Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

kaugjuhtimispult võimule

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    kaugjuhtimispult võimule

    Oskab keegi öelda, kas ja kuidas oleks võimalik leida lahendus sellisele probleemile?

    Mul on üks vana vene võimendi, mis töötab iseenesest veel väga hästi. Tahaksin talle lisada kaugjuhtimispuldi, et saaks heli reguleerida toolilt tõusmata. Kas müüakse mingeid selliseid komplekte või on võimalik asi ise valmis pusida? Või on võimalik panna ta tööle kuidagi teleka / DVD puldi abil? Tegelikult on eesmärgiks kaugjuhtida ainult ühte asja - helivaljust. Muud asjad (tämbrid, sisse-välja lülitamine jne.) pole olulised.

    Tänan!

    #2
    kindlasti on, iseasi, kust saab. Majakil oli, kui ma ei eksi, pult, aga see oli juhtmega.
    <span style=\'font-size:13pt;line-height:100%\'>Qlimax</span>

    Comment


      #3
      saab küll, kui võimendi sees ruumi on. lisaks tuleb mahutada sinna ka elektrooniline heliregulaator.

      Comment


        #4
        Samalaadne mõte ka omal. Kuna võimu volume&#39;i pote tahab nagunii vahetamist, siis mõtlesin ka elektroonilise regulaatori peale ning kui juba, siis miks ka mitte puldist juhitavaks teha. Point siis selles, et kuidas kõige lihtsamalt distantsjuhtimine aretada.. Kas oleks ehk mõeldav mõne seadme seest hankida distantsjuhtimise vastuvõtjapool ning sobiv pult? Või ei anna seda nii lihtsalt suvalist asja lülitama panna? Muud lahendused kipuvad vist kallimaks minema.
        Kõige elementaarsem oleks muidugi tekitada kaks erinevasse sagedusse jäävat ir silma ja led&#39;i paari, seega ühest nupust puldil lülitada ühte led&#39;i, teisest teist ning kummalegi vastav fotodiood juhib siis oma asja (ntx. vol. + ja -). Selle lahenduse eeliseks oleks signaali kodeerimise vajaduse puudumine, kuid funktsioone saaks täita vaid üksikuid.
        Mis variante veel oleks..

        Comment


          #5
          kuidas oleks kui kisuks kuskilt vanast katkisest keskusest süsteemi välja ja aretaks sinna? doonorit on aga vist raske leida.

          Comment


            #6
            Tänan kõigile, kes sõna sekka ütlesid&#33;

            Ma mõtlesin ise ka kõikvõimalikke variante läbi. Ja ka seda, et kuskilt vanast seadmest asi välja kiskuda. Aga kardan, et see oleks suht komplitseeritud tegevus, kuna reeglina tänapäeva olmeelektroonikale ei panda tootja poolt kaasa elektriskeeme. Ja seda ahelat sealt niiviisi "pimesi" otsida oleks küll lootusetu. Mäletan, et kunagi ammu-ammu müüdi mingeid selliseid distantsjuhtimiskomplekte, mis koosnesid puldist ja vastuvõtu poolest, ja kaasas oli juhend ja skeem. Mõeldud oli vist eeskätt vanadele vene telekatele kaugjuhtimise lisamiseks. Ise peangi silmas just mingit seesugust lahendust.

            Comment


              #7
              tglt on veel yx mitte väga keerulisem variant....olen näinud sellist varianti. et on pandud volyymi potet keerama mikromootor mingi rihma abil..ja seda mootorit tyyritaxe väikese elektroonilise plokiga kus on ir led peal ja reageerib puldile.. skeemi vast peax ka leidma googlest kui hästi otsida

              Comment


                #8
                Originally posted by Miilits@Jan 30 2005, 17:39
                tglt on veel yx mitte väga keerulisem variant....olen näinud sellist varianti. et on pandud volyymi potet keerama mikromootor mingi rihma abil..ja seda mootorit tyyritaxe väikese elektroonilise plokiga kus on ir led peal ja reageerib puldile.. skeemi vast peax ka leidma googlest kui hästi otsida
                Nojah, ma arvan, et see mikromootori variant jääb küll ära, sest selle mehhaanika ehitamine on juba tohutu ettevõtmine. Pealegi jääb ahelasse nö. "mehhaaniline" potekas ja seda nagu ei tahaks.

