Kui see on Sinu esimene külastus, siis tutvu
palun korduma kippuvate küsimustega klikates selleks ülal asetseval lingil. Enne uue postituse lisamist pead Sa registreeruma.
Postituste lugemiseks vali meelepärane foorum allpool olevast nimekirjast.
Teade
Collapse
Foorumi reeglid.
Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
Ei ole vist lihtsamat lahendust, kui LM317 ja sobiva nominaaliga takisti konstantse voolu reziimis. Mingi alalisvooluallikas ka muidugi vajalik.
Ise tegin kunagi rikkis Siemensi ISDN terminalist, kuna sisaldas klotsi, mis 220V vahelduvast muuhulgas ka 40V alalist tegi. Laadi 1 või 10 akut, vool oli ikka 100mA, laadimisaega vaatasin kella pealt
Tõsi, 40V oli pisut ülearu, sestap tuli LM317´le üsna korralik radikas paigaldada
Püsivooluga laadimisel on oht üle küpsetada.
Kui tegu just NiMH ja ka 2 tk. korraga, kasutage laadimiseks Nokia 3210-t: pole ohtu, et täis ei saa, ega ka üle ei saa (kiirlaadijaga 1800 mAh akud 2 tunniga).
Lühidalt kirjeldades käib laadimine nii. Mida tühjem on aku seda suurema vooluga laetakse (tühja aku voolu piirab 12 oomi takisti), mida rohkem aku täis saab seda väiksemaks muutub ka laadimisvool kuni lõpuks muutub laadimisvool peaaegu nulli lähedaseks. Ei ole ülelaadimise ohtu. See-eest kulub laadimiseks rohkem aega kui konstantse vooluga laadimisel.
Niipalju võiks lisada, et see lõputransistor BC557 kippus tuliseks minema. Siis tuleks laadimisvoolu vähendada suurendades 12 oomi takistit. On võimalus ka panna võimsam lõputransistor.
Potensiomeetriga keeratakse laadimise pinge paika.
Endal plaanis sama laadia ehitada ja võimsama väljundvooluga kui see skeem võimaldab. Millal valmis saan ei oska ütelda, tegelen praegu selle laadia toite probleemidega. Kuna elan Tallinnast kaugel ja Tevalo pood pole lähedal otsustasin Abo raamatu arvutuste järgi toiteploki ehitada, saan kasutada vanu juppe ja ka kogemusi juurde
Õigem oleks küsida, millise vooluga. Kui 2tk. AA akusid, laadimispinge ~3,2 volti...aga sead selle ikkagi niisuguseks, et laadimisvool oleks 1/10 akude mahtuvusest.
2000mA/h akude puhul siis 200mA ja laadimise aeg ~13 tundi.
Kui ei viitsi laadimist väga jälgida, siis pane vooluks 1/25 või 1/30 mahtuvusest. Pikeneb ka laadimise aeg 2...3 korda, kuid pole karta, et üle laed.
See kõik on väga umbkaudne soovitus...sellepärast ongi parem korrali akulaadija.
Selle skeemi järgi iga elemendi jaoks peab laadimispinge olema 1,42 V. kui laed kahte akut korraga (ühenda need järjestikku nagu ikka akupatareid) siis pead potekat keerama seni kuni läädia väljundpinge on 1,42x2=2,48 V. Väljundpinge pane paika siis kui akusid ei ole järgi ühendatud. Muidu koormavad tühjad akud kohe laadia ära ning väljundpinge langeb. Mida rohkem on akud täis seda suuremaks läheb väljundpinge ja kui akud on täis peaks koos akudega uhendatud laadia väljundpinge (akku klemmidel olev pinge) olemagi 2,48V. Täis akude puhul vool läheneb nullile.
PS! Kas pärast voolu sisse lülitamist laadia kuju muutus
kui muutus siis sooviks ka selle pilte näha
Comment