Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Voolu tugevuse m66tmine

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Voolu tugevuse m66tmine

    kuidas on rahvas lahendanud voolu tugevus m66tmist keerukamate skeemide puhul ?

    mul on skeem mille pinget tean ent takistust on v6imatu arvutada kuna see muutub dynaamiliselt
    aja jooksul ning s6ltub 'kolmandatest osapooltest' , seega ohmi valemiga lihtsalt asjast ei p22se.

    hetkel olen v2lja m6elnud sellise variandi et paigaldada skeemi peale jumper, kui objekti testin
    siis yhendan jumperi lahti ja m66dan voolutugevust tema klemmidelt, kui leian et asi on stabiilne
    panen jumperi paika ja j2tangi asja niimoodi.

    on kellelgi paremaid ideid kuidas 'jooksupealt' m66ta voolutugevust tavalise multimeetriga ?
    nii et ei peaks jumperiga ringi vehkima st.

    #2
    pane skeemiga jadamisi šunt ja siis mõõda sellelt mV-te. probleemiks on see, et šunt tuleb selleks osta ja sellel peab olema ka pinge-voolu tunnusjoon. viimase saad ise ka joonistada, kui saad ära mõõta pinge väikse ja suure voolu korral. enamasti on need tunnusjooned lineaarsed. kui ei ole vaja pidevalt hiljem seda voolu mõõta, siis tee parem see jumperi variant, on odavam.
    Reha otsa astumine on inimlik, sellel hüppama jäämine pisut rumalam tegevus

    Comment


      #3
      See on probleem jah. Lahenduseks on panna skeemi sisse mõned lisatakistid aga need võivad skeemi segada, liiga väikeste takkide pealt ei saa jälle piisavalt pinget. Kui raha on palju siis kasutatakse Halli andureid, kuid pisikesed ja väikese vooluga versioonid maksavad ajuvaba hinda (10..100k).
      Enamasti annab voolu mõõta mingi takisti pealt, mis samas ahelas. Kui on vaja täpselt mõõta, tuleb takisti ära mõõta ja kasvõi samale trükkplaadile väärtus kirjutada.

      Comment


        #4
        Pakun, et 0,1 oomine takk ei tee skeemile halba ja selle pealt saad alates 1mA mõõta multimeetriga. 1 oomiga veel parem, siis saad otse näidu 0,1mA resolutsiooniga, aga kuna pole skeemi näinud, ei julge soovitada.
        Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.

        Comment


          #5
          Millivoltide mõõtmine ei ole kuigi lihtne tavalise multimeetriga, selles on probla.

          Comment


            #6
            Ei tea, kas mul mingi imeaparaat siis või, et omab 200mV piirkonda 0,1mV resoga?
            Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.

            Comment


              #7
              Originally posted by Elukaz@Apr 1 2005, 14:57
              Ei tea, kas mul mingi imeaparaat siis või, et omab 200mV piirkonda 0,1mV resoga?
              Oled kindel, et tulemus ka õige on ?
              Elu on nagu lintmakilt muusika kuulamine. Mida lõpupoole, seda kiiremini hakkab linti äraandev ketas pöörlema...

              Comment


                #8
                A mille ta valetama peaks?
                Mu arust polnud selle piirkonna kohta küll välja toodud, et mõõteviga suurem oleks. Pealegi on teemaalgatajal vaja testida stabiilsust, mitte täpselt mõõta.
                Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.

                Comment


                  #9
                  Ossiga vaadates on sellised nivood üpris läbused, testri täpsust ei maksa sõna-sõnalt võtta. Juhtmed jms. mängib suurt rolli.

                  Comment


                    #10
                    Mis rolli need juhtmed mängivad 1 oomiselt takilt pinge mõõtmisel?
                    Ja ossi läbu tuleb väiksest sisendmahtuvusest.
                    Pane ossi sisendisse konde ja juhtmed lühisesse ja on joon üsna sirge.
                    Ma pakun, et multimeetril on sihuke elementaarne kõrgsagedushäire filter olemas.

                    Tegelt pole mõtet eriti sügavale laskuda kui ei ole teada, mis suurusjärgus voole kulminaator mõõta tahab.
                    Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.

                    Comment

                    Working...
                    X