                Comment


                  #9
                  Aga kas seda mootori juhtimise skeemi ei saaks aretada kokku digitaalse heliregulaatoriga(kautades mootori toiteks olevaid signaale)?
                  tel 53729764

                  Comment


                    #10
                    Originally posted by Radioman@Jan 30 2005, 17:55
                    ...selle mehhaanika ehitamine on juba tohutu ettevõtmine. Pealegi jääb ahelasse nö. "mehhaaniline" potekas ja seda nagu ei tahaks.
                    Kasutada võib ka lihtsaima mehhaanikaga varianti, sama potentsiomeetri võlliga otseühenduses stepmootor + lõpplülitid et "üle" ei keeraks. Siinkohal ka üks võimalik skeemivariant ühelt vene lehelt,

                    juhtimine kahe otsaga - üks "valjemaks" ja teine "vaiksemaks". Nendele võib mingi eemaltjuhtimise aretada, kasvõi juhtmega...
                    Kui potentsiomeetrit jätta ei taha, siis see muidugi ei sobi...
                    Elektroonika töötab suitsu baasil.
                    Tähendab - igasse detaili on doseeritud täpne kogus suitsu.
                    Kui mõnest suits välja lasta, siis värk enam ei käi.

                    Comment


                      #11
                      Üldiselt neid mehhaanilisi asju ei tahaks. Liiatigi kui juhtimine toimub juhtme abil. Sest selle mehhaanika juhtimine on suht keeruline - äärmistes asendites peavad olema nn. kaitse lülitid, mis ülekeeramist takistavad. Kui ma sellise peenmehhaanika ükskord valmis ehitaksin ja ka elektriskeemi, mis seda juhtima hakkab, ja võrdlen seda vaevaga, mis mul kuluks toolilt püsti tõusmiseks, et vol-nuppu käsitsi keerata, siis ilmselt viimane variant on lihtsam...
                      Iseasi muidugi, kui tunneksin asja ehitamisest tohutut naudingut. Mul praegu rohkem praktiline kaalutlus.
                      Aga kui keegi teab kuskil müüdavat selliseid komplekte, nagu ma ülal kirjeldasin, siis olge head andke teada&#33;

                      Comment


                        #12
                        Omal ajal ehitasin heli nivoo regulaatori digi-ana muundi baasil. Vene kiv K572PA1 (kui õigesti mäletan). Signaal läks tugipinge sisendile ja koodiotstele ansin volüümi reguleeriva koodi loendist. Töötas küll. Hiljem avaldati sarnaseid skeeme Radio ajakirjas => oli töötav mõte&#33;
                        D/A muundeid on nüüd paremaidki olemas.
                        - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
                        - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

                        Comment


                          #13
                          see koik on liiga keerukas.on olemas lihtsam ja odavam heliregulaator ja mis koige parem-odav.
                          tuleb votta vanast vene telekast raadiokanali moodul,ja sealt omakorda УПЧ-З moodul.see moodul sisaldab lisaks helivahesagedusmuundurile ka elektroonilist heliregulaatorit.moodul on vyga kompaktne ja seega kergesti paigaldatav.stereo tahab muidugi kaht sellist moodulit.

                          Comment


                            #14
                            Kõige loogilisem ja lihtsam, kuid veits kallim lahendus. ds1803 digipoteks, pic näiteks 16f629 seda juhtima ja ir vastuvõtja tsop1738 pulti vastuvõtma.

                            Kui pic koodiga varem tegelenud pole ja aeg rohkem väärt kui raha võta at90s2313, ds1803, ja ir tsop1738 - avr-ile olemas bascom avr, mille demo versioonil softi suurus piiratud, kuid at90s2313 kivi mahutabki täpselt niipalju kui demos lubatud

                            Basom avr-is olemas ir vastuvõtu näited, i2c saatmise näited - ühesõnaga kõik vajalik, et teha ir kaugjuhtmise seade.
                            &quot;Computers in future may weigh no more than 1.5 tons.&quot;(Popular Mechanics, 1949)

                            Comment


                              #15
                              tartus, tiigi 1 müüdi vahepal isegi pulti koos vastuvõtjaga...veneaegne variant
                              midagi 2-300 maksis vast
                              Kui midagi ei tia, kysige minult...ma ei vasta:

                              Comment

                              Working...
                              X