Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

uln 2004 jaga mootordriver

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    uln 2004 jaga mootordriver

    mõtlesin siis mingi skeemikese koduste vahenditega välja...
    protoboardil asi töötas aga pinget jäi väheseks...


    oskate äkki mingeid asju juurde lisada sellele et pinge suuremaks saada


    #2
    Kuidas ta töötada sai: eraldi transid ja ULN peaksid vastuollu sattuma?
    Eraldi transid peaks olema PNP-tüüpi ja baaside ees takistid >=1k.
    - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
    - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

    Comment


      #3
      Ja mis imega sa mõlted seal pinget tõsta? ULN2003 pingelang nüüd nii suur ka ei ole, et oleks vaja talle mingeid transse paralleeli panna. Kui tarbid rohkem voolu, kui uln lubab, siis pane transs väljundisse.

      Comment


        #4
        ma ei tea mul töötas asi täitsa ilusti. aga kudas ma need eraldan? kas sa mõtled et ma juhin mõlemat asja eraldi?

        Comment


          #5
          Jah, nii ei tehta.
          ULN2004 iga väljund talub 500mA voolu ja koormusele võib anda toiteks max. 50V.
          Teeme nüüd selgeks, mida on vaja juhtida ja palju see pinget/voolu vajab. Siis saab edasi mõelda...
          Elektroonika töötab suitsu baasil.
          Tähendab - igasse detaili on doseeritud täpne kogus suitsu.
          Kui mõnest suits välja lasta, siis värk enam ei käi.

          Comment


            #6
            nonii... projekt on teha roboti mootoritele juhtimissüsteem.
            mootorid: pinge ~4V ja vool max 0,5A (kinni hoides)
            tahtsin teha nii, et uln'ist saab mootor - pinge ja läbi transi tuleb + pinge. laual töötas aga kui te väidate et ei tööta ja nii ei tehta, siis jah tuleb teie nõu küsida, miks ei tööta ja mida muuta. tahan just hästi odavalt läbi ajada ja hsilda teha ei viitsi eriti. kasutada tahan just neid komponente, sest need kodus olemas

            Comment


              #7
              Sain aru et on tahtmine ise H-silda teha ULN2004 ja lisatransistoride abil, siis vast ikka valmis-H-silda mõttekam kasutada, vaeva vähem... Sellised täitsa olemas, mis 500mA taluvad, vanadest printeriromudest ikka saab, otsimise vaev ainult...
              Elektroonika töötab suitsu baasil.
              Tähendab - igasse detaili on doseeritud täpne kogus suitsu.
              Kui mõnest suits välja lasta, siis värk enam ei käi.

              Comment


                #8
                ma yhe leidsin aga tollel on yhe h-silla power jalg ää murdunud :unsure: <_< äkki oskate öelda kudas seda parandada? jalga alles veel 0,5-1 mm

                ja rohkem printereid eriti ple

                Comment


                  #9
                  Kraabi ettevaalikult puhtaks , tinata ja jooda traadijupp külge.
                  - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
                  - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

                  Comment


                    #10
                    lammuta mõni vana floppy ära. Seal sees on ikka enamasti. Ainuke viga, et kipuvad olema smd-d Nende jootmisel rohkem jama.

                    EDIT: et siis h-sildu sisaldavatest kontrolleritest jutt.
                    Oota! Las ma teen seda natuke paremaks...

                    Comment


                      #11
                      Originally posted by raitl@Dec 19 2004, 20:14
                      lammuta mõni vana floppy ära. Seal sees on ikka enamasti. Ainuke viga, et kipuvad olema smd-d Nende jootmisel rohkem jama.

                      EDIT: et siis h-sildu sisaldavatest kontrolleritest jutt.
                      Nendest vist 500mA taluvusega H-sillaga draivereid ei leia, nõrgukesed seal, seepärast soovitasin vanu printerite omi vaadata. Printerite romulaid peaks Tallinnas jätkuma, ainult et otsida võiks selliste printerite omi, kus bipolaarset mootorit (4 otsa, mitte 6) sees näha.
                      Elektroonika töötab suitsu baasil.
                      Tähendab - igasse detaili on doseeritud täpne kogus suitsu.
                      Kui mõnest suits välja lasta, siis värk enam ei käi.

                      Comment


                        #12
                        lõuna ajal vaatan mis teha annab ja äkki saab enne jõule ka kivi omale kätte, et siis oleks midagi teha need tyhjad päevad...

                        Comment


                          #13
                          Kui kivi ei leia või vanale karku alla ei jooda , proovi oma esialgset skeemi nii täiustada nagu kirjutasin.
                          - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
                          - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

                          Comment


                            #14
                            Originally posted by felch@Dec 20 2004, 08:41
                            Kui kivi ei leia või vanale karku alla ei jooda , proovi oma esialgset skeemi nii täiustada nagu kirjutasin.
                            Kui H-silla ülemist poolt ise juurde aretada, oleks õigem kui iga haru koosneks samuti kahest transistorist nagu alumises pooleski. Justnagu alumise poole peegelpilt, aga p-n-p transistoridest. Üksiku transistori võimendustegur jääb ilmselt liiga väikeseks korralikult võtmerezhiimis töötamiseks (liittransistor oleks juba mõeldav). Mis aga saab siis, kui silla diagonaalid peaks juhtumisi (selline halb üllatus vägagi võimalik&#33 mõlemad avava juhtsignaali saama? Midagi põleb maha... Kuidas selline sild n.ö. "lollikindlaks" mõelda? Lisaprobleem...
                            Seepärast valmistükk (H-sild) töökindlam...
                            Elektroonika töötab suitsu baasil.
                            Tähendab - igasse detaili on doseeritud täpne kogus suitsu.
                            Kui mõnest suits välja lasta, siis värk enam ei käi.

                            Comment


                              #15
                              Silla ühele sisendile annks signaali otse (kontróllerist) ja teisele sama signaali inverteerituna.
                              - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
                              - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

                              Comment

                              Working...
                              X