Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

USB mobla laadija

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    USB mobla laadija

    Sooviks USB laadijat Nokiale (3100). Laadija Output on 3.7V, 355mA, 1.3VA...
    Ettetänades

    #2
    Kas tahad osta või skeemi? Ostuks on teine foorum.

    Comment


      #3
      Skeemi oih unustasin märkida

      Comment


        #4
        Sain niipalju teada et USB annab välja 500mA ja 5V. Millise takisti ma pean vahele panema et saada 3.7V ja 355mA?

        Comment


          #5
          lm317 kivike pidavat aitama ... vaata lm317-e (tevalos olemas) pdf faili, seal all otsas on miski 6V controlled current chargeri nimeline skeem, kui lm317-e spetsifikatsioonile korra pilgu peale viskad siis saad voldid paika suht kergelt, amprite jaoks pead seal siis seda 1oomist takistit tiba juurde keerama

          ps. 2ra puhta takistiga nyyd kyll usb kallale roni
          Edit 2: lisam2rkena veel, loe hoolega lm317 dok. ennem l2bi ka, ei tea kas ta suudab ainult 1.3V pingevahega end v2lja vedada (vbolla j22b tiba v2heks, siis pead midagi muud leiutama )

          Comment


            #6
            Põhimõtteliselt siin midagi rasket ei tohiks olla, tuleb teha lihtsalt pingemuundur sinna vahele, seda aga kuidas teha peab keegi teine rääkima, nii palju veel ei tea et skeeme andma hakata :P

            Comment


              #7
              Originally posted by Mudelist@Mar 22 2005, 23:30
              tuleb teha lihtsalt pingemuundur sinna vahele, seda aga kuidas teha peab keegi teine rääkima
              Keegi teine võiks rääkida selle teemal natuke

              Comment


                #8
                10 oomi takk vahele, siis on lühisekindel, aga annab vähe voolu.
                Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.

                Comment


                  #9
                  Ära tapa ennast keerulise elektroonika ehitamisega, telefonis on juba 75% vajaminevast controllerist olemas. Nt, nokia laadija annab tühjalt mingi 7v volti välja, kui otsad ära ühendad siis veab pinge alla. Et usb-le sellist pehmust tekitada panelihtsalt potensiomeeter vahe, igaksjuhuks pane mõnekümne oomine takisti jadamisi ette, juhul kui poteka ära lühistad. Sellega reguleeri voolutugevus paika ja ongi olemas, odavuse mõttes vaheta potekas vastava takisti vastu, väheke võimsama ka. Lühiajaliselt peab see potekas ka seda 1w vastu.

                  Siemensiga on suurem probleem, siemens ei laadu 5v juures, ta tahab vähemalt 5,x mingit volti saada, seega on vaja voltage boosterit, kui keegi oskab odavat rohtu anda siis antke teada.

                  Palju kisa, vähe villa - ütles saatan siga pügades.
                  Tiit

                  Comment


                    #10
                    Originally posted by Tungraud@Feb 12 2006, 23:21
                    Nokia laadija annab tühjalt mingi 7v volti välja, kui otsad ära ühendad siis veab pinge alla.
                    Palju kisa, vähe villa - ütles saatan siga pügades.
                    noh aga miks siis panna takisti vahele? Kas ainult selleks, et milliampreid vähendada?
                    Nüüd tuli jah vahepeal telefoni vahetus vahele ... Nokiast siemens...
                    See viimane lause oli päris naljakas :P

                    Comment

                    Working...
                    X