Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

fotodioodi yhendamine.

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    fotodioodi yhendamine.

    Nimelt oleks vaja teha yks ajavõtu süsteem, selleks on aga vaja kuidagi teada saada kuna aeg kinni lüüa. Kõige lihtsam oleks valguskiirega. Selletarvis mõtlesin et oleks hea kasutada näiteks neid odavaid laserpointereid ja sellele vastu panna foto diood näiteks.

    Nüüd aga küsimus, kuidas oleks kõige inimlikum see diood LPT porti yhendada, et siis pärast pordist saaks lugeda dioodi olekut ? Ilmselt tuleb kuidagi transidega möllata, aga kuidas see täpsemalt võiks välja näha ?

    Ja kas tänapäeval levinud fotodioodid yldse saavad nendest odavatest laser pointeritest aru ?

    #2
    üsimus ei ole üldse mitte hinnas vaid lainepikkuses. see laserpointer ei ole ka teab mis odav, võrreldes mõne tavadioodiga. tõsi küll, et mingi optikatöö on seal juba tehtud.
    Reha otsa astumine on inimlik, sellel hüppama jäämine pisut rumalam tegevus

    Comment


      #3
      Enamasti saavad küll. Fotodiood (transistor?) võiks olla tundlik spektri punase otca suhtes aga ku kiirgus tugev, saab ehk hakkama. Lisaahelatest vajalik vähemalt koormustakist, parem veel lisavõimendi. TDA2800 või ELFAs olev "light sensor" (oeh, ei mäleta tüüpi, kataloogi optikakohalt lapates leiad kindlasti).
      - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
      - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

      Comment


        #4
        Originally posted by reuter@Apr 27 2005, 20:25
        üsimus ei ole üldse mitte hinnas vaid lainepikkuses. see laserpointer ei ole ka teab mis odav, võrreldes mõne tavadioodiga. tõsi küll, et mingi optikatöö on seal juba tehtud.
        Noh mai tea, minu arvates on 40 krooni täitsa odav.

        Comment


          #5
          V6ib kasutada ka fototransistori.

          Fototransistoridega lülitused
          Alguses v6iks katsetada k6ige lihtsamat, ent kui see veidi uimaseks jääb v6i ei ole piisavalt tundlik, m6nda muud.


          LPT pinout

          fotolülituse väljundi v6ib ühendada arvuti lpt pordi piniga 10-13 ja fotolülituse massi lpt otsaga nr 25, soovitav oleks kasutada optilist eraldust, kuid see ei ole tingimata vajalik.

          Kuna laserdioodide valguse lainepikkus jääb 635 nm kanti, siis v6iks fototransistoriks kasutada (ELFA kood 75-200-34) v6i odavam (75-203-23), nendel transistoridel jääb tundlikkus küll k6vasti pikema lainepikkuse poole (nii 800 kanti) ent laserpointer peaks olema siiski piisavalt tugev valgusallikas, et see transistor ka väikese tundlikkuse alas reageeriks. Paremini sobiks ehk m6ni fototransistor, mille tundlikkuse tipp jääb nii 700 nm juurde.

          Transistor monteerida toru p6hja, transistori ette v6iks panna m6ne n6rgema suurendusklaasi ja punase klaasi v6i plastiku, nii et transs jääks läätse fookusesse.

          Comment

          Working...
          X