On keegi nii tark ja annaks ühe hästi kerge vastuvõtja skeemi peaasi et oleks väljund mingi kõlar .Aga oleks hea kui jääks 27 mhz laine alal
Teade
Collapse
Foorumi reeglid.
Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less
on olemas saatja 27MhZ
Collapse
X
-
Pagan, aru ma ei saa, kust need saatjad tekivad? Ise tehtud? Tööstuslikel tükkidel ikka vastuvõtja ka küljes.
Veidi aega tagasi oli just juttu lihtsatest 27MHz vastuvõtjatest. On muidugi olemas lihtsad ja siis on veel head vastuvõtjad. Mõlemat korraga ei saa. No hea küll - mõlemad omadused on suhtelised; eriti lihtsus.
Üks link kah foorumi otsingust: http://www.tevalo.ee/foorum/index.php?showtopic=19454
Ja kui veel sõber Google'le anda närida simple 27MHz receiver, simple cb receiver, homebrew 27MHz receiver või lausa простой приемник 27МГц jne, on mitu õhtut arvutiekraani ees nohisemist garanteeritud.Harjutamine teeb harjutajaks.
-
Originally posted by johannes@Oct 10 2005, 16:43
...peaasi et oleks väljund mingi kõlar .sellist mis võtab signaali ja paneb midagi sellega tööle nagu raadioteel juhitav auto
Teeks hoopis väikese pausi ja vaataks mida 'Padasonic'u juhatatud mr. Google pajatab...
Siis tulevad huvitavamad küsimused...Elektroonika töötab suitsu baasil.
Tähendab - igasse detaili on doseeritud täpne kogus suitsu.
Kui mõnest suits välja lasta, siis värk enam ei käi.
Comment
-
Nojah. Siis oleks pidanud sellest alustamagi, et mudeli juhtimiseks vaja. Jälle Google aitab: otsingusse näiteks 27MHz RC receiver ja tükk aega on huvitav.
Aga palja vastuvõtjaga pole eriti miskit peale hakata. Saatja peab ka olema ja kasutama kodeerimisviisi, millest vastuvõtja aru saab. On muidugi ka väga lihtsaid skeeme aga nendel tavaliselt see häda, et reageerivad igasugu häiretele. Tulemusena võib auto ootamatult plehku panna või ise sõitma hakata, kuigi puldil pole isegi patareid sees; lennuk kursi naabri aknale võtta või paremal juhul alla kukkuda jne, jne. Ja teha pole siis ka enam miskit. Ainult :blink: <_< .Harjutamine teeb harjutajaks.
Comment
-
Originally posted by johannes@Oct 11 2005, 16:44
On kellegil või niisama norite ?
Jah, muidugi tuleb infot igasugust ja igal tasemel ning esimese hooga tekitab üksjagu segadustki. Siis aga on, mille hulgast valida ja huvitavamaid küsimusi siin foorumis esitada.
Üks tähtis nõuanne veel.
Väga soovitav on mõõtühikute lühendid ja nende kordsed ruttu selgeks õppida, et vale kasutus harjumuseks ei saaks (ümberharjumine on palju vaevalisem tegevus!. TEHNIKAfoorumis pole lihtsalt viisakas ebakorrektseid kasutada, siis küll võidakse hoopis seda norimisena võtta ja teised võivad vastu norima hakata...
Google on siiski nii osav, et toob esile isegi valesti lühendatud mõõtühikud. Ta ei tee vahet, kas on kirjutatud mHz (milliherts ehk tuhandik hertsi), MHz (megaherts ehk miljon hertsi) või muu vale vorm nagu MhZ, mhz jne...Elektroonika töötab suitsu baasil.
Tähendab - igasse detaili on doseeritud täpne kogus suitsu.
Kui mõnest suits välja lasta, siis värk enam ei käi.
Comment
-
Sa ei öelnud mis tüüpi saatja sul on. FM, AM, sidesaatja, mudelite kaugjuhtimiseks mõeldud saatja (kui sa kirjutasid mingi mootori vms kontrollist siis eeldasin seda).
http://jap.hu/electronic/sregrcvr.html
vaata korra sellele lingile, seal on lihtne vastuvõtja (tundlikkus pole küll vist eriti hea), mida võid kasutada milleks iganes. Ühenda oss T3 kollektorisse ja vaata mida su saatja välja annab. Signaali digitaalseks saamiseks võid kasutada schmitti triggerit koos kondekaga nagu leheküljel kirjutati koos mingi piisavalt kiire frequency dtector kiviga . Selle digitaalsignaaliga saad juba midagi juhtida. Mootorit sisse llülitada (läbi paari transistoriga lihtsa transistorlüliti). Sisselülitamine toimub arvatavasti siis kui vastuvõtja võtab vastu mingi signaali (väga ebatöökindel). Mootor või mingi muu täitur võib sisse lülituda suvalise häire peale.
Juhul kui on tegemist mudelisaatjaga, siis on signaal kodeeritud. St saadetakse erinevate pikkustega impulssidejada umbes 50 korda sekundis. Impulsside laiusega määratakse raadiojuhitavates mudelites erinevate servode positsioone. Lihtsatel FM ja AM saatjatel edastatakse servoimpulsid vastavalt amplituudi või sageduse muutumisega. FM või AM signaal muudetakse digitaalseks ning mingi mikrokontroller jagab signaalidejada üksikuteks impulssideks erinevatel väljunditel, mis edastatakse servodele (mudeliservodel on enamasti sisemine juhtimissüsteem, mis impulsi laiuse järgi servo võlli kindla nurga alla keerab).
Enamus uuematest kallimatest on PLL saatjad vastuvõtjad. http://www.uoguelph.ca/~antoon/gadgets/pll/pll.html
Pealegi kui tahad midagi kontrollida võin ära müüa Futaba T2ER 2 kanaliga saatja ja vastuvõtja (hind 800 krooni poehind 1500) (tehtud on paar väikest ümberehitust, lisatud 1 kanal digitaalsideks).
Comment
Comment