Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

ULN2003

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    ULN2003



    Igaks juhuks küsin siin üle. Kas see skeem toimib? Ning kui toimib, kas oleks keegi nõus kirjutama mulle hästi lihtsat programmi stepper mootori juhtimiseks? Edasi liikumine kuni nupuvajutuseni, mille peale lükatakse tagurpidikäigule. Protsessor on PIC16F876A. Soovitavalt C-s. Tahaks hakata progedega tutvust tegema ning minu arvates on kõige parem just olemasoleva programmiga mängides seda teha. C-d olen varemgi torkinud, sellest ka eelistus.

    EDIT: Muutsin skeemi
    Oota! Las ma teen seda natuke paremaks...

    #2
    ma programmi teha ei oska, aga ma võin kirjutada kuda progreda(kui sa seda juba ise ei tea):
    00
    10
    11
    01
    00

    Comment


      #3
      Originally posted by raitl@Jan 20 2005, 10:02
      Kas see skeem toimib?
      Toimib, kuid selle variandi (alati kaks mähist korraga pingestatud) puuduseks võiks pidada seda, et nende kahe juhtotsaga ei õnnestu mootorit pingetuks teha ja vajadusel tuleb kuidagi toidet kommuteerida selleks. Teine variant samalt autorilt (nelja juhtotsaga), kus ULN2003 juhib igat mähist eraldi, on selles mõttes universaalsem
      http://www.doc.ic.ac.uk/~ih/doc/stepper/co...mated/both.html
      (saab kasvõi nii)
      ja võimaldab lisaks ka kõik mootori mähised vooluta jätta selleks ajaks kui ta seisma peab...
      Minu jaoks jäi veel ainult selgusetuks (ei süvenenud, kas on mingi põhjendus) nende 1k takistite otstarve invertoriteks kasutatud lülide sisendite vahel (sisenditel niigi 10,5k juba, mis see 1k enam juurde annab?).
      Elektroonika töötab suitsu baasil.
      Tähendab - igasse detaili on doseeritud täpne kogus suitsu.
      Kui mõnest suits välja lasta, siis värk enam ei käi.

      Comment


        #4
        Tänud fre, et mu tähelepanu sellele pingestatuks jäämisele juhtisid. Otsustasin nüüd selle teise variandi kasuks seal lehel ja kasutada ikka nelja PICi väljundit kummagi stepperi juhtimiseks. Aga nüüd on päevakorras see programmi probleem...
        Oota! Las ma teen seda natuke paremaks...

        Comment


          #5
          Tjah, see on nagu "düüsekruvi" ümber sääreväristaja mootori ehitamine
          Tõesti hea projekt on http://www.doc.ic.ac.uk/~ih/doc/stepper/smack-jnr/ - üks PIC, kolm stepperit otse läbi uln2003ede, lõpulülitid, serialjuhtimine, sourcecode jne, väga hästi dokumenteeritud asi.

          Comment


            #6
            Skeem

            Kas selliselt võib lahendada kahe stepperi juhtimise? Ega ühine toide ja üksainus zener probleeme ei tekita? Mootorid üksteist segama ei hakka?
            Oota! Las ma teen seda natuke paremaks...

            Comment


              #7
              osta uln2804A ja saad 2 stepperit läbi ühe ära juhitud pole vaja raiseta raha(targematgi teha sellega)

              aga peaks töötama(minu arvates)

              Comment


                #8
                Kas originaalallikas on kuidagi põhjendanud stabilitroni kasutamist? Mina küll ei suuda aru saad, milleks ta on...
                - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
                - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

                Comment


                  #9
                  mootori mähiste välja lülitamisel tekkiva pinge uln-i jõudmise kaitseks peaks olema. Sedasi oli seal kirjas... niipalju kui mina aru sain
                  Oota! Las ma teen seda natuke paremaks...

                  Comment


                    #10
                    Originally posted by bloody-orc@Jan 21 2005, 19:36
                    osta uln2804A ja saad 2 stepperit läbi ühe ära juhitud pole vaja raiseta raha(targematgi teha sellega)

                    aga peaks töötama(minu arvates)
                    uln2003-ed sain kirjutusmasinast mille ära lammutasin. Stepperid sealtsamast.
                    Oota! Las ma teen seda natuke paremaks...

                    Comment

                    Working...
                    X