Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Mida saab teha nende komponentidega?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Mida saab teha nende komponentidega?

    Tere!

    Ma sain hiljut oma "käpa" peale väikesele kogusele komponentidele ja mind huvitab, et kas nendega on ka midagi mõistliku teha (ma ise kõigile andmelehti ei leidnud):

    КT809A transistorid
    КУ202Н türistor (vist)
    CD4051BE mikroskeem
    КР142ЕН1А mikroskeem (sellel oli kaasa ka mingi paber, aga ma ei saa vene keelest eriti aru. Paber: siin, siin ja siin)

    Äkki keegi oskab viidata mõnele huvitavale skeemile?

    Ette tänades Silver


    #2
    KT809 transid sobiksid impulsstoiteplokki(230V->xxx), KU202 türistoriga saaks teha valgustile regulaatori(vahelduvpingel), K142 on reguleeritava pinge stabilisaator.
    The difference between genius and idiot?! Genius has its limits...
    Vaja võimendit? Selleks on PS nupp!
    Projektide pildid
    Lamptehnikast eesti ja vene keeles:
    http://parsek.yf.ttu.ee/~felc/index_files/Page675.htm

    Comment


      #3
      ...CD4051BE on 8-kanaliga multiplexer. Ei kujuta kohe ette, missuguses omatehtud ja lihtsas skeemis seda kasutada võiks. Mikroprotsessorite Foorumi asjamehed oskaksid kindlasti selle kuhugi istutada .
      KP142EH1A on üsna algeline ja väikese võimsusega pingestabilisaator. Kui vaja üle 150mA voolu, peab panema eraldi võimsustransistor(e). Sisendpinge +9...20V ja väljunpinge +3...12V. Selle kiviga skeemides on vaja üsna palju lisakomponente. Kokkuvõttes tuleks odavam osta LM317, see on ka tunduvalt võimsam.

      Comment


        #4
        CD4051-ga võid mõneö robotil erinevaid andureid analoog-digitaalmuundi sisendisse lülitada. Pannes väljundite külge R-2R takistimaatriksi, saad heli tekitada. Juhtimine siis prosest või..isegi ROMist. Heli all mõtlen vilinaid, mitte kõnet mõistagi.
        - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
        - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

        Comment


          #5
          КР142ЕН1 (nagu ka EH2) on selles mõttes hea kivi, et saad just sellise toiteploki teha, nagu meeldib (arvestades muidugi kivi pingete/voolude piirväärtusi). Sätid max voolu just sellise, nagu soovi on või tood lausa poteka esipaneelile. Voolupiiramisskeemi transi baas oli küll õrnakene - kivi tervise huvides on kasulik paari dioodiga piirata max pinget selle emitteri ja baasi vahel.
          Mis mulle veel omal ajal meeldis - võimalus stabilisaatorit "kinni" panna. Ehk siis mingi asja katsetamisel, kui on vaja toidet pidevalt sisse ja välja lülitada , ei pea kogu aeg võrgulülitit sisse-välja klõpsima või otsi lahti ühendama, vaid seda saab teha ka tibatillukese lülitiga (või kusagilt eemalt; arvuti COM-pordiga; mingi taimeriga; termoandur radikal arvab, et liiga palavaks läheb, jne, jne).
          Juppe on selle kivi juurde vaja tõesti rohkem laduda aga vahel on see ka õigustatud. LM317 on ka hea kivi, aga katsu näiteks max voolu väiksemaks kruvida. Skeem põleb maha ja kivi ei kõssagi. Vahel on just skeemi vaja päästa (keerame siis mingi skeemi jaoks voolu näiteks 50mA peale ja vaatame, mis toimub). Minu meelest päris asjaliku kivi on nad omal ajal järele teinud (mingi "õige maa" analoog oli ka olemas).
          Harjutamine teeb harjutajaks.

          Comment


            #6
            Tänan info eest!

            Kui kellegil oleks kuskil mõni skeem oleks ma väga tänulik!

            Samuti tahaks ma küsida, kas KT809 peale mingit võimu ei saa teha (mulle taheti selgeks teha, et saab)?

            Silver

            Comment


              #7
              Originally posted by Silver@Oct 27 2005, 19:23
              Samuti tahaks ma küsida, kas KT809 peale mingit võimu ei saa teha (mulle taheti selgeks teha, et saab)?
              Põhimõtteliselt ikka saab, aga kuna lubatud maksimaalne kollektorivool on ainult 3A (omaaegsete võimude lõppudes väga levinud KT808 näiteks 10A), siis mitte väga võimast.

