Kui see on Sinu esimene külastus, siis tutvu
palun korduma kippuvate küsimustega klikates selleks ülal asetseval lingil. Enne uue postituse lisamist pead Sa registreeruma.
Postituste lugemiseks vali meelepärane foorum allpool olevast nimekirjast.
Teade
Collapse
Foorumi reeglid.
Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
Ei ole ise ühtegi autovõimu ehitanud ent minumeelest oli üks üpris vastik ja kallis osa autovõimudel toide. Nimelt ei saa 12v toitega eriti võimsust välja (kui on sellest vaja teha veel ka kahepolaarne, siis eriti). Toitepinget tõstetakse DC/DC muunduriga piisavale tasemele, ent korralikult töötava piisava võimsusega muunduri ehitamine pole ei lihtne ega odav.
kas sulle selline valem midagi ütleb?
P = U * I
Lisada tuleb sinna juurde ka Oomi seadus:
U = R * I
Siit siis saame 12V korral teoreetiliseks maksimaalseks võimsuseks 4-oomise kõlariga tavalises AB-võimendis 9W, AB-sildvõimendis 36W. Kui sinna nüüd transside kaod jms juurde lisada, siis ei jää just eriti palju alles (siit siis ka põhjus, miks enamus autoraadioid on umbes 30W kanti - sealt edasi on vaja DC/DC muundit ja see on kallis).
siin oli juttu rms võimsusest. Kui tegelikku muusikat kuulata, siis tuleks dünaamika ulatust arvestada, st kui palju varu jääb teatud helitugevusega kuulamisele.
Siinuse all ma peangi silmas rms võimsust ja sel puhul efektiivne väljundpinge on 0,7 amplituudist, mis võimsuse juures veel ruutu läheb. Kui P=U²/R panna toitepinge siis kehtib see väljundi jaoks ainult ristküliksignaaliga ehk eriti räigete moonutuste korral. Siinusega ikka poole väiksem.
Klassikaline sildvõimendi!4x18W@4oomi on nimivõimsus(toitepingel 14,4V).Kõige suurem võimsus on TDA1562: 55W@4oomi.See kivi aga kasutab juba impulsstoidet.4x50W on lollide lootus
No numbreid oskavad kõik firmad peale joonistada. Tegelikkus hoopis teine asi. Seda siin foorumis korduvalt ja pikalt arutatud. Väike näide foorumi otsingust : http://www.tevalo.ee/foorum/index.ph...opic=5455&st=0
Veidi OT, aga väikeseks erandiks autostereodel on T-klassi (mitte D-klassi! digitaalsed lõppvõimendid. Näiteks Panasonic CQ-C9800. Peale märgitud 4x70W, see on nn. rullnokkade peak power...inimlikku RMS powerit on 4x60W. Alla 0,5% moonutusi võib kuulata aga 4x40W puhul.
Muidugi ei tule kogu see mõnu 12V juures, vaid seadmesse on sisse ehitatud push up konverter, mis toitepinget oluliselt tõstab.
Aga saladuseks on MOSFET lõputransid, mis töötavad lülitusrezhiimil ja viivad võimendi kasuteguri kuni 90%-ni... märksa vähem energiat läheb radikate soojendamiseks.
Comment