Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Klassikalinekitarr--- elektrikidra

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Klassikalinekitarr--- elektrikidra

    Kuidas siis oleks võimalik teha magnetitega tavalisest kitarrist mingisugune pininamasin?
    Mul on olemas 2 pikka magnetit mis olid varem ühel kidral, aga nüüd tahaks mingit süsteemi nende taha ja mängida :P Kas see on ültse võimalik?

    EDIT: Leitsin ka need ülejäänud osad ülesse Koostis siis potensiomeetrid 2tk
    Nüüd tulevad tähised sest ei tea kindlalt millega on tegu- Mingi selline 3tk 20 mkf ümmargune, ülemine osa on + ja alumine - märgistusega.
    siis 1tk 3 jalaga musta värvi p416bx63

    Äkki see aitas midagi? Paistab et seda on võimalik teha kui on olemas mingisugune võimendi.

    #2
    20uF on elektrolüütkonded. P416 on arvatavasti samanmeline PNO-transistor. Kõrgsageduslikum ,nt. raadiote vahesagedusvõimendtes kasutati.
    Üldiselt on kitarri adapteri signaali vaja tõesti võimendada, sest signaal ise on nõrk (millivoldid). Kas võrgust tõesti ei leia skeeminäiteid?
    - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
    - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

    Comment


      #3
      Ise akustilisele pillile on suht võimatu mingeid toimivaid helipäid teha. Enamasti võimendatakse klassikalist kitarri roobi (ning kohati ka kaela) alla asetatud piesohelipeadega, mis edastavad korpuse võnkumisi.
      Varsti hakkab Narva elektrit edastama ka hõbekaablit mööda... audiofiilidel jällegi pidu

      Comment


        #4
        ma siis lisan et mul on need helipead olemas ja need pole ise tehtud, vedeles nurgas üks kitarr aga see läks põletusele sest oli pilbasteks ja sellele oli mingi selline värk peale ehitatud. Oli töötanud ka võimendiga, ma nüüd tahaks teha sellise asja uuesti.

        Comment


          #5
          Klassikalise kitarri puhul pole magnetitega midagi teha, nailonkeeled ju. Ainuke võimalus piesoelemendist midagi kombineerida. Mul on paljundatud skeeme ühest vanast raamatust, katsun üles riputada.

          EDIT: http://www.hot.ee/janzav/pieso.GIF

          Piesoelement on paigutatud võrdlemisi paksude külgseintega karbikesse kahe toe peale (liimiga?). Karbikese ühes külgseinas on kontaktid väljaviikude jaoks. Kirjanduse andmeil (raamatu autor B.S.Ivanov, aasta 1975, raamatu nime koopiad ei kajasta kahjuks ja enda mälu on halb ) piisab säärase helipea jaoks võimendist tundlikkusega 100-200 mV. Sobiv koht kitarri kerel leitakse katseliselt, kinnitusmeetod sõltub tegija südametunnistusest (liim, klamber, ...).

          Kui aga tegu vesternkitarriga (teraskeeled), on loomulikult parem mõelda elektromagnetilise helipea peale. Nimelt piesoelement teeb peale kitarri kere võnkumise kuuldavaks ka muud parasiithelid (kasvõi nt. riiete hõõrdumise vastu kitarri).

          Comment


            #6
            kas see kui kitarril vahetada keeli kas see siis muudab selle nimetust ma ei teadnudgi seda :blink:
            Mul teras keeled ja on sellised pruunid tugevast läbipaistmatust materjalist klotsid nendeks heli kogujateks. Ma ei tea täpselt nende ehitust. Igal juhul need töötavad aga oleks vaja neile elektroonikat siis taha.
            Vanal kastil paiknesid samamoodi nagu elektri kidral, keelte all kasti küljes. Töötasid edukalt ja siis tahaks neist midagi aretada, uusi päid ma küll ostma ei hakka.

            Comment


              #7
              Lisaks erinevatele keeltele erinevad klassikaline ja vesternkitarr ka näiteks sõrmlaua poolest. Klassikalisel on see sile, vesternil kumer. Teraskeeled => elektromagnetiline helipea. Võimendiks kasvõi U-101. h34r:

              Comment


                #8
                ja nüüd siis võiks saada selle skeemi nende peade jaoks sest ma kahtlen et nad ilma nende mõne jubina töötavad.
                Pead oli ühendatud jadamisi ja tegid sama heli mis elektrikidra.(küsisin pilli omanikult)
                Need pead kujutavad endas mingisuguseid magneteid.

                Oleksin siis tänulik kui keegi suudab leida mingi töötava lahenduse, võiks olla sarnane eelnevalt kirjeldatule.

                Comment


                  #9
                  Originally posted by jan@Jun 6 2005, 20:45
                  Lisaks erinevatele keeltele erinevad klassikaline ja vesternkitarr ka näiteks sõrmlaua poolest. Klassikalisel on see sile, vesternil kumer. Teraskeeled => elektromagnetiline helipea. Võimendiks kasvõi U-101. h34r:
                  See oli ikka vist vastupidi.
                  Vesternil sile kael ja klassikalisel sissepoole kumer (nõgus) kael.

                  Comment


                    #10
                    http://www.google.com/search?hl=en&lr=&q=g...ier&btnG=Search
                    - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
                    - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

                    Comment


                      #11
                      proovisin siis panna need pead nagu mikri tööd tegema ja üllatuseks said väga hästi hakkama kui sinna vastu midagi vibreerivat panna siis heli on puhas ja korralik (Y)

                      Comment

                      Working...
                      X