Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Elektriline kalapüügiaparaat

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    #16
    Proovitud skeem. Algul tulid väiksed kalad, siis suured kalad, hiljem tulid tuukrid ja andsid püüdjale peksa. On olemas skeem, aga eriliselt ei mõjunud kaladele. Kui huvi on võin lisada (Orcad). :'(

    Comment


      #17
      a kas mingi selline võimalus eksisteerib, et autoaku pealt mingi laadne agregaat tööle saada? kust sa seal järve ääres 220 võtad...

      Comment


        #18
        Suur enamus netis olevatest kalatapja skeemidest töötavad akupealt. Otsi vene lehtedelt.

        Comment


          #19
          sellise riistaga saab ka peale kalade metsas loomi tappa mida suurem loom seda kiiremini sureb. Aga igasugune loata kalapyyk ja jaht on ysna kallis lobu.

          Comment


            #20
            kuidas sa sellega metsas põtra tapad? päris raske on põdrale ligi saada ja need otsad külge susata...

            Comment


              #21
              Mina tuhlasin ringi just ja leitsin ideaalsed joonised selle jaoks et elektriga kala püüda aga kahjuks ei saa ma seda siia panna kuna ma ei tegele seaduse vastaste asjadega.See on sama mis varastamine.Niiet mina ei hakkakski seda proovima ehitada.Mul on üks hia soovitus et kui tahad palju kala lihtsa vaevaga saada siis mine osta.

              Comment


                #22
                Ei noh, kalal tuleb käia ikka õnge ja poolikuga ;D
                Aga tahax lihtsalt niisama teada, et kuidas sellised süsteemid töötavad... ???

                Comment


                  #23
                  See masin annab välja paarisaja voldiseid pingeimpulsse, mis peavad olema väga õige kujuga ja sagedusega. Õige sageduse-kujuga impulsid "kutsuvad" kalad ühe juhtme (vist pluss) juurde, kus nad siis uimaselt vee peale tõusevad. Ole aga kiire noppima. Kuid milline on see õige impulsi kuju, see vist suur teadus. Vähemalt iga masin ei püüdvat sama hästi. Ja 12 voldi akust võetakse kah päris suurt voolu, pea 10 amprit. Nii et võimas masin. Ise pole püüdnud, nii et kel rohkem kogemusi, rääkigu julgelt.

                  Comment


                    #24
                    Tegelikult on see jah rohkem teoreetiline projekt.Vaevalt,et ma seda ehitama hakkan.Loomulikult pooldan ka ise nö.tavalist kalapüüki,sest asja juures ei ole peamine mitte saak,vaid tegevus ise kui selline.väike poolik käib kah asja juurde ;D
                    Teoorias pidi asja kõige olulisem osa olema õige impulsi suurus,kuju ja sagedus.Laias laastus on tegu pingemuundiga.
                    Vana helitehnika remont Pärnus

                    Comment


                      #25
                      Ja kui arvestada seda, et kalad tulevad vabatahtlikult elektrijuhtme juurde, siis võiks seda ka inimeste peal katsetada, näiteks vetelpäästes. Kui keegi uppuma hakkab, kihutab vetelpääste kogale ja juhtmed vette. Uppuja tuleb kohe "vabatahtlikult" pluss juhtme poole ja ongi käes. Ei pea sukeldumagi. Ei tea, kas töötab
                      Või tekivag mõned kahjustused pärast :-/ :

                      Comment


                        #26
                        Uppuv inimene tuleks suure rõõmuga ükskõik mille juurde, mis sa vette viskad, aga kui juba upud, siis järelikult on ujumisega sitad lood. Seega oleks vaja süsteemi, mis inimese üle võimust võtaks. Nagu kunagi Tiku ja Taku multikas see rott maast lahti tõusis, kui juustu lõhna tundis
                        Kui töötab - ära näpi! (A.Ots)

                        Comment


                          #27
                          Tegelikult võiks selle teema siit maha korjata! > Krdi elektrikud on nii mõnegi toreda forellijõe surnuks tulistanud ja hävitavad järjepanu elukeskkonda. Ja kui nüüd rumalad inimesed toksivad otsingusse sisse "elektriline kalapüügipüügiaparaat", siis kahju veelgi suurem. Igal juhul, kui ma mingi elektriku jõe äärest leian, siis ujuma ma ta elektrilises keskkonnas õpetan.
                          Minu DIY blogi
                          <- CSS'i lairibad EL70 erihinnaga!

                          Comment


                            #28
                            Kui siin effektiivsest kalapüügist jutt siis.On ka selline asi.Paar granaati vette, natuke aega oodata, et kõik kalad ilusti veepeale tuleks ja ongi järv puhas.Muidugi püreed on rohkem kui kala.
                            muusika on kuulamiseks

                            Comment


                              #29
                              Jah ja räägivad, et nii see "Kursk" põhja läkski :'(
                              Nii et nii ärge rohkem tehke.

                              Comment


                                #30

                                Kalapüügieeskiri
                                Vabariigi Valitsuse 9. mai 2003. a määrus nr 144
                                2. peatükk
                                NÕUDED KALAPÜÜGIVAHENDITELE
                                2. jagu
                                Piirangud ja nõuded püügivahenditele ja -viisidele kõikides veekogudes
                                § 11. Piirangud püügivahendite kasutamisele

                                Kõikides veekogudes on keelatud:
                                1) püüda kala müttamisega, elektriga, mürk- või narkootiliste ainetega, torkeriistadega (v.a harrastuslikul allveekalapüügil), haakeriistadega, tulirelvadega, lõhkelaengutega; kasutada siseveekogudel jääalusel püügil söödana eluskala;
                                Minuarvates on seadus ses suhtes natuke liiga karm, kuid eks selline valik ole vast samas ka ainus lahendus üritamaks kontrollida elektriga kalapüüki...

                                Aga siiski, näiteks mul on eraveekogu ja ma kasvatan seal karpkala/forelli/... ning mul on vaja vahest kiirelt ja mugavalt värsket kala, siis parimat lahendust kui elekter pole olemas. Need kalad, mis jäävad vette, toibuvad šokist ja ujuvad ju kenasti mõne minuti möödudes minema, ilma, et neil midagi hiljem viga oleks... Eks siin olegi vaid 1 põhjus, mix see vahend keelatud on - efektiivsus

                                Comment

                                Working...
                                X