Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Elektrooniline elektriarvesti

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    #16
    Eelpool loetletud väited ilmastiku muutumistest ja aastaaegadest on igatahes olulised.
    Näiteks "narva" plokist või "palivere" seinapaneelist sein imab katmata kujul (värvimata) pidevas ja tugevas vihmasajus ca 30kg/m2 vett 30 minuti vältel. Valge silikaat ca 14kg/m2. Olen fassaadikatetega tegelenud mingi 6-8 aastat ja oman ettekujutust hoone soojapidavusest, samuti veeaurude (difusiooni) liikumisest ehituskonstruktsioonides jne. OK.
    Mis veel. Korteris ei ole elektrikütet.On keskküte. Ei ole elektripliiti. On gaasipliit. Mis puutub boilerisse, siis temperatuur püsib ilma tarbimiseta ca 24 h. Eks ta midagi jahtub küll. Olen mõõtnud boileri tarbimist eraldi voolumõõtjaga(asub keldris) ja on keskmiselt 5kWh ööpäevas. Ok. Talvel on kelder jahedam, paneme ühe kWh lisaks. Ikkagi on 1300kWh palju. Ega siis boiler ööpäevläbi ei küta. Kodus on 2 arvutit, loomulikult valgustid, mõningat pudipadi veelesumasin, triikraud! ja veel nipetnäpet.
    Igatahes on mõistus otsas.

    Teema püstitamisel oli soov mõõta mugavalt elektri tarbimise kulusid erinevate tarbimisgruppide lõikes, neid logida, koostada kasvõi kirev graafik, et tekiks ülevaade.
    VOT.

    Comment


      #17
      Originally posted by martinj@Dec 22 2004, 11:59
      Milleks siis termoregulaatorid olemas.
      No siis ei sõltu ju _AINULT_maja vajalikust küttevõimsusest vaid ka sellest, kas termoregulaator on olemas ja oma tööd korralikult teeb.

      Comment


        #18
        Siin kunagi oli juttu temperatuuri mõõtmisest ja graafikust PC abiga. Oli see nüüd Joystik või COM port, ei meenu; aga kui vastavate pinge- ja voolumuundite abiga andmed arvutisse salvestada, siis saaks juba tabeleid koostada nii et mühiseb!
        Head susserdamist !

        Comment


          #19
          >> No siis ei sõltu ju _AINULT_maja vajalikust küttevõimsusest vaid ka sellest, kas termoregulaator on olemas ja oma tööd korralikult teeb

          Absurdne argument.

          Comment


            #20
            Ega väide vähem absurdne ei ole, noh ütleme tegelikult et on kehvasti sõnastatud.
            Ei aita ka regulatori olemasolu kui näiteks majas olevate elektriseadmete kogutarbimine on suurem vajalikust küttevõimsusest ning nad on pidevalt sees. Siis tõuseb toa temperatuur ja sealt edasi maksad ikka rohkem kui ainult kütteseadmetega küttes. See tähendab ka seda, et väljaspool kütteperioodi on ka säästulambist ja mikrouunist tulemas elektri kokkuhoidu elektriküttega majas.

            Comment


              #21
              Lugesin teemat, aga päris hästi aru ei saanud, milles siis anomaalia seisneb :unsure: Kui sa arvad, et tarbid "harjumuslikult", aga elektriarvesti näitab teisi numbreid, milles siis probleem? Kutsu EE-st montöör kohale, kes paigaldab sulle uue arvesti ja asi jokk. Milleks hakata leiutama ja lisakulutusi tegema lisaarvestite peale, et kontrollida, kas EE poolt paigaldatud mõõteriist valetab või mitte. Muidugi kui mõtled mingi komisjoni kokku kutsuda ja siis aktsepteeritud meetodil ja aktsepteeritud mõõtevahendiga tõestada, et EE poolt paigaldatud arvesti valetab ja lõpuks EE sellepärast kohtusse kaevata (ja seal ka võita :lol: ), siis lase käia
              Näide otse elust: inimene kurdab, et elektrisüsteemis on samamoodi mingi kala/anomaalia - iga kuu on arvesti näidud liiga suured. Küsitledes inimest selgus, et enamustes tubades on põrandaküte... Natuke arvutamist ja siis sai inimene ise ka aru, et arvesti näidud ei olegi nii suured kui alguses tundusid...
              Aeg on energiahulk, mis jääb põhjuse ja tagajärje vahele.

              Comment


                #22
                kas keegi on siis proovinud voolutrafode ning sobivate pingetrafodega neid parameetreid mõõta? ma mõtlen midagi tõsisemat, prose, RS-232(484?) liides ja muu. sageduse mõõtmise jätaks esialgu kõrvale.

                plaaniks panna siseneva 3F liini külge


                kuid oh jah, unistused-unistused...

