Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

digikale toide

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    digikale toide

    oleks vaja teha "digiseebikale" toide

    digikas tahab saada 2hte AA patareid/akut aga tahaks talle panna adapteri (mobla oma) nokia acp-7e aga ta annab välja 3,7v ja 355mA kuida/mida teha et voolu saaks täpselt 3 V peale........ või äkki see 0,7 volti ei tee masinale liiga?
    >>>>>>>>>>>>&g t;Foorum <<<<<<<<<<<<&l t;<<<<<<<<

    #2
    Mõõda selle ACP-7E pinge ära. Võimalik, et palju kõrgem, kui 3,7 volti. Kui seebikal pole adapterit ette nähtudki, siis võib tunduvalt kõrgem pinge talle ohtlik olla, sest patareidest üle 3,1V ei tule ja igasugu (võimalikud) kaitselülitused sellepärast puuduvad.
    Kui digikal välklamp küljes, võib adapteri 355mA väheks jääda...kuigi kindel ei ole .

    Comment


      #3
      Minu valduses olnud Hp digikas( välguga) võttis peris kobeda kogue voolu...2300mA . Laenatud elukale ei hakanud akusi ostma ja patareid andsid otsad mingi ühe õhtaga..

      Comment


        #4
        Täna just lappisin kahte sellist juhtme "lahtise luumurruga" laadijat. Mälu värskendamiseks mõõtsin ka väljundpinget tühijooksul. Oli 9,1V. Koormust polnud kusagilt võtta, sest töö juures ei vedelenud ühtegi sobivat Nokia't ja laadijat uuesti lahti kruvida ka ei viitsinud, et takki külge riputada.
        Seega ettevaatus põhjendatud!
        Harjutamine teeb harjutajaks.

        Comment


          #5
          Ega see ACP-7 pole jah mingi suurem asi, aga kui sinna sisse ehitada stabikas 3V peale ja ka suuremad lüüdid lõppu, ehk veab "seebikarbi" käima!
          Head susserdamist !

          Comment


            #6
            Tegin mõned "loomkatsed" adapteritega.

            APC-7E pinge märgitud 3,7V...tegelikult 8,5V tühijooksul. Nüüd erinevate koormustega:
            30 oomi - 5,41V - 176mA
            20 oomi - 4,84V - 240mA
            10 oomi - 3,67V - 360mA

            APC-12E pinge märgitud 5,7V...tegelikult 6,09V tühijooksul. Koormustega:
            30 oomi - 6,02V - 190mA
            20 oomi - 6,00V - 290mA
            10 oomi - 5,88V - 570mA

            Sony digifotoka DSC-V1 laadija, märgitud 4,2V...koormuseta 4,21V(&#33. Lubatud vool 1500mA.

            Siit võib ka järeldada, et APC-7E pole sees muud kui trafo, dioodsild ja võibolla kondensaator...digikale taha teda ei julgeks panna .

            Comment


              #7
              Ma pole küll eriti kodus elektroonikas aga kasutan LM317 baasil tehtud potekast reguleeritava pingega toitekat. Mulle tundub päris hea asi olevat ja piisavalt stabiilne ka. Projekt ise tuli ka üsna odav: trafo, dioodplokk, paar kondekat ja takistit ning radikas kivile. Seda siis kasutangi erinevate projektide katsetamiseks-toitmiseks (sealhulgas oma Canon A75 4.3V DC) koostöös testriga.

              Comment


                #8
                Üldiselt on mobiililaadijatel sees pingemuundaja, ntx autolaadijatel. Puudub trafo, on olemas induktiivsus drosseli kujul. Teevad 12V pealt 6V peale pinge. Kuidas allapoole modida on juhend täitsa eesti keeles (vist ) olemas, http://www.nomad.ee/micros/etrex.shtml . Seal ehitatakse asja küll gpsi toiteks. Piirama võib hakata fotika poolt tarbitav vool, see vajab eraldi proovimist.

                Comment


                  #9
                  Mobiili autolaadijatel üldiselt max. väljundvool piiratud u. 700mA peale. Seda saab tõsta, kuid impulss-stabilisaator või võimsustranss tahavad siis lisajahutust saada.
                  Vana Ericssoni autolaadija tegin ringi...nüüd tuleb kuni 1400mA 6...8V juures ja sobib täiesti näiteks videokaameratele autost toitmiseks.

                  Comment


                    #10
                    Igaks juhuks hoiatan ,et vaata digika originaal akude peale kirjutatud pinget. Tihti peale on need 1,2V.
                    Tõnis

                    Comment


                      #11
                      originaaladapterid peax ka saadaval olema ju digikatele. endal ka soov osta/teha aga tegemisega see lugu , et ei taha nagu oma toitekaga seda maha põletada, seepärast eelistangi tehasetoodet, kuigi soov oleks ehitada kyll mingi, mis ka kaitseb igasugu ylepingete vms vastu

                      Comment

                      Working...
                      X