              Comment


                #8
                Põhimõtteliselt ikka saab, aga kuna lubatud maksimaalne kollektorivool on ainult 3A (omaaegsete võimude lõppudes väga levinud KT808 näiteks 10A), siis mitte väga võimast.
                Siis mulle ei aetudki täielikku pada. Kui hakata ehitama nende peale võimu, siis kui võimas see umbes tulla võiks (räägin teoreetiliselt)?

                Comment


                  #9
                  Originally posted by sebastian@Oct 25 2005, 23:41
                  ...CD4051BE on 8-kanaliga multiplexer....
                  Mina tegin omale nelja kanaliga multiplexerist sellise seadme, kuhu sain ühendada arvuti, cd-decki, raadio tuuneri ja kassetika väljundid ja multiplexeri väljundi ühendasin võmendi külge.

                  Muigugi saab ka releesid kasutada aga nuppude klõpsimine tundus minule natuke tüütu.

                  Ahjaa, sellele leiutisele läks vaja multiplexeri kivi, seinakuubikust võetud trafot, ühte ~2000uF elektrolüütkondet, 4 dioodi dioodsilla jaoks ja peotäis rca pesasid...

                  Comment


                    #10
                    Originally posted by Silver@Oct 28 2005, 10:24
                    Põhimõtteliselt ikka saab, aga kuna lubatud maksimaalne kollektorivool on ainult 3A (omaaegsete võimude lõppudes väga levinud KT808 näiteks 10A), siis mitte väga võimast.
                    Siis mulle ei aetudki täielikku pada. Kui hakata ehitama nende peale võimu, siis kui võimas see umbes tulla võiks (räägin teoreetiliselt)?
                    ~8W 4oomi?

                    Comment


                      #11
                      Originally posted by eERuheeRu@Oct 28 2005, 10:46
                      ~8W 4oomi?
                      18W - unustasid vist voolu effektiivväärtuse ruutu võtta?
                      36W 8 oomile

                      Comment


                        #12
                        Originally posted by @ndres+Oct 28 2005, 11:21--></div><table border='0' align='center' width='95%' cellpadding='3' cellspacing='1'><tr><td>QUOTE (@ndres &#064; Oct 28 2005, 11:21)</td></tr><tr><td id='QUOTE'><!--QuoteBegin-eERuheeRu@Oct 28 2005, 10:46
                        ~8W 4oomi?
                        18W - unustasid vist voolu effektiivväärtuse ruutu võtta?
                        36W 8 oomile[/b][/quote]
                        Ma ütleks, et see polegi nii väike võimsus. Ega kellegil pole skeemi? Kui koostamine väga kalliks ei läheks oleks selle ehitamine täitsa arvestatav.

                        Comment


                          #13
                          See on teoreetiline väljundvõimsus.Praktikas mitte üle 10W@4R ei saa(transside max hajuvõimsus hakkab piirama).Muidu ise olen neid transse 200W impulsstoitekates edukalt kasutanud(toitekas loomulikult otsast lõpuni ise kootud )
                          The difference between genius and idiot?! Genius has its limits...
                          Vaja võimendit? Selleks on PS nupp!
                          Projektide pildid
                          Lamptehnikast eesti ja vene keeles:
                          http://parsek.yf.ttu.ee/~felc/index_files/Page675.htm

                          Comment


                            #14
                            Originally posted by Cheopps@Oct 31 2005, 10:36
                            See on teoreetiline väljundvõimsus.Praktikas mitte üle 10W@4R ei saa(transside max hajuvõimsus hakkab piirama).
                            Teema hakkab vaikselt uuesti päevakorda tekkima. Kas kellelgi oleks ka mingit skeemi jagada? See 10W @4R oleks täiesti piisav, kui tuleb rohkem, pole ka hullu

                            EDIT: google.ru sain küll lademetes impulss toiteplokkide skeeme, aga võimendi oma mitte <_<

                            Comment


                              #15
                              Kas on mõtet üldse hakata nende transistorite järgi skeemi otsmia? Oomipoe hind on tükil 7eeku. Nagu ma aru olen saanud, oma lolli peaga, siis eesmärgiks on ikkagi võim, mitte selle ehitamine. Äkki on seega kergem teha mingit kivivõimu? Sest nende KT809&#39;te olemasoluga hoiad ainult kokku mingi paarkümmend krooni. [mitte, et see ei oleks teinekord suur raha] Lihtsalt ma arvan, et kivivõimu saaks ennem korralikult tööle kui transistorvõimendi.

                              Comment

                              Working...
                              X