem pole..
            rohkem skeeme polegi ..aga skeemi juures oli kyll tekst :

            tekst

            seal midagi kärsatamisest juttu ei ole aga kohe alguses peaks olema juttu jumperite tõstmisel mällu jätmisest...

            kas sellelt skeemilt ei loegi sis välja kuidagi nende punaste värkide ylesannet?

            PS! Kui tahad skeemi suuremalt näha sis võid ta ajutiselt arvutisse tõmmata ja väheke pildivaatajaga suurendada...
            Viga saab olla alati kas töövahendis või meistris...praktika alusel on enamus ajast viga meistris

            Comment


              #7
              http://www.elecdesign.com/Files/29/6174/Table_01.gif

              Seal ju kirjas, et millise errori aeg milline väljund 1 asendisse läheb, ehk ühenda läbi taki igasse väljundisse mingi led ja saad nö errori tulukesed.

              PS! Kuidas sul inglise keelega lood on?

              The assembly language listing can be found on Electronic Design’s web site, located at www.elecdesign.com; click on the Ideas For Design icon.

              Comment


                #8
                väga vabandan...ma ei märganudgi seda tabelit...veelkord vabandan...

                Niih aga mis selle progetava protsessoriga on?...kas sellele peab spetsiaalselt mingit moodi põletama või täpselt nii naq seal juhists öeldud?
                Viga saab olla alati kas töövahendis või meistris...praktika alusel on enamus ajast viga meistris

                Comment


                  #9
                  OK..kas nüüd olen mina loll, kuid kivi põletamisest ma seal küll midagi tähele ei pannud. Uuri siinset u-kontrollerite foorumit. Seal on vist piisavalt juttuolnud erinevatest pic-progrejatest. Ise kasutan PIC16F84 progremiseks mingiühest takist koosnevat progrejat :P Käib see siis LPT porti ja programmina kasutan kärsatamisel IC-Progi.

                  Comment


                    #10
                    PIC on programmeeritav protsessor. Ilma koodita ei tee ta mitte kui midagi. On enesest mõistetav, et pead autori koodi talle sisse kõrvetama. Paraku on see artikkel aastast 99 ja võib-olla sa koodi enam ei leia.
                    Muide, microchip'il on koodi näide magnetkaardi lugemise kohta. Protsesso: PIC12C508 ja fail (vaata app. note-de sekka) 00727a.pdf. See kood lihtsalt loeb kaarti. Luku avamise jms. pead ise juurde kribima. See ei ole raske...
                    - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
                    - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

                    Comment


                      #11
                      ok andke väga andeks aga ma eriti ei mõista...

                      kui ma ostan nt tevalost endale pic16f84 pic'i siis see on täiesti tyhi.
                      Selleks et ta hakkaks mul antud skeemis tööle pean ma talle mingisuguse programmi sisse kirjutama.
                      Nii ja ma ise tean sellest skeemist ainult nii palju kui seda on seal lehekyljel kirjas.
                      Kas ma kirjutan talle sis sisse suvalise programmi(väga kahtlen) võib peab see programm omama kindlaid käske või ylesandeid?Ja kust ma selle programmi yldse leian..
                      Imelik on minu jaoks see et miks seda seal skeemi juures ei ole selgitatud midagi pic programeeringust..

                      <_<
                      Viga saab olla alati kas töövahendis või meistris...praktika alusel on enamus ajast viga meistris

                      Comment


                        #12
                        kui ma ostan nt tevalost endale pic16f84 pic&#39;i siis see on täiesti tyhi.
                        Jep.

                        Kas ma kirjutan talle sis sisse suvalise programmi(väga kahtlen) võib peab see programm omama kindlaid käske või ylesandeid?Ja kust ma selle programmi yldse leian..
                        No ikka kindel programmi jupp jah...vot saada võid seda heal juhul autorile meilides.

                        Imelik on minu jaoks see et miks seda seal skeemi juures ei ole selgitatud midagi pic programeeringust..
                        Mis ses nii imelikku siis on? Ega kui saad downloadida mingit programmi, siis miks peaks seal olema kirjas arvuti hingeelu? Sama sellel lehelgi skeemi tegemise eelduseks on ikka PICide progremisest mingid teadmised. Ise pole see mingi raskus seda programmi sinna sisse kirjutada, kui mudima ei pea. Õige raua korral pista pic sisse...vali programmist õige pici tüüp, ava fail ja vajuta kärsatus nuppu.

                        Comment


                          #13
                          Ma ei mõelnud et see on imelik et ta ei õpeta mind programeerima pic&#39;i vaid see on imelik et seal on lihtsalt näidatud et skeemil peab see pic olema ...pole kirjtutatud midagi pic programmist ega ammugi sellest et kuskilt saaks sealt tõmmata pic&#39;ile mingisugust programmi..

                          Sa ytlesid et heal juhul saan autori käest...aga kui autorit ei saa kätte...kust ma sis võin selle pic&#39;i programmi saada?

                          Mul on tuttav kes oleks nõus kärsatama pic&#39;ile programmis ära kui ma leian selle faili.. :huh:
                          Viga saab olla alati kas töövahendis või meistris...praktika alusel on enamus ajast viga meistris

                          Comment


                            #14
                            Äkki seal lehel on mingi arhiivi moodi asi kah nendele programmidele...ega eritimuud võimalust eit eagi
                            PS&#33; Millega sa seda kaarti lugema hakkad? Mehaanika poole pealt..

                            Comment


                              #15
                              Kaarti kavatsen hakata lugema vana Omroni lugejaga...ma pole seda veel kätte saanud...mis sellest?...sul oleks pakkuda magnetkaardi lugejat?

                              Ma ise seal lehel ei märganud kyll mingit arhiivi...kui viitsid võid heita pilgu...ehk jääb sulle silma..

                              electdesign
                              Viga saab olla alati kas töövahendis või meistris...praktika alusel on enamus ajast viga meistris

                              Comment

                              Working...
                              X