Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Arvuti standby lülitab ventilaatorid välja

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    #31
    R3 on vajalik tõesti, sest A-pordis PICil sisemisi pull-up takke ei ole (Port B-s jälle on).
    PWM on mugav asi kuid 628 seda vist ei olnud. Ja alati saab oma koodi kirjutada. 2 taimeriga näiteks. Minu Fanbusi koodist leiab ehk idee kust alustada.
    - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
    - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

    Comment


      #32
      Tegelikult 16f628 juba on PWM, kuid 16f84 mis mul kasutusel see puudub.

      Igalpool räägitakse, et 16f84 ei tasugi enam osta, 628 peajagu üle ja odavam. Siin on võrdlus, mille poolest 628 parem on.

      Comment


        #33
        Täna panin siis seadme arvutisse ja mis selgus... LED ei hakkagi Standby-s vilkuma :blink:

        Hakkasin uurima, et kuidas nii olla saab ja selgus et seda põhjustab juhe, mis jookseb LEDi miinus otsalt skeemi miinusele (kohta kus kõik GNDd on koos). Kui võtsin S+ otsa lahti aga LEDi miinus jäi GNDga ühendatuks, siis ikkagi ei hakkanud LED vilkuma. Kui aga LEDi miinus GNDst lahti ühendada ja minna Standbysse, siis hakkab vilkuma. Seega vool ei ole põhjuseks.

        Siin siis umbes täpselt selline skeem nagu mul montaazis on. Noolega tähistatud juhe on see problemaatiline. Oskab keegi arvata milles võiks jama olla? Tundub nagu tegu oleks "kondeka effektiga", et kui toide ära kukub, siis hakkab läbi kondeka vool LEDi peale tulema. Kuigi mul ühtegi kondekat skeemis pole :unsure: LEDi vilkumise sagudus on muide umbes 1Hz.

        Comment


          #34
          Keegi ei oska vist midagi selle kohta öelda

          Mul olemas ka plaan B. Nimelt rööbiti LEDiga veel üks valgusdiood. Selle vean juhtmega fototakisti (või fotodioodi või fototransi) juurde, mille kaudu annan PICile teada süsteemi seisundist - seega optiline sidestus. Transi jätan üldse ära. Peaks toimima

          Comment


            #35
            ane transi asemele optron (optolüliti vms). selle sisese ledi paned standylediga paraleli (või mis iganes led se sul oli) ja sisene transs yhenda praeguse asemele. saad skeemi suht samaks jätta (ma arvan).

            Comment


              #36
              Jah, see veel parem mõte. Selline ilmselt sobib.

              Comment


                #37
                sobib ikka.

                Comment

                Working...
                X