Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

ühte erilist skeemi vaja

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    ühte erilist skeemi vaja

    punane põleb, punane hakkab tuhmuma, sinine hakkab helendama, punane on kustunud, sinine hiilgab täies heleduses, sinine hakkab tuhmuma.

    Mingit sellist skeemi oleks vaja, et oleks sujuv üleminek ühelt värvilt teisele. Kas kuskilt leiab sellist?

    ise olen otsinud, aga sellist pole veel leidnud

    #2
    Paned sinna liugur pote vahele ja saad seda käsitsi tuunida palju jõuad. :lol:
    S A C
    Siberian Audio Concept

    Comment


      #3
      Originally posted by pang@Jan 3 2005, 23:54
      ....et oleks sujuv üleminek ühelt värvilt teisele. Kas kuskilt leiab sellist?
      Esimene sarnane, mis meenus, on raadiovastuvõtja häälestusindikaatori skeem L. Abo raamatus "Raadiolülitused" lk. 244. Olen sellist katsetanud ja täiendanud. Seal on kahe punase ja ühe rohelise LED-iga, sujuvad üleminekud on ühelt punaselt "üle rohelise" teisele punasele. Trükiveakurat on ka tülitamas käinud, raamatu skeemil rohelise LED-i valepidi pööranud ja õige viite algallikale [5.44] asendanud vale [7.44]-ga. Skeem töötas paremini kui panin rohelise LED-iga jadamisi ühe ränidioodi (sinise pingelangu pole mõõtnud, selle kohta ei tea öelda). Juhtisin VT1 asemel op-võimendiga.
      Küsimusest ei selgu kas midagi sellist vaja, aga mingi idee sealt ehk...
      Elektroonika töötab suitsu baasil.
      Tähendab - igasse detaili on doseeritud täpne kogus suitsu.
      Kui mõnest suits välja lasta, siis värk enam ei käi.

      Comment


        #4
        http://www.bit-tech.net/article/92/
        seal on midagi taolist

        Comment


          #5
          http://www.metku.net/index.html?sect=view&...rfade/index_eng

          seal on skeem mis somib täielikult sinu nõudmistega

          (proovitud asi)

          Comment


            #6
            Suur suur aitäh kõigile !

            kas selle saaks kuidagi 12v peale modida?
            ( SELLE )

            Comment


              #7
              Originally posted by pang@Jan 4 2005, 13:29
              kas selle saaks kuidagi 12v peale modida?

              Vast polegi mõttekas 5V stabilisaatorit talle toiteks teha. Op-võimenditele sobib toiteks ka 12V (mitte "v", vaid "V"&#33. LED-idega jadamisi olevad takistid tuleks siis suurema pinge tõttu umbes kolm korda suurendada (või arvutada LED-ile lubatud max. voolu arvestades). Muu võib proovida samaks jätta, midagi hullu ei juhtu. Head katsetamist!
              Elektroonika töötab suitsu baasil.
              Tähendab - igasse detaili on doseeritud täpne kogus suitsu.
              Kui mõnest suits välja lasta, siis värk enam ei käi.

              Comment


                #8
                Nagu ma aru saan, siis töötab see skeem 2-e tulukesega ja sinnasamma võib neid mitmeid juurde pista (ngu minu skeem on tehtud)
                minu skeemil: süttivad punased, punased kustuvad, sinised hakkavad põlema jne.
                Kas mul on õigus või kujutan seda endale ette?
                -----------------------------------------------------------------------------------------------
                Küsiks siis veel, et milliseid transistoreid kasutada( NPN ja PNP ) ?
                ------------------------------------------------------------------------------------------------
                OOMI SEADUS by qwerty009

                Kood: 75-063-48 - 10mm red (922)
                typ V : 1.7
                (IF) (mA) : (20)
                "Takisti väärtuse saame arvutada järgmise tehtega: (R=U/I) "
                R=12V/0.020A=600Ω
                Aga kui jadamisi ühendan 2 LEDi, siis on R=12V/0,040A=300Ω
                "Takisti võimsuse saab arvutada: (P=U*I)"
                P=12V*0.020A= 0.24W
                Ja jadamisi 2 LEDi: P=12V*0,040A=0.48W
                Kokkuvõte: punaste LEDide jadamisi ühendamiseks 12V pealt on vaja 300Ω ja 0,48W takistit.

