Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Nõrk signaal aktiveerib vendi.

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    #16
    mina soovitaks ka nii keeruliseks minnes panna kontroller ja siis juba arvestada kõiki n tegurit, alates transside temperatuurist kuni signaali viiteni.

    Aga mis mõtet on ventika juhtimist nii keeruliseks ajada? Kui lihtne termotakiga lahendus ei sobi, siis võta martini pakutud skeem. Midagi veel enamat oleks juba mõttetus.

    Comment


      #17
      njahh, aga kergem on kokkupanna nivooindikaatorist, viiest ledist ja takiga transist vendi juhtimine, pluss see on veel ka 2in1: saad visuaalselt näha nivood ja ka vent tiirleb siis, kui enam teda kuulda ei ole
      Erilahendused.
      PS või mail.

      Comment


        #18
        ja kui komparaatorit ei kasuta ning pulseerimise vastu teed rc integreeriva ahela, siis jääb transistor suhteliselt tihti poolde vinna avatuks, tuleb tegeleda seal soojusega. Samuti on ventikal mõnikord mingi madal pinge, millega ta veel ringi käia ei jõua ja see võib ventika ära küpsetada.
        Kokkuvõtteks tahan öelda seda, et
        1) integreeriv RC ahel peab kindlasti olema. kui opvõimu ei kasuta, siis transiga läheb lüüt jõle suureks. Ühe transiga ei tee enam kindlasti midagi, siis juba vaja darlingtoni lülituses mitut transsi
        2) komparaatorit on kindlasti vaja, et lülitada vent õigel hetkel tööle ja mitte liiga plõksida temaga. Soovitavalt tuleks komparaatorile panna veel positiivne tagasisiside, et väike hüsterees tekiks.
        Kui kogu martini antud skeem on ju nii pisike, kasutab ainult ühte kivi ja mõnda juppi veel juurde, siis pole nagu mõtet enam jamada. See on piisavalt universaalne ja lollikindel lahendus. Signaali võtad kust iganes, nivooindikaatorist võttes jääks lihtsalt see esimene opvõim koos dioodidega ära. Pole nagu teab mis kokkuhoidu.

        Comment


          #19
          Originally posted by digital@Oct 16 2005, 14:22
          Samuti on ventikal mõnikord mingi madal pinge, millega ta veel ringi käia ei jõua ja see võib ventika ära küpsetada.
          ....et lülitada vent õigel hetkel tööle ja mitte liiga plõksida temaga. Soovitavalt tuleks komparaatorile panna veel positiivne tagasisiside, et väike hüsterees tekiks.
          Arvata on et nii väike pinge, mis ventilaatorit veel käima ei pane, ei tee talle ka muud moodi liiga veel...
          Kui ikka just LED-idega nivooindikaatorilt ventilaatori juhtsignaal võtta, tekkis mõte (veel "toores" esialgu) et sinna võiks lisada veel ühe transistori et moodustuks kahe transistoriga triger. Tööasendisse lülituksid triger ja ventilaator siis mingist helitugevusest, väljalülitumine (trigeri tagastus) siis veel kuidagi (suuremate nivoode puudumisest mingi aeg? Või alustuseks mingi juhtnupuga kasvõi käsitsi?)... See tihe "plõksimine" käima-seisma-käima jääks siis harvaks...
          Elektroonika töötab suitsu baasil.
          Tähendab - igasse detaili on doseeritud täpne kogus suitsu.
          Kui mõnest suits välja lasta, siis värk enam ei käi.

          Comment


            #20
            Selle nõksutamise vastu olengi oma skeemis hüstereesi teinud.
            Kusjuures parem lahendus oleks kas lineaarreguleerimine (mida kõvemini karjub, seda suuremad tuurid) või siis pwmiga(saab ka ilma kontrollerita kui vaja) .Oma skeemi täiustuseks: R7 ahelasse saaks pookida termotakisti.
            Elu on nagu lintmakilt muusika kuulamine. Mida lõpupoole, seda kiiremini hakkab linti äraandev ketas pöörlema...

            Comment

            Working...
            X