                Comment


                  #23
                  Niisiis mul käsil hetkel selline projekt, a natuke laiendatud, sisaldab viimati mainitutele ka veel sageduse kontrolli a soovix aju on asjal inteli 8086, linux on eesmärgiks peale saada, kasutan yhelt P1 emaplaadilt maha joodetud kivi et saad kettainterface siis saadud andmed salvestataxse kettale, ja kontroller sisaldab veel 2xserjal, 1xparalel, 2xFtd, IR, viimase peale kavatsen half duplex systeemi teha yle radiolingi,seega ei pea arvuti kogu eg käima ja vajadusel ainult saab midagi teha kas täielik power down vastavale väljundile, lisax kõigele sisaldab see ka äikesekaitset, probleemsed kohad on soft prosele, kuna see peab spetsiifiline olema, arvuti poolse softiga saan hakkama kuna Delphyt niipalju oskan. mõõtmised siis järgmised:Pinge,Sagedus,Vool,Aeg. neid kombineerides saab kõik mõõtmised mida vaja, voolu jaox kasutan vastavaid andureid, Mis on piisavalt kiired et määrata ka koormuse tüüp, tegelt on andurid ainult jagajad, kogu töö teeb ära A/D muundur, Pinge päpsuseks on 0,4V, , voolul 0,05A, , võimalus upsi liitmiseks, Ja kõige tähtsam, vajadusel lülitada mõni osa majast välja või mõni kõrvalhoone. Kes tahab liituda projektiga andku teada, ma nõus ideid vahetama, vb ka detaile.
                  Modelleerimises ja tootmises kehtivad:
                  1. Avariikindel vooluring lühistab kõik teised.
                  2. Transistor, millel on kiiresti toimiv kaitse, säästab kaitset, sulades kõigepealt ise.

                  Comment


                    #24
                    Originally posted by murphy@Aug 10 2005, 21:33
                    Niisiis mul käsil hetkel selline projekt, a natuke laiendatud, sisaldab viimati mainitutele ka veel sageduse kontrolli a soovix aju on asjal inteli 8086, linux on eesmärgiks peale saada
                    Linuxi jaoks on vaja vähemalt 386 CPU. 8086-e võid ära unustada, see ei võimalda piisavalt mälu.

                    Comment


                      #25
                      arvuti on suht arvestatav tarbija. 600kWh kuus lisaks on tiba palju, aga vb suur toide kellatud asi ja pidevalt suur prosede koormus. ma tean, et mul kodus läheb olenevalt kuust ca 100kWh arvutile ära ja mul ei tööta see asi 24/7. mõned "pisitarbijad" veel ja äkki saadki nii oma näiduvahe kätte. kui sel ajajärgul pinge kõrgem oli, siis arvesta seda ka, et tavaseadmete võimsus kasvab pinge kasvamisel.
                      ärge näkku lööge, kui miskit puusse panin
                      Reha otsa astumine on inimlik, sellel hüppama jäämine pisut rumalam tegevus

                      Comment


                        #26
                        Originally posted by murphy@Aug 10 2005, 19:33
                        Niisiis mul käsil hetkel selline projekt, a natuke laiendatud, sisaldab viimati mainitutele ka veel sageduse kontrolli a soovix aju on asjal inteli 8086, linux on eesmärgiks peale saada, kasutan yhelt P1 emaplaadilt maha joodetud kivi et saad kettainterface siis saadud andmed salvestataxse kettale, ja kontroller sisaldab veel 2xserjal, 1xparalel, 2xFtd, IR, viimase peale kavatsen half duplex systeemi teha yle radiolingi,seega ei pea arvuti kogu eg käima ja vajadusel ainult saab midagi teha kas täielik power down vastavale väljundile, lisax kõigele sisaldab see ka äikesekaitset, probleemsed kohad on soft prosele, kuna see peab spetsiifiline olema, arvuti poolse softiga saan hakkama kuna Delphyt niipalju oskan. mõõtmised siis järgmised:Pinge,Sagedus,Vool,Aeg. neid kombineerides saab kõik mõõtmised mida vaja, voolu jaox kasutan vastavaid andureid, Mis on piisavalt kiired et määrata ka koormuse tüüp, tegelt on andurid ainult jagajad, kogu töö teeb ära A/D muundur, Pinge päpsuseks on 0,4V, , voolul 0,05A, , võimalus upsi liitmiseks, Ja kõige tähtsam, vajadusel lülitada mõni osa majast välja või mõni kõrvalhoone. Kes tahab liituda projektiga andku teada, ma nõus ideid vahetama, vb ka detaile.
                        Kas antud isend on juba valmis ja testitud ?

                        Comment


                          #27
                          Mul on olemas üks selline kivi nagu ADE7756, millest midagi analoogset teha tahaks. Kas keegi aga oskab öelda, kust saaks sellele vajaliku sisendmähise või kuidas iganes seda kutsutakse? Ise kerida (1:250 kanti et saada +-1V) või leidub neid ka kuskil kohalikus kaubanduses normaalse hinnaga? Mina Tevalo kataloogist sellist asja ise üles leida ei osanud. Seda kivi on Analog Devices nõus testimiseks tasuta saatma, kui neile oma projektist rääkida :-)

                          Comment

                          Working...
                          X