                ......
                Kood: 75-063-97 - 10mm blue
                typ V : 4.9
                (IF) (mA) : (20)
                R=12V/0.020A=600Ω
                P=12V*0.020A= 0.24W

                Kokkuvõte: Siniste LEDide rööbiti ühendamiseks on vaja mõlema LEDi ette panna 600Ω ja 0.24W takisti

                :unsure: Kas arvutused on õiged?
                Mulle tunduvad küll imelikud.

                ----------------------------------------------------------------------------------------------
                Veel üks küsimus/probleem.
                Ma tahan kogu süsteemi ette panna poteka( potensiomeeter tuleks sinna, kus asub punkt "X"), et saaks põlemise eredust natukenegi reguleerida. Milline sinna kõlbaks(millise takistusega)?

                Või saaks paremini reguleerida kui asetada potekas "A"-sse ja teine potekas "B"-sse?

                ================================================== ==
                ================================================== =
                MINU MODITUD SKEEM

                Ehk siis: kas minu moditud skeem töötab?

                Comment


                  #9
                  Originally posted by pang@Jan 5 2005, 14:59
                  Küsiks siis veel, et milliseid transistoreid kasutada( NPN ja PNP ) ?
                  -Paneks sinna suvalised transistorid, mis sellist kollektorivoolu taluvad (palju kordi suurema taluvusega pole ka erilist mõtet, suured on) ja vastava juhtivusega oleks. Töötavad emitterjärguritena (kodutööks teema "Emitterjärgur" kasvõi mõnest sobivast raamatust).

                  Kas arvutused on õiged? Mulle tunduvad küll imelikud.
                  -Mulle ka tunduvad imelikud. Arvestamata on jäänud kõik pingelangud. Seda võiks täiendavalt arvesse võtta, et ränitransistoriga emitterjärguri emitterile jääb umbes 0,6V madalam pinge kui baasile antud. Seega 12V toitepinge puhul punaste LED-ide ahela takistile saab maksimaalselt jääda (isegi kui baas kollektoriga ühendada, tegelikult op-võimendi väljundsignaal nii madalale ei lähegi) 12-1,7-1,7-0,6=8 volti ja selle järgi takisti 20mA voolule (ühine vool mõlemale LED-ile ja pole kahekordne nagu Sinu arvutuses) oleks 400 oomi. Levinud lähimad nominaalid siis 390 või 430. Võimsust eralduks takistil (pole vaja arvutada kogu ahela võimsust, vaid ainult takistile) max. 8*8/390=0,16 vatti ehk 0,02*0,02*390=0,16 vatti, lähim suurem (et oleks reservi) vast 0,25W.
                  -Kodutööks pakuks välja uurida, kuidas arvutada takistil eralduv võimsus kui on teada selle takistus ja sellele takistile langev pinge (või seda läbiv vool). Valemite teisendamine.
                  -Analoogselt võiks arvutada siniste valgusdioodide takistid, kus siis kumbagile arvestada 20mA voolu.

                  Ehk siis: kas minu moditud skeem töötab?
                  -Küllap ta töötab, edukat ja julget katsetamist!
                  Elektroonika töötab suitsu baasil.
                  Tähendab - igasse detaili on doseeritud täpne kogus suitsu.
                  Kui mõnest suits välja lasta, siis värk enam ei käi.

                  Comment


                    #10
                    Vs: ühte erilist skeemi vaja

                    niisiis, ei hakkand igaksjuhuks uut teemat tegema. (see samalaadne)
                    on siis vaja selleist asja mis paneks pirni/led'i sujuvalt põlema ja kustutaks sujuvalt ja nii jääkski tegema, ytleme nii et pulseeruvad. 12V sisse ja 12V välja. andestage kui väga lollisti kysisin.

                    Comment


                      #11
                      Vs: ühte erilist skeemi vaja

                      sama metku skeem. lihtsalt pinge pane 12V (loodan, et oskad niipalju seda skeemi modida). kui 555 seda 12V ei kannata, võid panna 2 eraldi toidet või siis teha 12V'st 5V 555'ele ja 12V läheb edasi ka pirnile. lihtsalt ei pea panema 555'e outputti kahte transistorit.

                      Comment

                      Working...
                      X