Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

12V stepperi juhtimine kahe pici piniga

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    12V stepperi juhtimine kahe pici piniga

    ma praegu yritan teha seda nii, et yhendan uln'i 2 inputi inverteriga, et oleks nii, et kui üks on 1 siis teine on 0 ja nii siis teha 2 paari, mida juhin nii:
    00
    10
    11
    01
    00
    ...

    tegin selle skeemi ja stimulaatoris töötas, kuid pärismaailmas ei taha võtta vedu. Ainult lõdiseb ja väriseb

    mootor on 12V, 0.4A, 3.6 kraadi, 5 juhtmega

    kas kellelgi on mõni parem idee kuidas seda saavutada?

    EDIT:

    äkki suudab keegi hoopis minu skeemile lisada mingi programminäidise...
    tervet pole mõtet kuna see ei ühti niikuinii minu keelega(picaxeprog)


    #2
    Sinu koodi pole küll näinud kuid ehk on asi PICi genereeritud pulsside liiga lühikeses kestuses?
    Sul ikka on mingid viited vahel?
    - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
    - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

    Comment


      #3
      http://www.electro-tech-online.com/files/stpcontr.jpg

      siin on minu skeem

      ja programmis on iga "stepi" vahel pause 100ms

      steppimine toimub selliselt:
      0x0x
      x0x0
      x00x
      0xx0

      proovsin ka
      0xx0
      x0x0
      x00x
      0x0x
      0xx0

      milles x on tyhijuhe e. ei 0 ega 1

      siiani midagi

      Comment


        #4
        Mismoodi : ei 0 ega 1 ? Häälestad pordi pinni sisendiks? Sel juhul jääb ilmselt 1.
        - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
        - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

        Comment


          #5
          eiei need nullid ja x'id on need mis peale uln'i on ja ulniga on võimatu minuteada 1 outi saada, on kas 0 või x

          Comment


            #6
            K6igepealt v6ta PIC vahelt ära ning anna juhtmetega ise signaale peale ning vaata, kas mootor hakkab väikeste sammudega soovitud suunas pöörama. Kui sa annad 6ige signaalijada peale ja mootor pöördub kindlas suunas, siis on ühendus 6ige ja su koodis on jama. Kui mootor teeb m6ned sammud ühes suunas ja m6ne sammu tagasi pead mootori mähised 6igesti ühendama ning siis uuesti proovima.

            V6ib olla tead sa seda asja isegi aga ehk on sellest kellelegi teisele abi.
            Mootori mähiste ühendamise järjekorda on lihtne kindlaks määrata, kui on tegemist 5 juhtmelise unipolaarse mootoriga, m66da juhtmeotste omavaheliseid takistusi niikaua, kuni leiad 1 juhtme, millel on teiste otste pealt m66tes üks ja sama takistus, see on k6igi mähiste ühine. Nüüd anna sellele ühisele otsale 12v peale ja ühenda üks neljast ülejäänust massiga, ütleme et see on 1. mähis. Nüüd proovi järgmiseid, kui 1. on ühendatud massiga ja samal ajal ühendada mähis 2. kah massiga peab mootori v6ll natukene päripäeva pöörduma. Kui ühendad 1. ja 4. juhtmed massiga pöördub v6ll natukene vastupäeva. Juhtmete 1. ja 3. samaaegsel massiga ühendamisel ei juhtu midagi. Kui oled teinud juhtmete järjekorra selgeks, peab mootor pöörlema hakkama, kui ühendada mähiseid järgemööda 123412341234 jne v6i vastupidi.
            Kui sul on 6 juhtmega mootor, siis tuleb eraldad 2 mähisegruppi, kummagis 2 mähist, leida kummagi ühine väljav6te, need kokku ühendada ning edasi toimaida nagu ülalpool mainitud.

            NB! samm mootorid ei v6imalda enamasti ka väga suuri kiiruseid (välja arvatud m6ningad mudelid), niisis v6ib viga olla ka 6ige pikkusega signaalide tekitamises, suurenda signaalide pikkuseid ja vaheaegu.

            Comment


              #7
              nagu sai ennist mainitud siis mähised ja juhtmed on õiged... proovin veel ära ka ilma picita juhtimise

              ajalist probleemi pole(liiga kiiresti ma ei juhi) kuna iga sammu vahe on 100ms , mis ei tohiks kudagi olla liiga kiire stepperi jaoks...

              Comment


                #8
                Aga midagi see süsteem sul ikkagi teeb kui kohapeal v6beleb. Pane viivitus nii sekund, siis on ka silmaga näha mis juhtub (ehk tuleb m6ni koodiviga välja).

                Comment


                  #9
                  niisiis, ennist oli probleemiks loogikakivi, mis oli lihtsalt läbi põlenud... sai siis ära vahetatud ja uuesti proovima hakatud kui njetu... mis ei tööta see ei tööta
                  st siis, et stepper liigub jälle mingil määral, kuid mitte sinna kuhu vaja oleks...

                  ''''''''--|>---out1
                  in1_|_____out2

                  ''''''''--|>---out3
                  in2_|_____out4

                  legend:

                  ' on space, mida see foorum rea algusesse panna ei luba

                  ___ ja ---- on rada

                  |> on inverter


                  loodan, et saate sellest skeemist aru...
                  out'id on yhendatud ULN2804 inputide külge ja nende oudid stepperi kylge

                  oleks hea kui keegi annaks juhise, mis pinid mis järjekorras highks tõmmata...

                  Comment


                    #10
                    Mootori otsad valesti, vt mu üleelmist postitust.

                    Comment


                      #11
                      juhte otsad on õieti(nagu olen korduvalt siin juba maininud) kuna see jookseb ideaalselt kui juhtida 4 pici jalaga, kuid seda ma kasutada ei saa(ainult testimiseks kasutasin) kuna pici jalgu on mul mujal vaja

                      Comment


                        #12
                        Vabanda olin enne vist su postituse lugemisega veidi pealiskaudne. Ma leidsin täpselt sellise skeemi nagu sa kirjeldad, koos juhtimisjärjekorraga.

                        Vt lk 4

                        Ma arvan et see on umbes sama asi, mida sa üritad käima saada

                        Seal on küll kasutatud uln2803 uln2804 asemel aga neil peaks vahe olema ainult vist maksimaalses voolus, tööp6him6te on sama.

                        Comment


                          #13
                          woooohoooo...
                          sellest lingist oli abi ja sain asja tööle
                          sul oli kahjuks õigus(juhtmed olid valesti)
                          nood olid yhendatud nii, et 4 piniga juhtida saaks, kuid see skeem tahtis keskmiste äravahetamist...

                          teeks õlled välja aga pole piisavalt vanust...

                          Comment


                            #14
                            Nojah selle 6llede värgi panen k6rva taha Aga ma asun tükk aega eestist veidi eemal kah. Head nokitsemist.

                            Comment

                            Working...
                            X