Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

fm receiver

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    fm receiver

    kas kellelgi on fm vastuvõtja skeemi lihtsamat kuni 100kr
    või am wastuvõtja skeemi kuni 100 kr

    #2
    http://www.geocities.com/SiliconValley/Foo.../8711/KE101.htm
    mikroskeemiks on TDA7021,esimeseks katsetuseks täitsa sobiv

    Comment


      #3
      julgen ka seda skeemi soovitada, panin samasuguse kokku ja töötas küll
      aga jah sai natuke moditud parema tundlikkuse saamiseks yhe transiga antennivõim otsa topitud, täitsa huvitav oli katsetada, hetkel seisab niisama, ootab paremaid aegu.
      selle 100kOhm-ise pika pote saad vana vene teleka kanaliselektorist. seal neid lausa 6-12 tk, vastavalt teleka mudelile.
      PS! võimu tegin vanadest MP39-MP42 transidest aga head heli neist transidest ei tule.
      KT3102 tunduvalt paremad või ntx KT315

      Comment


        #4
        mida arvata sellest skeemist? kas selle ehitamine algajale võib kujuneda väga raskeks?

        Comment


          #5
          see lihtsam, aga häälestamine võib raskem olla, ma arvan, olen üritanud teha ka neid yhe transiga 'FM-e' aga midagi head sealt ei tule. Oli mingi ürgne venelaste skeem, vanast raamatust, kogu asi mis sealt tuli oli ainult üks pirin ja muud midagi, samamoodi nende induktiivpoolidega jne. Lihtne ta v6ib olla aga vaevalt sealt midagi tuleb, Ma olen ikka kividega teinud neid 'FM-e' ja kõik on kohe tööle hakanud, liiguta aint pooli natuke ja säti sagedus paika, raadio missugune. nyyd seisavad aint suveniirina oodates paremat lõppvõimu.
          aga kui tahad katsetada ja kogemusi siis võib ju kokku panna, vbolla töötab isegi paremini kui kividega, seda ma ei tea. eks Sa mõtle kumb parem oleks. mina teeks kiviga ja tean et see võtab ka vedu, kui toide peale anda. aga kui varem kividega midagi teinud ple siis vbolla oleks targem jah sellest alustada. Mis sisetunne ytleb?

          Comment


            #6
            Tegelikult saan inglise keelest paremini aru, aga kuna tahaks ikka töötava asja teha siis vist teen ikka selle eespool lingi järgi.

            Comment


              #7
              http://www.semiconductors.philips.com/acro...7021T_CNV_2.pdf
              vaata siit ingliskeelset teksti kõrvale

              Comment


                #8
                seal data sheetil olev mono skeem, kui suur trimmerkondensaator seal olema peax? ja see "56 nh" mis see on? olen algaja ja eriti seda asja ei jaga

                Comment


                  #9
                  sa vii venekeelne tekst ingliskeelsega kokku.tegu on sama mikroskeemiga.tee venekeelse järgi ja kui mõnest kohast aru ei saa siis võta data sheet abiks.poooli keerdude arv on antud ja kui sama traadi võtad siis saadki sobiva induktiivsuse.

                  Comment

                  Working...
                  X