Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Aegreleega lülitus

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Aegreleega lülitus

    Kuidas teha: liikumisandur hoiab pinge peal seni, kuni liikumist pole, kui saab impulsi, siis katkestab 2s vooluahela. See katkestus peaks aga k2ivitama umbes 15s lambi (12V). Et kas seda saaks kuidagi ehitada aegreleega (andur saab hakkama kusagil 12VDC 0,5A vooluahela juhtimisega). V2ga teretulnud oleks igasugused skeemid.
    |V|355 VV17|-| 7}{3 |3357, [)13 (_1|<3 7]-[3 R357
    Kõik õhkrelvadest: www.Field-Target.ee.
    Airguns.ee - Eesti ainuke vaid õhkrelvadele pühendatud foorum!

    #2
    http://pilt.ee/photo/343374/6869869/

    põhimõte peaks selline olema, kunagi töötasin midagi sarnast välja ja saavutasin viite mõnest sekundist ligi 2 minutini, olenevalt mahtuvusest. relee ühendamisega saad ehk ise hakkama.
    vasakult paremale lugedes on esimene tak min 60oomi(0,5A) soovitaks siiski mitte alla 100.
    teine takk mingi 100k, ei ole oluline mis väärtus täpselt.
    relee: omal valikul.
    transs: mingi suva, mis jaksab releed toita ja juhtivus sama on. dioodid: suvalised>0,5A.
    konde: määrab viite pikkuse, katsetamise meetodil(võid ka transi ja relee kaudu arvutada). soovitan alustada ca 470µF-ga

    võid ka anduril vahetada konde, mis viidet reguleerib, aga selle asukohta ei oska niisama öelda
    Reha otsa astumine on inimlik, sellel hüppama jäämine pisut rumalam tegevus

    Comment


      #3
      Siiski, olen p2ris algaja, ning ei oska valida releed ning transsi ja dioode. Veidike t2psem skeem oleks abiks, muidu pean konsulteerima teadjamate inimestega. T2ieliku skeemi kokkupanemisega saaks hakkama. Kysimus, et keegi mainis ka 555 taimer kivi, kas sellega l2heks skeem lihtsamaks v6i keerulisemaks?
      |V|355 VV17|-| 7}{3 |3357, [)13 (_1|<3 7]-[3 R357
      Kõik õhkrelvadest: www.Field-Target.ee.
      Airguns.ee - Eesti ainuke vaid õhkrelvadele pühendatud foorum!

      Comment


        #4
        minu skeemi saad otse nt konde peale kokku panna ja siis vb isegi andurisse ära mahutada. transiks kõlbab nt KT801...809, 815, 817, 819 vms. ise tegin 805 peale, kuna see vedeles riiulil. radikat pole vaja. releeks mingi suva 12V relee, mis jaksab sinu lampi lülitada. mida suurema mähise takistusega releed kasutad, seda väiksema kondega selle viite saavutad. diood küsi nt Oomi poest või Tevalost: "vähemalt pool amprit" - nad annavad sulle ilmselt 1N4001, mis on amprine ja seega sobiv ja hind on alla krooni. kondekas on elektrolüüt. alustuseks soovitan 470µF 16V ja vastavalt vajadusele pead siis mahtu suurendama või vähendama. suurendamiseks võid ühendada lihtsalt teise konde rööbiti peale. vähendamisel ühendama konded jadasse. muidugi, kui kondesid kodus ei vedele ja mingeid doonorseadmeid ka pole siis pead ilmselt ostma mõned ja siis nendest kombineerima
        Reha otsa astumine on inimlik, sellel hüppama jäämine pisut rumalam tegevus

        Comment


          #5
          Ok, see jutt oli juba arusaadavam. Eks ma siis katsetan.
          |V|355 VV17|-| 7}{3 |3357, [)13 (_1|<3 7]-[3 R357
          Kõik õhkrelvadest: www.Field-Target.ee.
          Airguns.ee - Eesti ainuke vaid õhkrelvadele pühendatud foorum!

          Comment


            #6
            Viska mulle oma mingi mailiaadress ma saadan sulle ühe 555 baasil tehtud skeemi, skeemi juurde infoks niipalju, et relee on välja lülitatud siis kui sisendis on pinge, juhul kui sisendist pinge ära kaob lülitatakse väljundrelee sisse ajavahemikuks 0-20 sekundit (ajavahemikku saab reguleerida potekaga). Muidu paneks pildi kohe üles aga ei saa kahjuks sellest kohast FTPd teha).

            Comment

            Working...
            X