Kui see on Sinu esimene külastus, siis tutvu
palun korduma kippuvate küsimustega klikates selleks ülal asetseval lingil. Enne uue postituse lisamist pead Sa registreeruma.
Postituste lugemiseks vali meelepärane foorum allpool olevast nimekirjast.
Teade
Collapse
Foorumi reeglid.
Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
kas keegi on seda eelvoimu proovind ka voi on kellelgi veel mone teise lihtsa eelvoimu skeemi mida on valmis ka tehtud siis mul vähemalt on mingi kindlustunne ehitada sest ma tean et asi kellelgi vähemalt on töödand.
kui tahad lihtsat võimu, siis tee mikrivõim! vaat see on lihtne
kuidas erinevad mikrivoim ja tavaline eelvoim omavahel palun seletage.
Ega ei erinegi kui on võim , siis võib sellega võimendada ükskõik mida. Samas eelvõimudel võivad olla erineva kujuga sageduskarakteristikud (näiteks vinüülplaadikeerutaja eelvõim) . Veel erinevad eelvõimud võimendusteguri poolest (näiteks mikrofonivõim)
See , aga mida rahvas vahel eelvõimuks kutsub on sisendite kommutaator (tavaline eelvõim ka osade meelest) , mille põhifunktsoon on sisendite vahetus. ja seaql võib üldse võimenduselement puududa . Tavaliselt on sinna lisatud ka helitugevus- ja tämbriregulaatorid ja igasugu filtrid.
Küsimus ?? Mida konkreetselt on vaja ?
Hea mikrivõim on üsna keerulise skeemiga
Elu on nagu lintmakilt muusika kuulamine. Mida lõpupoole, seda kiiremini hakkab linti äraandev ketas pöörlema...
Skeemi iseloomustuseks on öeldud "Ebalineaarmoonutuste koefitsient ei ole üle 0,5%." Kas vene opaka vahetamine lääne oma vastu vähendaks seda?
Tahaks oma LM1875 võimule eelvõimu juurde ja see peaks ju olema ka vähemalt 0,01%THD'ga. Antud skeem sobiks toite mõttes väga hästi. On ettepanekuid.
pole sekl skeemil häda midagi. See, et ei ületa 0.5 % tähendab seda, et võib olla ka 0.005 % . Antud skeem on tüüplahendus.
Reaalselt on moonutused määratud ov margiga ning toidete ebaühtlusega.
Elu on nagu lintmakilt muusika kuulamine. Mida lõpupoole, seda kiiremini hakkab linti äraandev ketas pöörlema...
1) NE5532, profi- ja ka tavatehnikas kõvasti kasutamist leidnud jupstükk,
2) toitel pole häda midagi, opaka PSRR on madalatel sagedustel võrdlemisi suur,
3) kolm erineva tundlikkusega sisendit. Tegemist on inverteeriva võimendiga - väljund on sisendiga võrreldes vastandfaasis, sestap on ka sisendtakistus määratud sisendis oleva takistiga. Kui signaaliallika väljundtakistus on üle 1kOhm, on hea mõte panna ette sellesama NE5532 baasil tehtud puhveraste. Samamoodi, kui selle järele tuleval asjal on sisendtakistus <100kOhm, on hea mõte ka järele puhver panna.
4) ei tohiks erilist tarvidust olla... päris rumalusi ei maksa muidugi teha... kui, siis tähtmaandus koos lõpp-astmega.
If you think education is expensive, try ignorance.
a) kuda seda sisend ja väljundtakistust mõõdetakse? Tester vooluta olekus külge?
b) Kas siin mingid standardid ei kehtinud, et mul sisendallikateks kas arvuti, mixer või cd pleier? Ja väljundiks see võimendi. On puhvreid vaja?
c) Mis liiki kondekad võiks panna?
d) kas skeemil on konded pikodes?
Kui skeem on mingi opaka baasil tehtud, uuri opaka datasheet'i, seal kirjas. Tõsta potekas ringi sisendisse ja võta 4,7kOhm pote, siis pole väljundisse puhvrit vaja.
Arvuti ja CD-player'i väljundid on kõrvaklappidele mõeldud, seega madalaoomilised.
Kondekate mahtuvused on antud skeemil mikrofaradites, v.a. üks 2200 pikofaradiline. Minu arust pole ka C4 järele vajadust, proovi järele. Kondekate liigi valikuks ei näe vajadust, numbrite poolest kõige suurema panuse moonutusse annab ikkagi opakas.
Lisaks skeemil on märkimata, et kivi jalg nr. 10 on inverteeriv sisend (-) ja 11 mitteinverteeriv sisend (+) - lääne kividega asendades pead seda teadma. R4 ja C1 jäävad ka siis ära.
If you think education is expensive, try ignorance.
Comment