Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Akulaadia skeemi vaja

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    #16
    Huvitav kaugele see teema siis nyyd jõudis? Skeemi ei paista kusagil. Aa vaja oleks endalgi.
    Kas äkki keegi teadjamees oskab jutustada mitut eri varianti neid starte oli?
    Mina olen kusagilt kuulnud et START 1 olla kõige asisem mudel olnud.
    Siis tulid mingid mitu eri modifikatsiooni START 2 te.
    Osadel mingi elektroonika loogika lülitused sees - mida need tegema pidid?
    Mis selle START 2 tööpõhimõte üldse oli?

    Comment


      #17
      Kas tõesti kõik nii vanad teadjamehed on juba surnt?
      Pole ju mingi antiikne asi. Saaks aru kui ma Enigma masina
      koostejooniseid küsiks aga - see ju meil siin omal Estelis
      kokku krutitud jubin.

      Comment


        #18
        Ega seda nii lihne saada polegi, palju seda STARTi ikka elus on (veelvähem skeeme), omal ka PC toitekast moditud plokk aku laadimise tarbeks.
        Head susserdamist !

        Comment


          #19
          Vs: Akulaadia juhendit vaja

          Tere!

          Akulaadia Start 2,ehk on kellelgi juhendit. kuidas temaga ringi käia. Tal on "täku" funktsioon ka. Kas neid juhtmeid tuleb pidevalt ümber tõsta või saab nende lülititega ka seal paneelil miskit korraldada? Vene keel pole pobleem.

          Ilusat nädalavahetust!

          Comment


            #20
            Vs: Akulaadia skeemi vaja

            Tere!

            Kas kellelgi on pakkuda Start2 kasutusjuhendit? Kas "täku" funktsioon on kuidagi väljalülitatav või tuleb juhtmeid ümber tõsta? Probleem selles, et juhtmed puuduvad. Peab neid 2 või 4 olema ja kuidas paneelil olevate lülititega ümber käia? Vene keel ei tekita probleeme.

            Tänud!

            Comment


              #21
              Vs: Akulaadia skeemi vaja

              Lisan vaid niipalju selle Start 2 elektroonika kohapealt,et mida lühem on voolurada aku ja silla vahel,seda parem.Start 2-el see KY diood suuremate akude laadimisel läbi ei lähe või?See on ju nii nääpsuke türistor.Mina eelistaks selle türistori asemel T160 või T161 türistori.Saab kohe laadida ja täkurežiimi teha ilma midagi ümbertõstmata.

              Comment


                #22
                Vs: Akulaadia skeemi vaja

                Ma otsin, ehk on mul see skeem alles, skännin arvutisse. Nagu ma aru saan, siis neid skeeme ei liigu eriti. Põhimõtteliselt saan ma ka neid originaal raamatuid, kui vaja.
                * * *

                Comment


                  #23
                  Vs: Akulaadia skeemi vaja

                  Laadimissüsteemi ja täkurežiimi võib ühte viia küll, kui ehitada türistori juhtimine ümber (arvutada ringi tüürimisvoolud ja pinged võimsama türistori jaoks) ning kui paigaldada nt. praeguse 10A ampermeetri ja mõõtesilla (šunt) asemele 30A isendid, nagu Start-1`l. Kuna see 30A šunt ka ikkagi täkutamisele vastu ei peaks, peab ta siis käivitamisrežiimi ajal nn. otseks ühendama võisuslülitiga. Varsti soovitab siin kindlasti mõni tegija nendest analoog mõõteseadmetest ülsdse loobuda ja minna üle nn. ampertangide tööpõhimõttele võtta kasutusele PIC`id ja Atmel prosed ning LCD näidikud. Siis tekib küsimus, miks on vaja omaaegset Esteli toodangud "raketiteaduse" tasemel ümber modida.

                  Comment


                    #24
                    Vs: Akulaadia skeemi vaja

                    No ega see skeem ja ka kasutusjuhend kadunud ole maamuna pealt. Kui õhtaks pole keegi avaldanud neid, siis üritan selleks aega leida. Mul vedeleb ka kaks Start-M elektroonika plaati (üks nendest pidi töökorras isegi olema).

                    Comment


                      #25
                      Vs: Akulaadia skeemi vaja

                      Kahjuks pole mul aega, et neid arvutisse skännida. Start-M on neist kõige lollem. Kui ma aega saan, siis proovin arvutisse tõmmata.
                      * * *

                      Comment


                        #26
                        Vs: Akulaadia skeemi vaja

                        No nii! Ligi päev kestnud jebimise järel õnnestus mul oma muldvana HP Scan Jet 4C`ga, need Start-2 skeemid arvutisse saada ja veebi üles panna. Kuna skänneril hakkab luminofoorlamp ilmselt õhtale minema, ei saanud üldse alguses tööd teha. Asendasin selle lambi veel vanemast Panasonicu 87. aastast pärit mudeli omaga ja mingid kritseldust meenutavad varesejalad õnnestus mul isegi selle riistapuuga ära teha.
                        Kui lähiajal uue skänneri ostan, teen kasutusjuhendist uued koopiad. Siin siis see kauaoodatud skeem: http://picasaweb.google.com/MAX979/START2

                        Comment

                        Working...
                        X